Президенти двічі пішли на «три літери»

Президенти двічі пішли на «три літери»

Щоб зекономити кошти і час, вирішено було провести в столиці Казахстану в ці дні відразу два саміти пострадянських держав — СНД та ЄЕП. Так, учора в першій половині дня відбулося спершу закрите засідання «четвірки» — Леоніда Кучми, Володимира Путіна, Нурсултана Назарбаєва й Олександра Лукашенка, а потому до президентських розмов про майбуття ЄЕП долучилися й офіційні делегації.

Так — Чечнi, ні — Росії

З такою вимогою виступила комісія журналістської етики Литви, повідомляє радіостанція «Ехо Москви». Йдеться про публіцистичну програму російського Першого телеканалу «Таємниці століття», документальний цикл, що розповідає про «білі плями» історії, які коментують різноманітні експерти. Обурення литовських журналістів викликав випуск, присвячений пакту Ріббентропа—Молотова, який, як відомо, призвів до розподілу Прибалтійських країн та Польщі. В інтерв'ю «Еху Москви» член комісії Гінтарас Сонгайла заявив, що подане в програмі трактування німецько-радянського договору 1939 року суперечить дійсним історичним фактам. У зв'язку з цим організація рекомендувала застосувати всі зусилля задля того, щоб припинити потік подібної дезінформації.

Сан Санич і Алхімік

Сан Санич і Алхімік

Учора один із найпопулярніших авторів світу Пауло Коельо відвідав столицю України. Автор «Алхіміка» зустрівся з київським міським головою Олександром Омельченком, який і вручив йому орден «Знак пошани» та іменний годинник, а також пообіцяв екскурсію по Києву.

Баш на баш

Совкова традиція замовчування призвела до того, що мало не кожного тижня Україна змушена надавати Європі все нові свідчення того, що судновий хід «Дунай — Чорне море» не становить екологічної загрози. Черговим раундом виправдань стане засідання Міжнародної комісії із захисту Дунаю, яке пройде 16-17 вересня у Відні. Як повідомили у прес-службі МЗС, Україну, яка є повноправним членом цієї організації, представлятиме солідна делегація: представники трьох міністерств — закордонних справ, Мінприроди та Мінтрансу, а також академіки НАНУ.

Реконструкція заднім числом

Реконструкція заднім числом

Днями уряд затвердив ескізний проект реконструкції і благоустрою пам'ятника садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Феофанія». Хоча сама реконструкція (проведення трубопроводів, асфальтування тощо), як писала «УМ», триває у «Феофанії» щонайменше п'ять місяців. Не кажучи вже про вирубування дерев, що почалося в лютому. Цікаво, на основі якого акта будівельники трудилися в парку до того, як Кабмін затвердив проект.

Голод на Хрещатику

Голод на Хрещатику

П'ятеро мешканців гуртожитку заводу «Більшовик», що по вул.Виборзькій, 22 в Києві, розпочали вчора безстрокове голодування на Хрещатику, біля будинку агенції УНІАН.

Поговоримо мовою кулаків

У Сумах побили Володимира Чепіка — першого студентського проректора та одного з лідерів акції сумських студентів проти об'єднання трьох місцевих вузів, повідомляє прес-служба Центрального штабу Віктора Ющенка. Сталося це в понеділок зранку. За словами народного депутата В'ячеслава Кириленка, побиття організували не студенти, а молодики з підліткового злочинного угруповання. «Володимир Чепік подав заяву до правоохоронних органів, а я як народний депутат буду слідкувати за належним розглядом цієї заяви, — зауважив Кириленко. — Але, як свідчить досвід попередніх розправ над студентами, сумська міліція за це тільки підвищувалась у званнях, отримувала нові зірки на погонах».

Під білий вельон, під фату...

Охочих створити сімейне кубельце восени традиційно більшає: так, протягом серпня-вересня органами реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України було зафіксовано середньомісячну кількість шлюбів, що вдвічі перевищує показники першого півріччя 2004 року. Якщо з січня по липень в Україні щомісячно реєструвалося в середньому 16 тисяч шлюбів, то, починаючи з серпня, цей показник зріс близько до 30 тисяч шлюбів на місяць, повідомили «УМ» у прес-службі Мін’юсту. Як зазначила директор Департаменту нотаріату та органів реєстрації актів цивільного стану Мін'юсту України Людмила Павлова, осінь є традиційно шлюбною порою за споконвічною українською традицією: ріст кількості шлюбів у цей період пов'язаний із закінченням сільськогосподарських робіт.

Яблуні в цвіту — осіннє диво,

Білий яблуневий та вишневий цвіт на тлі дерев, що почали масово вдягатися в багрянець і золото, — диво, яким не можна не захоплюватися. Навіть зважаючи на те, що ця чудесна аномалія на Прикарпатті повторюється впродовж кількох останніх років.

«Чорне золото» для Чорного моря

Останній кілометр технологічної нафти було закачано минулої суботи у трубопровід «Одеса—Броди» для його реверсного використання. Отже сировина надійде до терміналу «Південний», подолавши відстань у 674 кілометри, аби потім нафтоналивні судна повезли її в країни Середземномор'я через багатостраждальний Босфор. Сировину для українського нафтопроводу, який приймає нафту з білоруського Мозиря на лінійній виробничо-диспетчерській станції у Бродах, постачає російсько-британська компанія «ТНК-БП». Процес заповнення нафтопроводу технологічною нафтою розпочався 1 серпня цього року і тривав 42 дні. За цей час у нафтопровід було закачано 425 тонн сировини, яка у такий спосіб витіснила з труби консервант. До кінця року планують прокачати 2 мільйони тонн нафти. Щорічно Укртранснафта отримуватиме за транзит російського «чорного золота» від ТНК-БП 91,8 мільйона доларів і прокачуватиме 9 мільйонів тонн нафти.