Блідченко проти Страсбурга

Цивільний позов, з яким ще в грудні 1997 року звернувся до органів правосуддя вінничанин Валентин Блідченко, був не складним навіть для пересічного районного суду. Тоді інженера–механіка науково–виробничого об’єднання «Аерогеоприлад» було звільнено з роботи з порушенням процедури звільнення. Зокрема, згоди на його звільнення не давала незалежна профспілка, до якої він належав, натомість таку згоду дала... інша, залежна від дирекції, профспілкова організація, членом якої Блідченко не був!

Не кидайтесь на крупи і сірники

Не кидайтесь на крупи і сірники

Життя дорожчає невпинно, цифри на цінниках змінюються, мов у калейдоскопі. Причому аж ніяк не у бік зменшення. Наш народ, який звик усі труднощі держави долати самотужки, нині перебуває у розгубленості: не купиш сьогодні — завтра воно коштуватиме ще більше. Але, з іншого боку, доходи у більшості із нас стабільні і особливо розганятися у магазинах не дозволяють.

В кіно — з інспектором

Екіпаж ДАІ зупиняє іномарку із симпатичною білявкою за кермом. Водійка здивована: я ж нічого не порушила! У відповідь хвацький сержант, не кліпнувши оком, відрекомендовується і мовить: «Хочу запросити вас у кіно». Відтак дістає з кишені новеньке запрошення на фільм. Такі майже анекдотичні ситуації віднедавна можна побачити на вінницьких автодорогах, причому лицарі жезла роблять це зі службового обов’язку.

Михайло Ганган: Новий рік я «відзначив» у вінницькому СІЗО

Михайло Ганган: Новий рік я «відзначив» у вінницькому СІЗО

Про затримання міліцією і наступне звільнення з­під варти громадянина Росії Михайла Гангана «Україна молода» писала не раз. На початку 2008 року молодий член скандальної Націоналбільшовицької партії Едуарда Лимонова встиг стати одним із головних «ньюсмейкерів» України. Його справа виявилася вельми неприємним випробуванням на демократичність для МВС України. Після того як минулого тижня Замостянський райсуд Вінниці відмовився заарештувати Михайла вдруге (про що просив обласний УБОЗ), кореспондент «УМ» зустрівся з шукачем політичного притулку і попросив розповісти про те, що передувало приїзду Гангана в Україну і чому його видачі домагаються правоохоронні органи РФ.

«Гангангейт» як лакмус

«Гангангейт» як лакмус

Російський громадянин і опозиціонер Михайло Ганган, який уже півроку мешкає в Україні, учора нарешті вийшов на волю із Вінницького ізолятора тимчасового утримання, куди потрапив 31 грудня. Та навряд чи варто сподіватися на те, що епопея з видачею Російській Федерації члена забороненої там Націонал–більшовицької партії завершена.

Обережно, краник закривається!..

Надзвичайна подія регіонального рівня (саме так її визначено згідно з вимогами державного класифікатора) сталася в четвер, приблизно о 19.20. На території Іллінецького району Вінницької області, через яку пролягає нитка газопроводу Уренгой—Помари—Ужгород, пролунав вибух на магістральній трубі — у полі, приблизно за кілометр від компресорної станції.

Подільська ревізія

Подільська ревізія

Закінчилось подання пропозицій на конкурс «Сім чудес Вінниччини», який Вінницька обласна рада оголосила в рамках загальнонаціональної акції «7 чудес України», створивши для цього комісію з фахівців різних галузей.

Лях із душею запорозькою

Лях із душею запорозькою

В «українській школі» польської літератури романтик Падура стоїть осібно. Коли у творах переважної більшості письменників цього напряму українські реалії присутні на рівні тем, образів та ідей, а самі вони, без сумніву, представляють мистецтво слова Речі Посполитої, то Падура органічно вписався в обидві літературні традиції — і в польську, і в українську, адже писав обома мовами. Обидва народи мають повне право вважати поета своїм.

«Не можу нести цей тягар...»

У серпні 1993 року родичі знайшли мертвими двох дівчатподружок: одній було одинадцять років, другій — тринадцять. На тілах, що плавали в наповненій водою ванній приватного будинку, — численні ножові поранення, крім того, окремі ознаки вказували, що обох було жорстоко зґвалтовано.