Так ви кажете, що є депутатом, а не бандитом?

Так ви кажете, що є депутатом, а не бандитом?

Нагадаємо нашим читачам, що ще 16 грудня близько 11.00 Генпрокурор Олександр Медведько направив до ВР подання про надання згоди на позбавлення недоторканності та арешт депутата від БЮТ Богдана Губського. Але вже за кілька годин керманич Генпрокуратури відкликав подання після жорсткої розмови з Прем’єром Юлією Тимошенко, яка стала на захист одіозного БЮТівця. Втім подання не було якимось «фантомом», його бачили як працівники апарату ВР, так і окремі нардепи. Так, депутат від БЮТ Григорій Омельченко ще тоді не лише надав «УМ» копію подання Генпрокурора, а й направив на ім’я Медведька депутатський запит, у якому цікавився причинами відкликання подання, просив повідомити, чи зверталася до нього Тимошенко з проханням залишити Губського у спокої тощо. Усі ці документи «УМ» оприлюднювала протягом грудня 2008 року, включно із повним текстом подання органу досудового слідства на п’яти аркушах. Цей додаток підготував слідчий з особливо важливих справ ГПУ Дмитро Павлюк, його підтримав власним автографом і Генпрокурор. Завдяки цим документам читачі мали змогу зробити власні висновки про те, у чому саме слідчі підозрюють нардепа Богдана Губського і чому хочуть його заарештувати. Але...

Захистіть від Кармазіних!

У розпорядженні «України молодої» опинилося колективне звернення селян Овідіопольського району, в якому вони наводять приклади «кришування» народним депутатом Юрієм Кармазіним осіб, які розкрадають землі та майно селян на Одещині.
Тему земельного «дерибану», який здійснюють окремі парламентарії під захистом свого мандату, неодноразово висвітлювала «УМ». Тож не дивно, що саме на попередні публікації нашої газети (стосовно земельних зловживань депутатів від БЮТ на чолі з Богданом Губським) посилаються овідіопольські селяни, коли пояснюють, чому написали відкрите звернення на ім’я глави держави. Але у цьому випадку селяни розкривають схеми загарбання земель та майна низки КСП за сприяння свого земляка, лідера Партії захисників Вітчизни, який пройшов до ВР за списками блоку НУНС, Юрія Кармазіна. Для «УМ» не важлива партійність обранця, — важлива сутність особи і те, як змінюється її світосприйняття, коли разом зі статусом недоторканного приходить відчуття вседозволеності. Тому подаємо окремі фрагменти звернення, що називається, «без купюр».

То де подання на «земельну мафію»?

То де подання на «земельну мафію»?

У попередньому номері «УМ» повідомляла про дивні колізії, що відбулися у стінах парламенту із поданням Генпрокурора Олександра Медведька щодо надання згоди на позбавлення недоторканності та арешт депутата від БЮТ Богдана Губського.

«Богдана не чіпайте!»

«Богдана не чіпайте!»

За даними «УМ», в апараті Верховної Ради позавчора відбулися дивні колізії із серйозним документом — поданням Генпрокурора Олександра Медведька про позбавлення депутатської недоторканності народного депутата від БЮТ Богдана Губського.

Губський і банда

«Я як депутат Київської обласної ради заявляю, що мені відомо про існування організованого злочинного угруповання під керівництвом народного депутата Губського, до якого входять інші народні депутати України, депутати Київської обласної та Київської міської рад», — ідеться у резонансному зверненні депутата облради від «НУНС» Володимира Федосєєва до Президента Віктора Ющенка.

Від «Зайця» — до депутатів

Від «Зайця» — до депутатів

«УМ» нещодавно повідомляла, про викриття правоохоронцями банди «Капітошки», яка займалася здирництвом та рейдерством. Позавчора Печерський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою одному з учасників цієї банди 40–річному Валерію Зайцеву («Зайцю»). До того ж Феміда відмовила у задоволенні клопотання адвокатів про звільнення затриманого під заставу в розмірі 140 тисяч гривень. Коли суддя Світлана Волкова читала рішення, «Заєць» помітно нер­вував, натомість один з адвокатів, який у тісному кабінеті №13 зазирнув у ще не прочитану сторінку з рішенням суду, прошепотів колезі: «Клієнта закрили». Витягнути його на підписку про невиїзд не вдалося.

«Мажорам» суд не страшний?

«Мажорам» суд не страшний?

