Отрута в булці

Отрута в булці

Цьогорічне літо, окрім спеки, приносить й інші неприємні сюрпризи. Окрім того, що громадський транспорт можна порівняти з «душогубками на колесах», погодні умови загрожують, здавалося б, такому стійкому продуктові харчування, як хліб. Донецькі пекарі попереджають, що спека сприяє активізації й без того небезпечної влітку картопляної палички, яка в умовах високої температури перетворює хліб на отруту. «Картопляна паличка» — вона скрізь, вона осідає на зерно, потрапляє в борошно і навіть при випічці не гине, бо не боїться високих температур», — пояснює завідувачка лабораторії одного з хлібокомбінатів Донецька Ольга Дьяконенко.

Зник у «чорній дірі»

Шахти–копанки, або, як ще самі шахтарі їх називають, «дірки», — явище в Донбасі досить поширене. І задіяно в цьому нелегальному бізнесі не так уже й мало людей. І грошей — також. Господарі «дірок» завдяки незаконному видобутку вугілля мають шалені статки, у першу чергу — за рахунок низької оплати праці нелегальним робітникам і, звичайно ж, через відсутність будь–яких соціальних виплат, несплати податків тощо.

«М’ясник» повернувся

Колишньому кримінальному авторитету Гіві Немсадзе, який iз 15 серпня 2005 року перебував у міжнародному розшуку, родичі та друзі влаштували «святкову зустріч» в одному з розважальних закладів Донецька. Піротехнічну канонаду з цього приводу чули багато жителів шахтарської столиці. Гіві Немсадзе — відомий персонаж книги «Донецька мафія.

Слизький вексель

Один мільйон 120 тисяч гривень готівкою, майже 37 тисяч доларів США, 600 євро, чимало простих векселів, номінальна вартість яких складає 14 мільйонів гривень, а також 16 печаток фірм з ознаками фіктивності (у тому числі 8 печаток нерезидентів), 4 штампи та 45 одиниць­ оргтехніки — такий ужинок у результаті обшуків офісних приміщень одного з конвертаційних центрів на Донеччині зібрали бійці підрозділу боротьби з відмиванням доходів, отриманих незаконним шляхом обласного ДПА.

Тюремний «хрест»

Тюремний «хрест»

Віра Данилівна Калач, дочка відомого українського дисидента Данила Шумука, за батька — «ворога народу» — натерпілася удосталь. Їй довелося змінити місце проживання разів 40. Її «обробляли» агенти з «органів», намагаючись втокмачити, що батько йде неправильним шляхом. Але донька ніколи не засуджувала батькові дії, не дорікала.

Або в «Регіони», або на вихід

Або в «Регіони», або на вихід

Звістка про звільнення ректора Донецького національного університету, який входить до числа провідних вітчизняних вишів, як для самого Володимира Шевченка, так і для професорського–викладацького складу стала крижаним душем у сорокаградусну спеку. Що змусило керівництво Міністерства освіти й науки в розпал вступної кампанії звільнити доволі успішного керівника, та ще й у такому авральному порядку, досі залишається таємницею. Очевидних проколів, пов’язаних із професійною діяльністю Героя України, який майже чверть століття стояв біля керма ДонНУ, не було.

«Чорнобильські» ванни

Маріупольцям чи гостям міста можна й не засмагати, щоб їхня шкіра набула бронзового відтінку. Достатньо прийти на міський пляж, розміститися між другим і третім хвилерізами й полежати на піску кілька хвилин. Шкіра стане темною й організм «поповниться» такими елементами, як торій та уран. Маріупольські екологи б’ють на сполох — на березі Азовського моря з’явилася «частинка» Чорнобиля у вигляді чорного піску.

Чим би дитя не тішилося...

Смерть дитини у технічному басейні на площі біля Палацу культури «Металург» у Маріуполі спонукала чиновників замислитися над проблемою дозвілля маленьких маріупольців. Вихід знайшли досить швидко: практичний і порівняно дешевий. Правду кажуть, що нове — це добре забуте старе. Чиновники згадали колишню практику й вирішили централізовано вивозити дітей купатися на Азовське море. Раніше виїзди на море практикувалися лише для вихованців пришкільних таборів, тепер же поїздку може замовити будь–яке підприємство, Будинок дитячої та юнацької творчості чи ЖЕК.

Потоп відкладається

Запланований на 8–му ранку вчорашнього дня страйк гірників шахт «Червоний Профінтерн», «Юний комунар» та «Новогродинської–2» державного підприємства «Укрвуглеторфреструктуризація», які за останні чотири місяці не бачили й копійки зароблених грошей, все–таки не відбувся. «Регіональна» влада нарешті змилостивилася над земляками Президента Януковича й перевела на їхні банківські картки заборговану тримісячну заробітну плату. Склалося враження, що 3 мільйони гривень, а саме така сума заборгованості трьом копальням «зависла» в Києві, везли зі столиці гарбою, запряженою волами.

«Своя» влада підманула

У земляків Президента Януковича увірвався терпець. Як уже повідомляла «УМ», працівники двох єнакіївських шахт «Червоний Профінтерн» та «Юний комунар», а також «Ново­гродівської–2», які з квітня не отримують заробітної плати, у разі невиплати заборгованості мають сьогодні розпочати страйк. Ці підприємства — на стадії ліквідації, й на кожному з них працює близько 150 гірників, середня ставка яких складає від 800 до 1000 гривень.