Золоті яйця ДУСі

Золоті яйця ДУСі

Після Революції гідності нова влада має постійно відчувати громадський контроль, щоб не намагалася зберегти корупційні схеми попередників та не сприймала держбюджет лише як власну корупційну годівницю. Судити про дії новообраного Президента Петра Порошенка, як і його команди, ще зарано.

Прилетить чиновник на блакитному вертольоті

Виконувач обов’язків голови адміністрації президента Сергій Пашинський — знову в центрі скандалу. Виявляється, чиновник із, м’яко кажучи, не бездоганною репутацією (заступник голови фракції «Батьківщина» перейшовши працювати на Банкову, досі не склав мандат нардепа) не цурається таких собі панських розваг, якими відрізнялися представники попередньої влади.

Кримський «Гоблін»

Кримський «Гоблін»

Віктор — родич моєї дружини, який народився і виріс у Саках, поблизу Євпаторії, «свято вірить», що 16 березня за підсумками референдуму кримчани покажуть сімферопольським маріонеткам Кремля — Аксьо­нову і К°, а також російським загарбникам, на силу яких спираються самозванці, «де раки зимують».

Професійний «колобок»

Професійний «колобок»

Тоді як увага громадськості прикута до подій у Криму, нова влада у Києві поспіхом робить кадрові призначення, від яких голова йде обертом. Наприклад, на посади заступників міністрів часто потрапляють одіозні особи, за повернення яких у владу точно не стояв Євромайдан, а бійці Небесної Сотні не віддавали свої життя.

Посадка на «зоні»

Посадка на «зоні»

Рік тому вся Україна була приголомшена новиною про те, що на «зоні» в Кіровоградській області «сів гелікоптер», на якому могли втекти небезпечні рецидивісти. Утім деталі лишилися «за кадром» телевізійних новин, а до істини ніхто з журналістів «не докопався». Громадськості також не відомо, що вже рік невинна людина — пілот Євген Зотов — перебуває у СІЗО.

Олігархічна тяжба по–українськи

Олігархічна тяжба по–українськи

Масштабне протистояння між українськими мільярдерами по­троху розгоралося протягом року і майже сягнуло свого апогею. Усе почалося з того, що у березні зять екс–Президента Кучми, мільярдер і меценат Віктор Пінчук подав до Високого суду справедливості у Лондоні позов, у якому заявив, що мільярдери Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов завинили йому 143 млн. доларів за акції потужного вітчизняного підприємства «Криворізький залізорудний комбінат» (КЗРК).

Паспорт вiд «України»

Паспорт вiд «України»

Кабінет Міністрів передав низку держзамовлень від приватного консорціуму «ЄДАПС», відомого своєю неоднозначною репутацією, державному поліграфкомбінату «Україна». Таке рішення уряд прийняв на засіданні позавчора, повідомляє «Інтерфакс–Україна» з посиланням на власне джерело в Кабміні.

Доказів на «колишніх» вистачає

Доказів на «колишніх» вистачає

Народний депутат Григорій Омельченко у своєму депутатському зверненні на ім’я першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна просить нарешті дати правову оцінку діям екс–Президента Леоніда Кучми, які «сприяли екс–Прем’єру Павлу Лазаренку замовити й організувати вбивства народних депутатів Євгена Щербаня і Вадима Гетьмана, вчиненню інших злочинів та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до їх убивств, і припинення політичних інсинуацій навколо цих справ».

Чи посадять Путіна в Україні?

Чи посадять Путіна в Україні?

Народний депутат Григорій Омельченко направив депутатський запит на ім’я Генпрокурора Віктора Пшонки та голови СБУ Ігоря Калініна (копія запиту є у розпорядженні «України молодої»). У ньому пан Омельченко закликає керманичів силових відомств порушити кримінальну справу, заарештувати і притягти до відповідальності прем’єр–міністра РФ Володимира Путіна. За що? «За завдання значної шкоди економічній та національній безпеці України, що створило реальну загрозу державному суверенітету України та, як співучасника злочину, за вчинення якого засуджена Юлія Тимошенко», — йдеться у депутатському запиті.

Окрiм того, Григорій Омелянович переконаний, що Путіна потрібно обов’язково притягти до кримінальної відповідальності як співучасника пані Тимошенко. Бо, якщо цього не станеться, тоді засудження і визнання винною самої Юлії Володимирівни Печерським райсудом столиці ставить «під великий сумнів законність, правосудність і справедливість вироку від 11 жовтня 2011 року». «За таких обставин вирок підлягає скасуванню, кримінальна справа — направленню на додаткове досудове слідство, а Юлія Тимошенко — негайному звільненню з–під варти», — констатує депутат Омельченко.

Юля платила чи ні?

Майже п’ятнадцять років тому — 3 листопада 1996 року — в аеропорту Донецька кілери цинічно розстріляли з автоматів народного депутата, бізнесмена Євгена Щербаня разом із дружиною. Виконавців покарано, але не замовників. Побіжно Генпрокуратура натякала на причетність до цього вбивства двох колишніх прем’єр–міністрів України — Павла Лазаренка (його прізвище навіть вказували у вироку Луганського обласного суду, який розглядав справу щодо виконавців) та Юлії Тимошенко (щодо її ролі у цій справі два місяці тому висловився в одному з інтерв’ю перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін). Утім можна констатувати, що Генпрокуратура досі не відповіла на запитання: чи дійсно Леді Ю оплачувала вбивство Щербаня, чи ні?