Будда й святий Володимир

Будда й святий Володимир

Феєричні пейзажі, романтичні київські вечори, величні місцеві пам'ятки, автомобільні траси, спонтанні думки та зворушливі обличчя і навіть політичні перипетії — ось теми малюнків, які представили на районному конкурсі в Дитячому музтеатрі юні (до 16 років) громадяни України, Індії та Хорватії. Так вони бачать Київ. До речі, останні в конкурсі брали участь уперше. Однак це не завадило 12-річній хорватці Крістіні Глос із міжнародної школи отримати перше місце за малюнок «Зима на Дніпрі».

Поверніть Роксолану на екрани

Організатори цієї акції — Громадська асоціація медійних незалежних об'єднань та громадська ініціатива «Молоді права» — намагалися в такий спосіб привернути увагу громадськості до засилля низькопробної телепродукції з Росії на українському телебаченні та підтримати Нацраду в боротьбі за чистоту вітчизняного простору.

Сповідь «машинного» раба

Сповідь «машинного» раба

Про наркозалежність, жахливий потяг до цигарок чи алкоголю відомо всім, і лікування цих хвороб вже давно не є новиною. А от про залежність комп'ютерну мало хто чув. «Хворі» годинами можуть спілкуватися з віртуальними друзями, розкладати карткові пасьянси, будувати міста, вбивати монстрів, змагатися у перегонах. По-справжньому нервують, коли не вдається досягнути мети, по-дитячому радіють, виграючи.

Кінозал, басейн, спортзал та чисте повітря

Кінозал, басейн, спортзал та чисте повітря

За два місяці в лікарні з поліклінікою Головного управління МВС України в Київській області (яке розташоване у столицi по вул. Вишгородській, 85-а) планують відкрити та впровадити в експлуатацію нове відділення променевої патології. Тут лікуватимуться учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а також ті, хто працює у зоні відчуження. Про це повідомила журналістам заступник міністра внутрішніх справ Лідія Порєчкіна.

Візьміть собі дитинку!

Візьміть собі дитинку!

Держава серйозно взялася за реформування системи усиновлення — для цього нещодавно навіть внесли зміни до Сімейного кодексу України. Відтак за державних дітей відповідатиме не «освітянське» міністерство, як було раніше, а міністерство «сімейне». Саме у складі Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту до травня 2006 року створять Державний департамент із усиновлення та захисту прав дитини. Він замінить Центр усиновлення дітей, що працював при Міністерстві освіти і науки. Департамент, окрім вирішення проблем з усиновленням сиріт, займатиметься ще й пошуком найкращих форм догляду за дітьми та захистом їхніх прав.

Вим'я — не кран, його не перекриєш

Вим'я — не кран, його не перекриєш

Учора під стінами посольства Російської Федерації в Українi молочники із Вінничини влаштували акцію примирення. По цій провiднiй аграрній області «молочна війна» між Росією та Україною i вдарила найбільше. На складах вітчизняних підприємств накопичилося понад 10 тисяч тонн твердих сирів (а це майже місячна норма їх споживання в державі), нереалізованими залишилися 540 тонн масла, ціна молока впала з 1,3 гривні за літр до 90 копійок. Якщо так піде і далі, то селянам вигідніше буде просто вирізати корів, ніж доїти молоко, яке є дешевшим за воду (у магазинах літрова пляшка «газировки» коштує 2 гривні). Для більшого ефекту селяни над палкою вінницької ковбаси тримали портрет корови у траурній рамці з написом «Мене звали Малюля».

Любиш кататися, готуйся платити

Після завершення робіт із реконструкції автотранспортної магістралі Харків—Сімферополь на ній буде запроваджено експеримент із платним проїздом (до речі, Україна чи не єдина країна, де шляхи поки що безкоштовні). Планується, що цей відрізок траси буде дорогою першої категорії з високою інтенсивністю руху.

Тимошенко та Ющенка відлили з воску

Тимошенко та Ющенка відлили з воску

Автори фігур Сергій Дубина та Сергій Єрмаков закарбували момент дружби «вожаків революції» на Майдані, тому їх і розмістили разом — Тимошенко пафосно звертається до народу, а Президент стоїть праворуч, тримаючи праву руку на серці. Скульптури справді виглядають, наче живі — відлиті в натуральний зріст, вбрані у справжній одяг. Волосся на ляльках також натуральне, а зуби та очі виготовлені з протезів, які зазвичай роблять для «живих людей». До речі, обличчя Віктора Ющенка майстри виліпили таке, яким ми звикли бачити його до хвороби.

Супермоделі з Вишневого

Супермоделі з Вишневого

Авіамодельний спорт дуже рідко потрапляє на шпальти газет, не кажучи вже про телеекрани, але через це не стає менш захоплюючим та популярним серед дорослих і дітлахів. У містечку Вишневе під Києвом уже десять років існує Державний центр науково-технічної творчості дітей «Шанс», який його вихованці жартома називають «моделькою». І ця сама «моделька» не лише готує майбутніх авіамоделістів, а й забезпечує підготовку справжніх, «дорослих», чемпіонів Європи та світу. За словами директора центру Анатолія Кухарського, серед його підопічних є чемпіон і віце-чемпіон Європи, володар Кубка світу, срібний призер світової першості. А в цьому році авіамоделісти з Вишневого боротимуться за світову корону в Іспанії та Німеччині.

Ще одна «мобільна» революція

З такими закликами звертаються до абонентів невідомі організатори так званої мобільної революції. Мета протесту — скасування плати за з'єднання та зниження тарифів.
Такі акції протесту проводяться уже не вперше. Торік мобільна революція боролася за зменшення вартості розмов. Коли ж ціни і справді впали з 2 гривень за хвилину до 1 гривні (між «чужими» абонентами) і з 1 гривні до 50 копійок (між «своїми»), то організатори зарахували собі цей результат як наслідок мобільної революції. І все ж «гаряча проблема» лишилася — це плата за з'єднання, яка становить 27 копійок (однакова у «Київстару» і UMC). Гроші начебто невеликі, але при кожному з'єднанні набігає чималенька сума. Американському і європейському абоненту, наприклад, поняття «плата за з'єднання» взагалі невідоме.