Крим стане енергетичним донором?

«Можу з упевненістю сказати, що самодостатнім у частині забезпечення газом Крим стане у найближчі 2-3 роки, а далі він буде донором для економіки України», — заявив на прес-конференції після закінчення виїзної наради Мінпаливенерго у Сімферополі щодо стану та перспектив розвитку енергозабезпечення автономії та Севастополя його очільник.

Потреба когось «порішити»

Трагедія у селі Вишнівка Красноперекопського району сталась ще 15 січня. Мама семирічної першокласниці Каріни забила на сполох, коли донька не повернулась із школи. Подружки Каріни сказали їй, що у той день дівчинка чомусь вирішила відправитись додому без звичної компанії.

Крим проти Криму

У криваве побоїще переросли наміри приватної будівельної компанії «Олві-Крим» звести на західній околиці Сімферополя дві дев'ятиповерхівки. Будівельники, маючи нібито пакет усіх дозвільних від міськвиконкому документів про оренду, облюбували два з половиною гектари обабіч вулиці Балаклавської. Гроші на будівництво мав дати чеський інвестор.

«Чистильники» банкоматів

Один iз шахраїв, 41-річний громадянин Росії, потрапив на гачок співробітників Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю і управління кримінального розшуку кримського міліцейського Главку під час новорічних свят. Його ж 22-річного кримського подільника затримали двома тижнями раніше буквально на «гарячому». Якраз у момент, коли той встромив у щілину банкомата одного з великих місцевих банків підробну пластикову картку, аби присвоїти з чужого рахунку 790 гривень. Таких «відмичок» міліція вилучила на місці аж чотирнадцять, а на квартирі ще дві.

Дідусь і «лоліти»

Не встигла Керч оготовтатись після злополучної одіссеї судна з отрутою, котре, до речі, нині за рішенням суду перебуває під арештом як «речдок» у кримінальній справі за фактом отруєння і загибелі двох моряків, безпрецедентного арешту всього міського міліцейського відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків (11 січня відбулося перше судове засідання у цій справі), як знову місто опинилося у центрі нечуваного скандалу. Цього розу з «амурним» відтінком.

Маслиновий гай — депутатський рай

Маслиновий гай — депутатський рай

У 10-тисячній Алупці навряд чи хтось із дорослих її мешканців не покаже вам дороги до тутешнього дитячого протитуберкульозного санаторію імені Боброва. Для них він, мабуть, як зворушлива згадка про безтурботне дитинство і добрі казки на кшталт «Лікаря Айболита». Асоціативний ряд у цьому контексті цілком доречний: відомий радянський письменник Корній Чуковський «списав» свого Айболита з цілком реального Петра Ізергіна, який у 30-ті роки минулого століття працював головним лікарем Алупкинського дитячого санаторію. І за свої професійні й людські чесноти (він успішно лікував дочку письменника) отримав довічний казковий «статус». До слова, в буквальному сенсі виходжувала дітей з кістковим туберкульозом, іншою ортопедичною патологією на березі Чорного моря вся родина Ізергіних.

Перерваний рейс

Перерваний рейс

Odisk більше доби тягнули від самого зовнішнього рейду Ялтинського морського порту великим буксиром нашого військового флоту «Кременець». І знову ж до того самого пірсу Керченського торговельного порту, де тиждень тому судно під прапором африканської країни Сьєрра-Леоне завантажилося двома тисячами тонн виробленого на російському Новокузнецькому меткомбінаті ферросиліцію — речовини, яка використовується у металургії для виплавлення високоякісної сталі, — і взяло курс до турецьких берегів. Проте вже наступного дня та ще й у шторм в Odisk відмовив двигун. Команда у складі десяти чоловік (семеро — громадяни України і троє — Росії) безуспішно намагалася його полагодити. Натомість отруїлася фосфином (газом, що належить до сильнодіючих отруйних речовин), що, за висновками фахівців МНС, міг утворитись від взаємодії морської води і ферросиліцію. Його концентрація у трюмах перевищила гранично допустиму норму аж у 200 разів, що й спричинило смерть двох членів екіпажу — 23-річного українця і 26-річного росіянина.

«Моржа» відбили у дельфінів

«Моржа» відбили у дельфінів

Для 45-річного «моржа» перший у новому році заплив неподалік колишнього ялтинського міського пляжу міг запросто закінчитись плачевно. І зовсім не тому, що той поліз у холодне море, схоже, після бурхливого хмільного застілля. Бідолаха не в змозі був подолати шлях до рятівного берега, бо на заваді йому стали... дельфіни. Так-так, миролюбні морські ссавці, про котрих ми ще змалечку знаємо, що вони завше рятують людей на воді.

Ой на горі Митридат...

Виходить, що нинішній міський голова Феодосії Володимир Шайдеров прийняв шляхетну естафету у свого далекого попередника Семена Броневського. Щоправда, із затримкою аж у 195 років. Саме Броневському, розповіла «УМ» з посиланням на архівні дані начальник Феодосійського міськуправління культури Тамара Стеблюк, належить ідея відкрити перший у місті (і на території сучасної України — теж) музей старожитностей у старій турецькій мечеті.

По Криму на «Фалькопі»

В активістів місцевої організації Партії промисловців і підприємців України чимало цікавих інноваційних бізнес-ідей. Одну з них на нещодавній зустрічі зі студентами вузів автономії в рамках акції «Так — підприємець!» оприлюднив перший заступник голови тутешнього осередку ПППУ Сергій Шульга. Річ у тому, щоб уже до початку наступного туристичного сезону запровадити на півострові нову транспортну послугу — повітряне таксі. Утім, як пояснив «УМ» пан Шульга, нічого дивного в цьому задумі немає.