Зайві розмови на ринку

Зайві розмови на ринку

Конкурентне законодавство в Україні розвивається на рівні провідних світових практик. Свідченням цього факту є визнання провідних світових експертів у цій сфері, зростання соціально–економічного впливу і підвищення ефективності роботи ринків із низькою конкуренцією. Саме так оцінює роботу свого відомства перший заступник голови Антимонопольного комітету України Рафаель Кузьмін.

Ставка на нове

Вітчизняні аграрії стрімко обновлюють парк своєї техніки. Так, у минулому році вони придбали 16 тис. одиниць техніки і обладнання на загальну суму майже 7 млрд. гривень. Із них на умовах фінансового лізингу було куплено 203 одиниці техніки на суму понад 86 млн. гривень.

Викреслити дві зайві літери

Відмовившись очолити український уряд, опозиція змусила Президента Віктора Януковича шукати кандидатуру голови виконавчої гілки влади серед «кадрової обойми» гаранта. Теоретично, якщо Віктор Янукович наполягатиме, аби уряд очолив представник опозиції, ця посада може відійти Петру Порошенку.

Освітити й обігріти

Освітити й обігріти

Україна продовжує нарощувати експорт нафти та електроенергії. Найприємніше, що напрямок експорту — до країн Європейського Союзу. Аналітики відзначають: передумови для цієї тенденції були створені завдяки модернізації галузі. Прикметою року, що минув, стало зниження споживання вугілля та впровадження енергозберігаючих технологій.

Старі завдання для «нової мітли»

Старі завдання для «нової мітли»

В українському уряді — стрімкі кадрові зміни. Те, що вчорашнє засідання Кабміну проводитиме не рекордсмен–довгожитель на посаді Прем’єра Микола Азаров, а його перший заступник Сергій Арбузов, не змогли спрогнозувати навіть провідні політичні експерти.

Для тих, хто потребує

Офіційний Київ домовився зi Світовим банком про суттєве розширення портфеля спільних проектів. Передумовою для такого рішення стали підсумки спільної роботи у минулому році. Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі в Україні Анатолій Максюта та директор Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чимяо Фан відзначили: ця співпраця динамічно розвивається, а спектр сфер і напрямів розширюється.

Щоб засипати «повітряні ями»

Україна та Європейський Союз готуються до підписання трьох документів про сертифікацію та авіабезпеку. «Це меморандум, який полягає у зближенні сертифікаційних баз України та Євросоюзу, нові робочі домовленості з Європейською агенцією із авіаційної безпеки (EASA) і нова угода контролю за безпекою польотів (SAFA), — сказав голова Державіаслужби Анатолій Колесник і пояснив суть останнього нововведеня: Це коли наші повітряні судна перевіряють у Європі, а ми контролюємо європейські борти».

Стратегія господаря

Стратегія господаря

Економічні експерти провели аналіз діяльності нещодавно приватизованих підприємств. І дійшли висновку — нові власники вкладають у підприємства, які раніше належали державі, майже у десять разів більше, ніж було передбачено приватизаційними угодами.

Властивості кривої

Курс гривні на міжбанківському ринку продовжує знижуватися. У понеділок, коли курс долара сягнув позначки 8,57 грн., Національний банк вийшов з інтервенціями, запропонувавши на торгах валюту по 8,40 гривень. Минулої п’ятниці, нагадаємо, «зелений» продавали за 8,50—8,52, а вже у понеділок — за 8,53—8,57.

Марш–кидок на Джакарту

Марш–кидок на Джакарту

Наприкінці минулого тижня дочірній підрозділ «Укрспецекспорту» виграв тендер Міністерства оборони Індонезії на поставку для індонезійських Військово–морських сил партії бронетранспортерів БТР–4 у кількості п’яти машин. Підписання контракту на поставку військової техніки відбудеться вже у першому кварталі нинішнього року.