Шана на шпилі терикону

У Донецьку святкування Дня Героїв відбулося за участю активістів українських національно–патріотичних сил, та ще й у вельми оригінальний спосіб. Зокрема, представники міської організації ВО «Свобода» вирішили урізноманітнити традиційні в таких випадках мітинги і здійснили сходження зі смолоскипами на один із териконів, розташований на кордоні Донецька й сусідньої Макіївки.

Закон один для всіх?

Донецький окружний адміністративний суд вирішив залучити до судових слухань доньку Береста Ірину Олексіївну як третю сторону. Позивач, студент історичного факультету Донецького національного університету, член ВО «Свобода» Артур Швецов, вважає, що Президент не мав права присвоювати звання Героя України Олексію Бересту, оскільки той не був громадянином України. Нагадаємо, що саме на цій підставі Донецький адмінсуд визнав недійсним Указ Президента про присвоєння Героя Степану Бандері. Власне, претензій до персони Олекси Береста чи до його подвигу позивач не має. «Мої дії продиктовані лише встановленням конституційного порядку. Закон має бути один для всіх. Якщо, приміром, відбирати нагороди в одних людей, яких було нагороджено посмертно, то варто відбирати або у всіх, або ні в кого. Це буде справедливо і головне — законно», — пояснив «УМ» Артур Швецов.

Грудьми на НАТО

На історичному факультеті Донецького державного університету 18–19 травня мала відбутися широко анонсована в місті конференція «Відносини НАТО—Україна та НАТО—Росія в контексті нової стратегічної концепції НАТО» — суто наукова подія без будь–якого політичного забарвлення. На захід запросили професуру та студентів українських університетів, а також дипломатів закордонних представництв, акредитованих в шахтарській столиці, фахівців із питань НАТО з європейських країн і Росії, журналістів місцевих та всеукраїнських видань. Проте поговорити про проблеми взаємин України з Північноатлантичним альянсом та шляхи їх вирішення учасникам форуму не довелося — завадили представниці ПСПУ — депутатки Донецької міської ради. Шість агресивно налаштованих жінок літнього віку, підсилені двома молодиками «спортивної статури», забарикадували вхід до зали засідань вченої ради, де й мала відбутися конференція, репетуючи, що подібні заходи заборонено проводити в стінах навчального закладу.

Характер — «нордичний»

Характер — «нордичний»

Клубний чемпіонат України сезону 2009/2010 фінішував матчами п’ятого кола у Донецьку. На радість місцевим прихильникам малої ракетки, чемпіонство офіційно оформили дві місцеві команди — представники об’єднання «Норд», чоловіча й жіноча.

Прутом по небайдужості

Замах на голову Донецької обласної громадської організації «Правовий захист» Вадима Черкасса стався, коли він виходив із будинку. На нього напали двоє невідомих чоловіків спортивної статури 30—35 років. Нападники встигли завдати шість ударів залізним прутом по голові та правій руці. За словами потерпілого, врятувало те, що на вулицю вибігли сусіди, що змусило злочинців утекти.

Злочинців — на сповідь

Злочинців — на сповідь

Місяць тому в розкладі занять зі службової підготовки в міліції міста Горлівка, що на Донеччині, з’явився новий предмет. Поряд із основними нормативними документами, етичним кодексом міліціонера, бойовою та фізичною підготовкою тощо, один раз на тиждень правоохоронці вивчатимуть... Закон Божий. «Метою наших зустрічей зі священиком є заповнення прогалин у духовних знаннях. Коли 1917 року церкву відділили від держави, ми багато втратили, адже до революції в церковно–парафіяльних школах навчали основам віри. І навіщо зараз нам шукати щось нове, якщо існує церква?» — розповідає ініціатор ідеї, начальник Горлівського міського управління МВС Вадим Кондаков. І додає, що співробітництво церкви й правоохоронних органів відбувається на добровільних засадах.

Донбас мілітаризується

У Донецьку посиленими темпами готуються до Дня Перемоги — очищають від бруду парки і сквери, прибирають дороги й тротуари. А ще озброюються... Меморіал «Твоїм визволителям, Донбасе» до чергового свята добряче поповнив свій технічний парк: на цьому історичному місці встановлено три танки та дві протитанкові гармати. Танк Т–34 «переїхав» на нове місце дислокації, залишивши без «прикриття» Донецький краєзнавчий музей: ще одну машину Т–34–85, яка брала участь у воєнних діях, починаючи з 1943 року, передали місту таємничі меценати. Третій танк Т–54 прибув на постійне місцеперебування з харківського заводу імені Малишева.

Регіони просять поезії

Захід проводили у рамках програми підтримки творчої молоді України «Мистецтво без кордонів» і присвятили ювілею української поетеси. Колектив Донецького будинку працівників культури за підтримки Донецької міської ради та обласного управління у справах сім’ї, молоді і спорту регулярно роблять подібні проекти, але «костенківські» заходи — особливі. За словами художнього керівника Донецького будинку працівників культури Катерини Калініченко, організатори навіть не сподівалися, що так багато молоді цікавиться творчістю Ліни Василівни. При тому, що в місцевих книгарнях збірки поетеси не знайти вдень з вогнем, як, зрештою й творів інших сучасних українських письменників...

«Дегероїзують» і Шухевича?

Донецький апеляційний адміністративний суд 21 квітня розгляне скаргу на рішення Донецького окружного адмінсуду, який відмовив у розгляді позовної заяви про скасування указу Президента від 12 жовтня 2007 року про присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України. Нагадаємо, відповідний позов ще 5 жовтня 2009 року подав мешканець Донецька Анатолій Соловйов. Тоді суд його відхилив, зіславшись на те, що даний указ є «правовим актом індивідуальної дії, оскільки не містить норм права і стосується інтересів однієї особи, конкретно вказаної в указі — Шухевича Романа Йосиповича». Соловйов подав на це рішення апеляцію, і тепер скандальний адвокат Володимир Оленцевич, який представляє його інтереси, намагатиметься виграти справу з «дегероїзації» Романа Шухевича.

Доступ у цех суворо заборонений

Доступ у цех суворо заборонений

На Донецькому металургійному заводі є не зовсім звичний, як для цього підприємства, підрозділ — цех із виробництва церковних дзвонів. Це, мабуть, єдине спеціалізоване підприємство такого роду в країнах СНД. Існує воно менше дев’яти років і працює на ньому лише десять осіб. За словами начальника цеху Сергія Самойлова, підбір кадрів до творчого колективу здійснюється дуже ретельно. Лише професійних якостей тут замало, головна умова — щоб працівник був віруючою людиною.