Обізвались буряки...

Обізвались буряки...

Небагато господинь, маючи у запасі столові буряки, впевнені, що вся родина буде ситою. А даремно. Бо з цим овочем насиченого бордового кольору можна приготувати безліч страв, серед яких — вишукане середземноморське різото й оригінальні французькі закуски.

Омлети по–новому

Зi звичайних яєць можна нескінченно вигадувати нові страви на сніданок: це і корисно, і поживно. Щоб спробувати незвичайний смак звичайної страви, варто, виявляється, зазирнути у записники наших бабусь або пофантазувати.

Свято запеченої картоплі

Із картоплею, яка «прибилася» в Європу років 450 тому і яку більшість українців сьогодні вважає своєю рідною, треба бути обережним. Бо другий наш «хліб» настільки смачний і одночасно калорійний, що фігура чи не кожного його шанувальника може стати схожою на ту саму круглобоку картоплю. Втім, знаючи міру, від страв iз бульб відмовлятися не варто.

Гарбуз на столі загруз

Гарбуз на столі загруз

Цей величний і водночас трохи кумедний овоч — знахідка не лише для поетів. Гарбузи, а точніше їх сонячно–помаранчева м’якоть, — це продукт, який урізноманітнить буденний стіл. І не тільки звичною гарбузовою кашею.

Рибний рай

На землі є чудова місцина, яка майже вся складається з величних скелястих гір і води, — Норвегія. Гори гордо височать над морем, охороняючи спокій і затишок мешканців цієї майже казкової країни зі справжніми королевою і королем. Природні умови і клімат визначили основні страви мешканців цієї країни — рибні. Знаменитий данський письменник Мартін Андерсен Нексе, проживаючи в Норвегії, захоплено писав: «Оселедці їмо двадцять один раз на тиждень!..» Ми собі такої розкоші дозволити не можемо. Але спробуємо поготувати всіляку рибу за рецептами, які поширює серед споживачів усього світу Норвезький комітет з питань експорту риби.

Дамо перцю

Дамо перцю

Я люблю пору, коли з магазину можна принести величезний пакет солодких перчин «Білозірка», за які віддала з гаманця не більше п’яти гривень. Кухня відразу ж наповнюється запахом справжнього ґрунтового овоча. А я вже у передчутті аромату з духовки, який «видихатимуть» фаршировані перчини.

Стоїть тичка, на тичці —капличка...

Ще недавно всі раділи: літо починається. А не згледілися — після денної спеки вночі вже чути подих осені. Про скору зміну пори свідчить і наближення передосінніх свят. На початку наступного тижня вже — Маковія, відколи, за давніми традиціями, після посвячення, можна було їсти мак нового врожаю. 14 серпня, на Перший Спас, дозрілі маківки несли до церкви, а на стіл ставили обрядові коржики з маком — шулики. Згодом на свято господині почали готувати не лише пісну й прісну випічку, а й здобну.

Не завжди «масло» — молочний жир

Цей продукт — масло вершкове — є практично в кожному домашньому холодильнику. Хоч і жир, але дуже корисний. (Якщо, звичайно, їсти в міру). Ніжний шматок можна просто покласти на свіжий хліб, додати у випічку чи присмачити ним будь–який гарнір або першу страву. Як кажуть, маслом кашу не зіпсуєш, якщо продукт якісний. Розібратися, що пропонують купити споживачам в упаковках iз написом «масло», допоможе дослідження Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».