Микола Оніщук: Мені однаково, де працювати

— Не секрет, що мою кандидатуру фракції рекомендував Президент. Думаю, він при цьому спирався на громадську думку — я маю на увазі позицію професійних кіл. Водночас у «Нашій Україні — Народній самообороні» є певна внутріфракційна конкуренція між представниками різних політичних сил, груп, які хотіли б мати, що називається, «свого» міністра. Тому не варто перебільшувати характер цієї дискусії. І моя кандидатура, і кандидатура Романа Зварича досить відомі й визнані в професійній царині, тому нічого трагічного в такому обговоренні немає.

Василь Горбаль: На жаль, хамство в парламенті стало нормою. Тому триватиме й надалі

Василь Горбаль: На жаль, хамство в парламенті стало нормою. Тому триватиме й надалі

Поки чільні представники всіх парламентських фракцій після закриття вчорашнього ранкового засідання ВР подалися на погоджувальну раду, щоб продовжити поділ комітетів, «УМ» вирішила поцікавитися позицією Партії регіонів у Василя Горбаля. Депутатський мандат почесний президент «Укргазбанку» здобуває вже третє скликання поспіль, тому в парламентських розкладах орієнтується добре, а в рідній фракції (та й не лише в ній) 37–й номер «регіонального» виборчого списку користується авторитетом. До того ж пан Горбаль очолює київський осередок ПР і, відповідно, добре знає ситуацію в столиці. Щоправда, категоричних відповідей наш співрозмовник уникав. Очевидно, передбачаючи, що ситуація щомиті може змінитися.

«Регіони» перед смертю не надишуться

«Регіони» перед смертю не надишуться

Німа сцена. Інакше реакцію народних депутатів на цифру, що висвітлилася на табло системи «Рада» після голосування про призначення Прем’єр–міністром України Юлії Тимошенко, і не назвеш. 225 «за» — такого не чекав ніхто.

Анатолій Семинога: За Юлію Тимошенко проголосує мінімум 250 депутатів

Анатолій Семинога: За Юлію Тимошенко проголосує мінімум 250 депутатів

— Згідно з коаліційною угодою порядок такий: обрання Голови Верховної Ради, формування керівних органів парламенту, ухвалення перших законопроектів, і потім — голосування за Прем’єр–міністра.

Перед другим пришестям Ю.

Перед другим пришестям Ю.

«Ю–ля! Ю–ля!» — таким скандуванням та бурхливими оплесками депутати від коаліції зустріли оголошення Голови Верховної Ради Арсенія Яценюка про те, що Президент «щойно вніс пропозицію щодо призначення на посаду Прем’єр–міністра Тимошенко Юлії Володимирівни».

Олег Зарубінський: Нам ще з жовтня пропонували ду-у-уже високі посади

Олег Зарубінський: Нам ще з жовтня пропонували ду-у-уже високі посади

Позицією Блоку Литвина «УМ» поцікавилася у представника цієї фракції Олега Зарубінського. Передусім ми запитали в пана Олега, чи братимуть «литвинівці» участь у голосуванні за обрання Голови Верховної Ради, на посаду якого коаліція демократичних сил висунула кандидатуру Арсенія Яценюка:

Обрання з перервами

Обрання з перервами

Здавалося б, після успішного створення коаліції демократичних сил найцікавіше питання полягало в тому, чи «проживе» вона до вівторка. Якщо так, то проблеми завершаться: більшість швиденько обере спікера, а потім і до голосування за Прем’єр­міністра перейдуть.

І все-таки вона існує!

І все-таки вона існує!

Коаліцію демократичних сил створено. 227 голосів — це хоча й мінімальна, але більшість. Залишилося обрати спікера, проголосувати за Прем’єр­міністра і ділити портфелі. Проте чи так усе просто?

Розцінки нової Ради: $30 000 000 за одне неголосування

Розцінки нової Ради: $30 000 000 за одне неголосування

Незважаючи на те, що навколо будівлі Верховної Ради все було забите автомобілями з дипломатичними номерами, а перед входом чатували юрби фотокореспондентів, відчуття «важливості й актуальності» події не було. А все через те, що на всі важливі засідання парламенту журналістам останнім часом доводилося пробиватися крізь натовп пікетників зі здебільшого синіми прапорами.