«Берил» пішов на дно

Інцидент стався приблизно о восьмій ранку. Відпливши від російського Єйська, грузинський суховантаж «Берил» уже наближався до порту «Кавказ». За інформацією диспетчерської служби Азово–Чорноморського морського пароплавства, зіткнення «Берила» з однотипним судном «Санта–Вікторія» (Туреччина) відбулося в умовах поганої видимості. В результаті «Берил» затонув, а його екіпаж у складі 10 чоловік було піднято на борт турецького суховантажу. Капітан «Санта–Вікторії» вийшов на зв’язок із відповідними службами і запевнив, що ніхто не постраждав, а потреби в додатковій допомозі немає.

Коли полігон зазеленіє?

На недавньому засіданні колегії Запорізької облдержадміністрації представник Мелітопольської райдержадміністрації дорікнув очільнику регіону Олександру Старуху: минає рік, як влада обіцяла мешканцям обстріляних сіл, що на очищеній від боєприпасів території ліквідованої 275–ї артбази буде висаджено сад чи ліс, а не зроблено нічого. Голова облдержадміністрації закликав «нікого не вводити в оману, адже у грудні 2008 року МНС передало держадміністрації Мелітопольського району Акт виконаних робіт з очищення території від боєприпасів, а не документ про передачу цієї землі з користування Міноборони у власність місцевій владі». Таким чином, резюмував Олександр Старух, досі ніхто не має права підписати розпорядження про обіцяне заліснення навіть очищеної території.

Ой–ля–ля, пограбуймо «короля»

За інформацією прес–служби Запорізької обласної міліції, нахабний напад стався у понеділок: «Близько полудня до чергової частини Орджонікідзевського райвідділу міліції надійшло повідомлення про розбійний напад, скоєний приблизно об 11.20 на центральному проспекті Леніна. Жертвою двох зловмисників став 55–річний громадянин, керівник одного з товариств з обмеженою відповідальністю... Розбійники застосували травматичну зброю, спричинивши підприємцеві поранення голови» і «заволоділи грошима у розмірі 60 тисяч гривень...Вживаються заходи щодо встановлення осіб зловмисників та їх затримання».

Стережися «маски»

Статистику пограбувань у медичних пов’язках банківських установ «збагатила» НП у Жовтневому районі Запоріжжя. О 18.30 до філії «Індекс–банку» на перехресті вулиць Леніна й Грязнова увійшов незнайомець у кепці, темній куртці і... марлевій масці до очей. Обминувши з десяток осіб, він спокійно «продефілюва» операційною залою і, підійшовши до каси валютних операцій, спрямував на касира «предмет, схожий на пістолет». Гроші зловмисник отримав, відтак фізично ніхто з відвідувачів чи банківських працівників не постраждав.

Німа «Аврора»

Німа «Аврора»

Найактивнішим цьогоріч виявився Крим. У Сімферополі участь у демонстрації, присвяченій річниці Жовтневої революції, взяли близько тисячі людей. Представники Комуністичної партії, «Союзу лівих сил» та Блоку Грача крокували центральними вулицями у піонерських краватках, після чого поклали квіти до пам’ятника Леніну й відкритому вже за незалежної України монументу «Постріл у спину» на Радянській площі. Під скандування «Хай живе великий жовтень» у Сімферополі «перерізали стрічку» й на новому пам’ятнику — першому секретареві Кримського обкому КПУ Івану Лутаку, а також меморіалі героям праці — вихідцям із півострова.

Степом, степом падають солдати...

Доки не перепоховано останнього загиблого солдата, Велика Вітчизняна війна для нас не закінчилася. Цією тезою до тепер керуються пошуковці Запоріжжя. Нещодавно у Бердянську, повідомив кореспонденту «УМ» голова координаційної ради Асоціації пошукових загонів Запорізької області Володимир Смердов, відбулося чергове перепоховання: з околиці міста на Старий цвинтар перенесено останки двох загиблих бійців (із знайденою біля них гвинтівкою). Прізвища їхні встановлені, уточнено й те, що Бобирьов і Жидков були не підпільниками, як спершу вважалося, а воїнами дійової армії.

Медаль знайшла відмінника

Медаль знайшла відмінника

Нагород у 80–річного Федора Муравченка, генерального конструктора держпідприємства «Запорізьке машинобудівне КБ «Івченко–Прогрес», хоч греблю гати. Є серед них і найвища — Герой України. Отже, коли біля його будинку № 5 по вулиці Омській, де мешкає конструктор авіадвигунів, зібралися, щоб відкрити меморіальну дошку, це нікого не здивувало. Але повною несподіванкою на цьому заході стало вручення Муравченку... шкільної «золотої» медалі.

Комунякам — «зелене світло», патріотам — буцегарні

Минулими вихідними у багатьох містах відбулися акції, присвячені річниці створення Української повстанської армії та роковинам загибелі Степана Бандери. Найрезонанснішими стали події у Запоріжжі та Донецьку, де прихильники різних ідеологій не тільки побилися, а й... стріляли

Ювілей крізь призму буднів

Минулої суботи Запоріжжя зустрічало поважних гостей із Києва. Президент України з летовища поїхав у Комунарський район, аби особисто вручити новоселам ключі від нових квартир. Один із п’яти будинків житлового комплексу «Південний», 120–квартирний красень на вулиці Новокузнецькій, за програмою «Доступне житло» запоріжці спорудили за рік (квартири у ньому, зауважу, чи не найдешевші на південному сході: 6 тисяч гривень за «квадрат»).

На свято — «Мостом до тещі і свекрухи»

На свято — «Мостом до тещі і свекрухи»

З огляду на фінансову скруту святкування 239–ї річниці заснування Запоріжжя орг­комітет поєднав із урочистостями з нагоди 70–річчя області. Очікується прибуття глави держави Вікто­ра Ющенка і Прем’єр–міністра Юлії Тимошенко.