Сало, рівноцінне золоту

Сало, рівноцінне золоту

Минулого тижня у мережі ресторанів «Батьківська хата» відбулося незвичне і дуже щире свято — на 235–му кілометрі автобану Київ—Одеса відкрили пам’ятник «Українському салу». Журналістська братія, яка приїхала заздалегідь, дивлячись на прикритий постамент, думала–гадала, якому ж бути пам’ятнику нашому улюбленому національному продукту. Та так і не вгадала. Всі точки над «і» розставив відомий ресторатор Михайло Михайлович Поплавський.

Дозвольте собі «Київський альбом»

Подібні спроби вже робили фотографи у Харькові, Донецьку та в Луцьку. Однак досі жодна компанія в Україні не спромоглася на комплексне видання фотоілюстрацій. Йдеться про те, що «Перископ» (компанія, заснована минулого року, спеціалізується на випуску подарункових книг про Україну) представив кілька книг у рамках проекту «Київський альбом», над якими працювали майже рік: великий альбом-флагман — найцікавіші ілюстрації різнопланової архітектури міста у незвичному ракурсі, збірник 25 відбірних фотолистівок і книгу — для туристів «Київ. Погляд з неба» українською та англійською мовами.

Шугай із Колочави

Шугай із Колочави

До образу Миколи Шугая Аржевітін звертається не першим. Багато письменників писали про нього відразу після смерті опришка. Ще в 1933 році чеський письменник Іван Ольбрахт видав роман «Микола Шугай», котрий здобув велику популярність у Європі. Писали про колочавця і в радянські часи, йому присвячували цілі серії у збірниках легенд і переказів, особливо часто згадували у пресі. Проте майже усі автори, як свідчать зібрані матеріали, зверталися до легендарного образу Миколи, що його витворили митці і народна уява.

Геть, самотносте!

Геть, самотносте!

Тільки-но біля стін інтернату для людей похилого віку та інвалідів у Бородянці, що на Київщині, з'явилися авто, мешканці закладу «ринулися» до вікон — хтось завітав у гості, у їхньому одноманітному житті відбудеться нова подія! А й справді, для самотніх людей кожен гість, наче подія, адже приходять сюди не так часто, як би їм хотілося (останнім «дійством» були вибори). Та й дозвілля проходить зазвичай стандартно — як не біля телевізора, то в бібліотеці.

«Світ по-новому відкривати, поете, обов'язок твій!»

Під гаслом, винесеним у заголовок, — висловом відомого майстра слова Максима Рильського — заснована минулого року благодійна організація «Фонд Максима Рильського «Троянди й виноград» оголосила проведення I Всеукраїнського поетичного вернісажу.

Читай — і не продавайся

Щороку кількість виявлених злочинів щодо торгівлі людьми збільшується: для прикладу, у 1998 році таких було зафіксовано 2, минулого року — 415. «Передовсім це пов'язано з тим, що мігранти (крім того, що є найменш захищеною у соціальному та правовому плані верствою населення), як правило, недостатньо поінформовані про свої права та обов'язки, діяльність наявних установ, що надають належну допомогу», — ділиться з «УМ» думками з цього приводу Сергій Альошин, перший заступник директора Департаменту консульської служби МЗС України.

Тарантіно — не для України

Квитки на скандальну стрічку «Хостел» у деяких столичних кінотеатрах продавалися ще задовго до демонстрації фільму, хоча на це й не було ліцензійного права. При мінімальному бюджеті (близько 8 мільйонів доларів) «Хостел» Елi Рота, продюсером якого є знаменитий режисер Квентін Тарантіно (відомий фільмами «Від світання до смеркання», «Убити Білла», «Убити Білла -2»), назбирав понад 400 мільйонів доларів. Відтак його бюджет побив рекорд «Кінг-Конга». Щоправда, з Україною Тарантіно трохи не пощастило. Ознайомившись зі змістом стрічки, учасники Всеукраїнської молодіжної Хостел-асоціації спільно з іншими молодіжними та громадськими організаціями домоглися від Міністерства культури та туризму заборони виходу фільму на широкий екран.

Дорогі наші політики

Дорогі наші політики

Напередодні виборів за стартовою ціною 500 доларів продавались політики, несправжні, звичайно, а їхні двійники — ляльки з пап'є-маше. Про сам проект «Україна молода» вже писала. I ось нарештi аукцiон.

Квартири і гроші, гроші, гроші

Квартири і гроші, гроші, гроші

До «елітної» афери причетні чиновники і бізнесмени. Про це вчора на прес-конференції офіційно заявив мер Києва Олександр Омельченко. За його словами, «без представників органів влади і тіньових осіб ця група не змогла б прокрутити таке діло». Нагадаємо, йдеться про 700-мільйонну аферу групи компаній «Еліта-Центр», які зібрали майже з двох тисяч осіб гроші за спроектовані квартири, але так і не збудували жодного будинку.

Землетрус «засічуть»... лапи

Відомо, що тварини досить тонко реагують на різноманітні катаклізми. Їхню неабияку чутливість і використав медик для створення інструмента, що зі стовідсотковою точністю фіксує місце та потужність землетрусу.