Кореєць, закоханий в Україну

Бувають посли, а бувають Посли. Останні відрізняються від перших тим, що дбають не лише про сьогоденні економічні вигоди своєї країни в країні перебування, а своєю діяльністю ніби наводять мости між народами, мости, якими потім ходитимуть інші. Саме таким є Хо Сун Чьол, посол Республіки Корея в Україні з 2006 до 2008 року. Професор–мовознавець, пан Сун Чьол потрапив на дипломатичну службу ледь не волею випадку, проте Україною, її мовою, культурою і народом він не перестав цікавитися і після повернення на батьківщину. Хо Сун Чьол відчув потребу розповісти співвітчизникам про далеку Україну, так у грудні 2008 року з’явилася книга під назвою «Нае Саранг Україна», а цього тижня автор приїхав до Києва, аби презентувати український її переклад.

Брехня «Регіонів» під ковпаком ФБР

Дружина брата нардепа Романа Зварича Марта Лопатинська як громадянка США звернеться до Федерального бюро розслідувань, аби там відкрили кримінальну справу за фактом незаконного прослуховування її телефонної розмови зі Зваричем. Депутат повідомив про це сайту «Українська правда», зазначивши, що «відповідно до законів США, це (незаконне прослуховування. — Авт.) є злочин».

Чорноморці в «Середземці»

Чорноморці в «Середземці»

У четвер у Севастополі в урочистій, якщо не помпезній, обстановці прово­джали в похід на Середземне море корвет ВСМ України «Тернопіль». На «Середземці» український військовий корабель візьме участь в антитерористичній операції НАТО «Активні зусилля», повідомляє прес–служба Міноборони. Проводжали корвет командувач ВМСУ адмірал Ігор Тенюх, члени Військової ради ВМСУ, представники міської влади, священики та ветерани флоту.

В Україну завітала зима

Через різке погіршення погодніх умов 13,14 жовтня — похолодання і сильні опади у вигляді дощу і мокрого снігу — у кількох областях Західної України склалася ситуація, близька до надзвичайної. На дорогах зафіксовано підвищення рівня аварійності, а на деяких ділянках рух паралізовано. Вулиці міст засипало снігом: подекуди висота снігового покриву сягає 10 сантиметрів, у горах — 30 сантиметрів. Сотні населених пунктів залишились без енергопостачання — найбільше від негоди постраждали Львівщина і Прикарпаття. Проливні дощі та мокрий сніг можуть призвести до підйому рівня води в гірських річках та до формування селевих потоків.

Рівень «зеро»

Рівень «зеро»

Із сьогоднішнього дня будьте уважні: дістаючи свій мобільний телефон і намагаючись додзвонитися за будь–яким номером із телефонної книжки або телефонуючи до іншого міста, країни, в Україну з–за кордону, мусите набирати номери за новими правилами. Загалом, і мобільні, й стаціонарні, й міжнародні та міжміські номери втрачають «8» на початку. Виняток лише один — якщо в електронній телефонній книжці вашої «мобілки» номери збережені у міжнародному форматі, тобто починаються на «+380». Номери на «+38096», «+38050», «+38091» і так далі не змінюються, на них можна дзвонити й відсилати СМС–повідомлення, як і раніше.

Уряд торпедує «Флот України»

Уряд торпедує «Флот України»

Днями віце–прем’єр Олександр Турчинов віддав розпорядження в.о. міністра оборони України припинити випуск газети Військово–Морських сил і ліквідувати видавничий комплекс, пов’язаний з цією газетою . Про це повідомив народний депутат Ярослав Кендзьор в інтерв’ю телеканалу «Рада», це підтвердив також депутат попередніх скликань Степан Хмара. Зараз «Флот України» — єдина україномовна газета Севастополя, яка послідовно відстоює українську державницьку позицію. Редакція входить у структуру Міноборони, й там працює понад двадцять офіцерів та цивільних.

Не винні

Український екіпаж вантажного судна «Сантана», яке минулої неділі зіштовхнулося з грецьким судном «Капітан Міхаліс», що призвело до затоплення останнього, визнали невинним. Нагадаємо, з дев’яти членів екіпажу «Капітана Міхаліса» врятували лише вісьмох, а дев’ятий, 78–річний грек–корабельний кок, загинув, судно ж «Сантана» своїм ходом прибуло у найближчий грецький порт Сірос. Прес–служба МЗС України повідомляла, що слідчий берегової охорони портової адміністрації порту Сірос заарештував другого помічника капітана «Сантани», який на момент зіткнення виконував функції вахтового помічника.

Назад до Царгорода?

Історичне дежавю: як і понад 1020 років тому, з Царгорода до Києва прибула делегація від Вселенського патріарха, прибула на заклик Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), яка виявила бажання вступити під омофор Константинопольського патріарха — «першого серед рівних» православних предстоятелів. Також гостей із православного Стамбула запрошував Президент Віктор Ющенко. Посланці, однак, повелися з класичною обережністю візантійської дипломатії — крім УАПЦ, вони навідали і вислухали також предстоятелів українських православних церков Київського та Московського патріархатів, а самі натомість не робили гучних заяв і нікому нічого не обіцяли.

Потопили греків

Аварія сталася у ніч на 4 жовтня у східній частині Егейського моря: біля острова Аморгос зіштовхнулися грецьке судно «Капітан Міхаліс» та балкер «Сантана» під прапором Мальти, але з екіпажем із 20 українців. «Капітан Міхаліс» з інтернаціональним екіпажем на борту одразу пішов на дно. Третє судно, яке проходило неподалік, врятувало вісьмох з дев’яти моряків «Міхаліса» — шістьох греків, румуна й ірландця.

Командувач — у строю

Начальника Генштабу й головнокомандувача Збройних сил, генерала армії Сергія Кириченка ЗМІ «відправили у відставку» передчасно. Про це повідомили «УМ» у прес–службі Генерального штабу Збройних сил України. «Так, стан його здоров’я справді погіршився. Зараз він проходить медичне обстеження, як і кожен військовослужбовець, який має проблеми зі здоров’ям», — розповіли у Генштабі. Що саме трапилося зі здоров’ям генерала, а також у якому госпіталі його обстежують, у Генштабі повідомити відмовилися.