За що вбили Норика?

Тіло Норика Ширіна знайшов по обіді 20 грудня у гаражі, що неподалік будинку батьків у сімферопольському мікрорайоні Ак-мечеть, його рідний брат і відразу повідомив у міліцію. На тілі 22-річного юнака виявили численні колото-різані рани. Оскільки особисті речі Норика, авто «Ланос», на якому він їздив, залишились на місці, то навряд чи метою злочину було просте пограбування, переконані правоохоронці.

Бюлетені під коньячок

Кримські комуністи святкують перемогу — минулої суботи з власної ініціативи їм вдалось провести так званий «всекримський народний референдум щодо вступу України в НАТО». Більше того, за словами одного з організаторів акції, нардепа від КПУ Леоніда Грача, 98,8 відсотка із понад 800 тисяч кримчан, що взяли участь у плебісциті, однозначно не схвалюють нинішній політичний курс Президента стосовно набуття членства в Північноатлантичному альянсі. «Наш кримський референдум сьогодні, — сказав журналістам лідер місцевих комуністів, — це великий привіт членам коаліції у Верховній Раді. Вони повинні зробити один висновок — негайно прийняти постанову про проведення всеукраїнського референдуму щодо НАТО».

«Рекордсмени» у погонах

Уся ця «доблесна» когорта — відділ боротьби з незаконним обігом наркотиків Керченського міськуправління міліції у повному складі на чолі з підполковником М. Але найцікавіше інше — впродовж останніх двох років (до лютого 2006-го включно) це порівняльне словосполучення начальство і колеги вживали зовсім без лапок. Адже відділ за всіма кількісними показниками своєї роботи незмінно визнавали кращим у міліцейському главку. І тільки тепер, після завершення 12 грудня прокурорського розслідування і передачі справи до суду, спливла на поверхню витончено хитра «кухня» перевертнів у погонах.

Заслін для «чорних археологів»

В Україні нараховується понад 58 тисяч пам'яток археології, i близько двох тисяч із них регулярно «досліджуються» «чорними археологами», тобто знищуються і розкрадаються. Так, цьогоріч «чорні археологи» знищили грецьке поселення Пороста, засноване в Криму ще в п'ятому столітті до нашої ери. У відомій Артезіанській балці вони «переорали» близько трьох соток землі. Невідомо, чи знайшли «старателі» щось цінне, а от культурний шар практично знищили. Власне, саме Криму, де з давніх-давен існували старовинні поселення, дістається від «чорних» розкопок найбільше. Потім нерідко знайдені на кримській землі цінності випливають у зарубіжних приватних колекціях або на аукціонах.

Знову «іржава смерть»

Зачистка місцини на схилах Мекензієвих гір від вибухонебезпечних предметів фахівцями «Укроборонсервісу» провадилася цілеспрямовано. Піротехніки знали, де прочісувати землю, — за історичними документами, під час оборони Севастополя у 1941—1942 роках саме там пролягав рубіж легендарної артилерійської батареї старшого лейтенанта Івана П'янзіна. Саме на німого свідка тих кровопролитних боїв 65-річної давнини і натрапили за допомогою міношукача професійні піротехнiки.

Куля — дура, проте сищики молодці

Зухвалий напад на ялтинську філію АКБ «Чорноморський банк розвитку і реконструкції» стався ще 9 листопада. Тоді, нагадаємо, близько 17-ї години у приміщення ввірвалось троє чоловіків у чорних масках. Зловмисники, погрожуючи зброєю, стали вимагати від персоналу видати їм наявну готівку. Для переконливості своїх намірів вистрілили вгору з пістолета та на очах у всіх побили приватного банківського охоронця.

Друге «дихання» Бахчисарайських долин

Друге «дихання» Бахчисарайських долин

Либонь, не всі знають, що найбільше окультурених долин Криму зосереджено саме в Бахчисарайському районі. Причому на будь-який «смак». Приміром, обрамлені дивожними скелями-сфінксами Куйбишевська і Каралезька — традиційна «вотчина» заїжджих туристів, істориків і кіношників. А от однойменні долини річок Бельбек, Альма та Кача — це винятково зона яблуневих, грушевих, сливових і персикових садів. На менш родючих пагорбах, що туляться до них, розкинулися ще й виноградники. На цьому плодово-ягідному розмаїтті ще не так давно місцеві сільгосппідприємства, деякі з котрих сьогодні «успішно» доведені до банкрутства, заробляли мільйони. І все ж, попри нинішню разючу здачу позицій, в районі намагаються відродити його колишню велич.

«Аква» вийшла з-під контролю

Якщо бути точним, то підозрілий неприємний запах води із крана, через що про всяк випадок минулого тижня на добу відключили від централізованого водопостачання майже дві третини житлових будинків міста моряків, спричинили не самі водорості, а їхній контакт із хлором. Як спеціально розтлумачив «УМ» головний інженер міськводоканалу Микола Перегуда, в накопичувальному ставку на річці Байдарка, що теж під'єднаний до міської мережі, через різку зміну погодних умов (потепління, а потім раптове похолодання) вперше за останні 20 років зелені водорості не встигли акліматизуватись i почали відмирати.

«Рогатий» отримає кримську прописку?

Чеське місто Пльзень знане у світі не лише своїм фірмовим пивом, а й досить негастрономічними речами — тролейбусами, трамваями і потягами метрополітену під солідною маркою «Шкода». 30 жовтня у складі української делегації там, як розповіли «УМ» у прес-службі Сімферопольського міськвиконкому, побував мер кримської столиці Геннадій Бабенко і особисто ознайомився з процесом виробництва двигуна електротяги і збірки тролейбуса.

Севастопольська блокада

Севастопольська блокада

Що за хімічна сполука чи з'єднання потрапили у водогінну мережу Севастополя, через яку 360-тисячне місто, окрім північної сторони (там вода - дніпровська), 9 листопада залишилося без питної води, поки що з'ясовують фахівці Київського інституту токсикології.