Готуй пасіку взимку

Готуй пасіку взимку

Олексій Андріяшев увійшов в історію як директор Першої київської гімназії. Окрім того, на своєму рахунку мав низку благочинних справ: опікувався незрячими інвалідами війни, займався народним просвітництвом, видавав дешеві та доступні книги, був одним із засновників Київської публічної бібліотеки, однак його особистою пристрастю було бджільництво. На початку XX століття Російська імперія віддала першість у виробництві меду та воску Америці. Утім, казав Андріяшев, віддала задурно. Саме тому вирішив, що забуту справу треба відновлювати. Для цього необхідно було впроваджувати нові технології бджільництва, розповсюджувати знання про нього серед людей. Як інформує табличка, встановлена біля його монумента, в 1902 році імператор виділив йому п’ять десятин казенної землі «на всє врємєна» для будівництва пасічницької школи. Згодом вона перетворилася на сільськогосподарський технікум, а далі на коледж екології і природних ресурсів.

Калюжі за графіком

Нині погода поводить себе цілком дисципліновано і майже не відривається від календарного режиму. Цього вівторка ми зустріли перший день осені, за яким одразу поспішили інші осінні принади: дощі, мряка і туман. Як розказали «УМ» в Укргідрометцентрі, дощитиме в Україні до кінця тижня. Майже в усіх областях утримається волога погода, температура вдень сягатиме 22—24 градусів тепла, а вночі опускатиметься до 15.

Відповідальність за патріотів

Під час урочистостей до Дня знань біля школи №4 в місті Буча Київської області Віктор Ющенко вручив ордери на житло бучан­ським викладачам та вихователям. Виступаючи перед школярами, глава держави визнав, що трохи хвилюється: «Ці маленькі створіння сьогодні подолали найдовший шлях у житті — відтепер вони за 30—40 кроків від батьків. Так для них починається самостійна дорога в житті».

Небачене небо

Небачене небо

Ще зовсім недавно єдиною інформацією про незрячих парашутистів в інтернеті були анекдоти. Хіба може людина, яка не бачить, робити те, на що не наважується більшість зрячих? Попри це на День Незалежності п’ятеро незрячих українців довели, що у світі немає нічого неможливого. Микола Мацько, Володимир Петровський, Володимир Носков, Лєнур Кираджиєв та Алла Полюхович здійснили перший у світі масовий стрибок із парашутом у відкрите море. Цей сміливий вчинок уже зафіксувала Книга рекордів України, а відповідні документи направлено в Книгу рекордів Гіннесса.

Потоплені жадобою

Минулої осені «УМ» писала про новий підводний апарат «Софокл», який розробили наші вчені для дослідження глибин Чорного моря. Відтак знахідки посипались одна за одною. Після візантійського корабля, що його «Софокл» знайшов на початку серпня, нещодавно вчені натрапили на ще одне судно.

В УЄФА немає плану «Б»

Євро–2012 в Україні таки буде. Принаймні в цьому впевнений Маркіян Лубківський, голова національного організаційного комітету Євро–2012. «Перебуваючи в тісному контакті з УЄФА, я не маю підстав стверджувати, що УЄФА виношує якийсь план «Б», — сказав пан Лубківський учора на прес–конференції у Будинку футболу. На його думку, рішення розмістити міжнародний трансляційний центр у Варшаві, а не в Києві, як планувалося раніше, не свідчить про те, що в УЄФА вирішили обійтись без України, ані про те, що фінал проводитиметься не в Києві. На доказ цього пан Лубківський привів досвід Євро–2000, що проходило у Голландії та Бельгії. Тоді фінал чемпіонату відбувся у Роттердамі, хоча трансляційний центр розмістили в Амстердамі. Таке рішення УЄФА, за словами Лубківського, пояснюється тим, що Польща розташована ближче до країн Центральної Європи, а також є членом Європейського Союзу.

Сонячно і вогненебезпечно

Сонячно і вогненебезпечно

У цю суботу у Криму палав ліс. Як спо­віщає прес–служба Головного управління Міністерства з питань над­звичайних ситуацій у Севастополі, перша іскра з’явилась вдень, близько 15.00, у дослідницькому Севастопольському лісгоспі, що у Балаклавському районі. Сильний вітер роздмухав полум’я, яке швидко розповсюдилося далі. Загалом горіло 90 гектарів лісу, 23 з яких полум’я винищило ущент. Ближче до вечора того ж дня 149 рятувальників і 32 одиниці техніки змогли локалізувати пожежу. Учора ліс все ще тлів. Рятувальники патрулювали місцевості та намагались остаточно приборкати стихію.

Потяг із музею

Незабаром у Національному парку «Сколівські бескиди» відкриють Музей вузькоколійної залізниці з дійовими експонатами, на яких зможе проїхатись кожен охочий, заплативши лише ціну трамвайного квитка. На затвердження проекту відновлення відрізка «вузькоколійки» та погодження його з місцевою владою, яка, врешті, зголосилася надати ділянку за символічну орендну плату, пішло кілька років. Тепер відповідні дозволи вже отримано, і роботу розпочато.

Убивчі блискавки

Як уже писала «УМ», позавчора негода прийшла на Захід України, однак повідомлення, що жертв немає, виявилися передчасними. Як сповіщає прес–служба Головного управління МНС Львівській області, тут буревій повалив десятки дерев, а трьох осіб госпіталізували з різними травмами. Також падаючі дерева пошкодили лінії електропередач, будинки, автомобілі. Дев’ятеро людей опинились у водяному полоні в ювелірній крамниці на вулиці Городецького: вода повністю залила крамницю, розташовану на цокольному поверсі. Також на Львівщині блискавкою вбило 38–річну жінку, яка випасала худобу, а в ще одному селі з опіками госпіталізовано 20–річного хлопця.