«Знайомий правник, якому я розповів про цю трагедію, помовчав і зронив, хитаючи головою: «Пощастило бандитам. Сироту спишуть через день — і все забудеться», — розповідає «УМ» член Міжнародної Макаренкознавчої асоціації Олександр Абрамінов. – Натомість я вже рік продовжую боротися за справедливість. І помиляються самовпевнені «мажори», які вважають, що вбивство сироти їм вдасться забути і не понести за це справедливого покарання».
Варто додати, що пан Абрамінов давно опікується Новомиргородським інтернатом, що на Кіровоградщині, тому він ледь не єдиний, хто став на захист загиблого сироти.

Лісовий «пшик»

Лісовий «пшик»

Близько місяця тому «Україна молода» повідомляла про земельний скандал на Черкащині. Нагадаємо, що неподалік обласного центру розбазарюється мальовнича прибережна смуга Дніпра біля села Сокирне. Методи відомі: намивання піску, звуження русла, металеві паркани, які перекривають селянам доступ до води, і... стахановські темпи будівництва палаців для черкаської еліти. Товста папка документів, яка опинилася у розпорядженні «УМ», однозначно засвідчує: Свидівецька сільрада пішла всупереч Земельному та Водному кодексам, а між селами Сокирне та Свидівок відбулася незаконна приватизація земель водного фонду. За даними народних депутатів, оборудку «кришували» місцеві силовики. Діяльність останніх мали перевірити МВС та Генпрокуратура. І якщо на Богомольця, 10 у даному випадку побачили в діях посадовців Черкащини ознаки тяжких корупційних злочинів, то на Різницькій навпаки! Доручивши перевірку обласній прокуратурі, керівництво якої теж покривало «дерибан», Генпрокуратура врешті–решт погодилася з її результатами. Заступник Генпрокурора Віктор Пшонка у відповідь на депутатський запит розписався в тому, що в діях службовців Свидівецької сільради та кооперативу «Агро–Каскад» відсутній склад злочину.

«Я тебе знищу фізично!»

«Я тебе знищу фізично!»

Персона народного депутата від БЮТ Андрія Портнова останні два місяці постійно — у полі зору вітчизняних ЗМІ. Пов’язано це з тим, що саме його кандидатуру колеги по фракції і особисто Юлія Тимошенко бачать на чолі Фонду держмайна. Скандал із двовладдям у ФДМУ останнім часом дещо вщух, принишк і пан Портнов, відносно якого на Різницькій півтора тижня тому порушили кримінальну справу за фактом замаху на незаконну приватизацію з ознаками перевищення владних повноважень, які дестабілізували роботу ФДМ. Нагадаємо, що спочатку — 19 травня реакція пана Портнова на дії слідчих була дещо неадекватною, він публічно сказав занадто багато зайвого, про що, очевидно, нині шкодує. Мовляв, порушити «кримінал» проти нього Генпрокурора намовив Президент, у «діях якого є склад злочину», тож посадовці, причетні до порушення цієї справи, «будуть притягнуті до кримінальної відповідальності», при цьому сам Портнов ніби й не проти «відпочити 5—7 років у тюрмі, бо це новий напрям у його житті». Зрозуміло, що така словесна агресія не додасть Портнову голосів при розгляді питання зміни керівництва ФДМ у парламенті. Окремі «нашоукраїнці» відверто зазначили, що сподіватися на них нахабному Портнову не варто. А депутат Микола Кульчинський ще й нагадав, що проблеми із законом у цього бютівця були й раніше, тому «НУНС» «у жодному разі не може підтримати цю одіозну фігуру», яка «найбільше впливає на рішення суддів» і дуже близько пов’язана з Віктором Медведчуком.

Ліс для «своїх»?

До ЗМІ потрапив досить цікавий лист на ім’я Президента від працівників лісової галузі, в якому вони напряму звинувачують найвище керівництво уряду та Держкомлісгоспу в нахабній корупції. Як виявилося, це вже другий лист главі держави, перший було надіслано на Банкову ще наприкінці квітня. Втім чи то через парламентську кризу, чи внаслідок інших причин до Віктора Ющенка звернення так і не надійшло. Тому новий лист до Президента став відкритим. Люди, які пропрацювали у лісовій галузі не один десяток років, закликають Віктора Ющенка розібратися з діяльністю голови Держкомлісгоспу Віктора Сівця.