Велика маленька

У Хмельницькому перинатальному центрі акушери приймали незвичайні пологи. На світ народилось немовля–богатир вагою 5,3 кілограма. Дівчинку назвали Софією на честь матері, яку по праву можна назвати героїнею. Жінка пишається донечкою і вважає таку вагу нормою, адже перша дитина в її родині також важила близько 5 кілограмів.

В Україну завітала зима

Через різке погіршення погодніх умов 13,14 жовтня — похолодання і сильні опади у вигляді дощу і мокрого снігу — у кількох областях Західної України склалася ситуація, близька до надзвичайної. На дорогах зафіксовано підвищення рівня аварійності, а на деяких ділянках рух паралізовано. Вулиці міст засипало снігом: подекуди висота снігового покриву сягає 10 сантиметрів, у горах — 30 сантиметрів. Сотні населених пунктів залишились без енергопостачання — найбільше від негоди постраждали Львівщина і Прикарпаття. Проливні дощі та мокрий сніг можуть призвести до підйому рівня води в гірських річках та до формування селевих потоків.

З молитвою про Україну

З молитвою про Україну

Історія цього свята нараховує вже майже 1100 років. Відомо, що Богоматір явилася перед жителями Константинополя під час облоги міста 910 року. Як розказав кореспонденту «УМ» єпископ православної церкви Київського патріархату Євстратій, свято пов’язане з пам’яттю преподобного Андрія юродивого, який бачив Діву Марію у Влахернському храмі. Хто саме нападав тоді на Константинополь, достеменно не відомо. Одні вважають, що це були араби, що оточили місто за відсутності війська імперії, яке тоді воювало в іншому місці. Інші — що на Константинополь напали слов’янські війська на чолі з Аскольдом. Після того як Пресвята Діва накрила місто своїм омофором, війська противника відступили, а місто було врятовано.

І сніг на голову!..

Цими вихідними маємо, напевне, останній шанс вдягнути легкі піджаки. Поступово холоднішатиме. Так, у суботу та неділю температура повітря знизиться до +15—17°С. Тільки на півдні та в Криму збережеться тепло до +23°. Уже з понеділка синоптики обіцяють різке похолодання, а вночі навіть справжній мороз. Дощити почне на Півночі, Заході та в Центрі з неділі, а решту країни дощем заливатиме з вівторка. Середня температура повітря до середи опуститься ще нижче — вдень до 6 градусів тепла, а вночі до +3°С.

Тиск часу

Як уже писала «УМ», подарунок киянам на День Незалежності — квітковий годинник — не витримав шаленого святкування, і наступного ж дня його механізм та стрілки довелося забирати на ремонт. Тоді «київзеленбудівці» обіцяли вже за тиждень повернути годинник на місце, однак його налагодження затягнулося через заміну одного з коліщаток механізму. Сьогодні ця деталь уже готова і разом із механізмом знаходиться у виробника — ТОВ «Час».

Тверезий Хрещатик

Тверезий Хрещатик

Нова ініціатива Київської міської ради, що очікує тільки на підпис міського голови Леоніда Черновецького, вже викликала подив та незгоду багатьох мешканців міста, бо, ймовірно, дуже скоро їм доведеться звикати випивати зранку. Згідно з програмою протидії зловживанню алкоголю та розповсюдженню наркотиків у місті Києві на 2009—2013 роки, у київських магазинах спиртне можна буде придбати лише до 22–ї години. Також після десятої вечора неможливо буде придбати алкоголь у барах та ресторанах, що розташовані в житлових будинках. Ще на годину пізніше почнеться «тверезий час» у решти барах та кафе, а також у супермаркетах. Антиалкогольна програма заборонятиме продавати міцні спиртні напої в радіусі 100 метрів від шкіл, дитячих садків, лікарень та поліклінік, на ринках, автовокзалах, в інтернет–клубах та на зупинках транспорту. Як не дивно, заборона ця не стосується пива.

Бронзова медаль із дешевизни

Аналітики банку UBS вкотре визначили рейтинг вартості життя у найбільших містах світу. Для цього вони використовували такі критерії, як вартість оренди житла, однієї робочої години, вартість чоловічого та жіночого ділового гардеробу, тривалість робочого тижня, відпустки, а також ціна обіду в ресторані й податковий прес.

Київ під перехресним вогнем

Війна між акціонерною компанією «Київ­енерго» та Київською міською державною адміністрацією триває. Наступний хід зробила КМДА: якщо «Київенерго» не буде постачати електроенергію, незважаючи на борги, які має влада міста перед енергетиками, про що останні говорили неодноразово, погрожуючи відключенням, у них просто заберуть майно, яке енергетики орендують у міста. Згідно з розпорядженням №981 від 31 серпня, цей процес розпочнеться вже 15 вересня. «Київенерго» орендує у Києва ТЕЦ–5, ТЕЦ–6 та 12 районних котелень, магістральні лінії електропередач та розповсюджувальні теплові мережі. Їх передали в оренду ще на початку 2000–го. Передбачається, що «Київенерго» замінить нове комунальне підприємство «Київтеплокомуненерго».

Цукерки з перегною

Кілька кмітливих підприємців збагнули, що коли зробити з кількох старих машин одну нову та надати їй товарного вигляду, «фарбованого лиса» можна продати за дуже непоганою ціною. Виробництво розмістили подалі від людських очей, у селі під Кременчуком, де завод пропрацював більше року. Але нещодавно пильні інспектори Державної податкової служби викрили завод, виробничі можливості якого складали до 100 авто на рік.