БЮТ ще подумає про Кличка

Учора до заявлених кандидатів на пост мера Києва додався представник націоналістів, лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок. Його балотування формально схвалила міська організація крайньо правої партії.

Від кризи до кризи

Від кризи до кризи

Законодавці таки зробили жінкам «найкращий» (принаймні на думку «регіонала» Чечетова) подарунок до 8 березня: розблокували парламент і взялися до роботи. У передсвятковий день Рада працювала в нормальному пленарному режимі, хоча й не без суперечок.

Блокада «шарікових»

На запитання, коли відбудеться наступне засідання Верховної Ради й чи відбудеться взагалі, цими днями не може точно відповісти жоден парламентарій, включно з лідерами фракцій. Усе залежить від погоджувальної ради, яку скликає спікер, і яка однаково, зрештою, нічого не вирішує. Вчора ситуація в сесійній залі була стандартною: наявність «блокади», нестача роботи, повітряні кульки з написами «НАТО — ні!» (через них дотепники вже прозвали Партію регіонів і комуністів «шаріковими»). До речі, напередодні більшість цього «реквізиту» працівники апарату ВР винесли із зали, що дуже обурило «регіоналів». Тому вчора вони принесли свою надувну «зброю» назад і знову наполягали на включенні до порядку денного постанови про проведення референдуму перед ухваленням рішення про наближення до НАТО.

«Під куполом» — порожньо

Скидається на те, що принаймні цього тижня народні депутати у сесійній залі вже не зберуться. Хоча коаліції аж руки сверблять, так хочеться попрацювати. Нагадаємо, минулої п’ятниці «більшовикам» цього зробити не вдалося, оскільки опозиційні «регіонали» й комуністи заблокували парламентську трибуну. У результаті Голова ВР Арсеній Яценюк так і не зміг закрити першу сесію поточного скликання, закликавши нардепів попрацювати бодай у комітетах.

Чекаємо Юлю

Чекаємо Юлю

У вівторок зранку Верховна Рада має розпочати роботу як і належить, без жодних блокувань. Так принаймні вчора випливало з офіційних коментарів представників різних парламентських фракцій. Однак такі обіцянки раніше лунали вже не раз, тож тверезомислячі голови рекомендували не поспішати поперед батька в пекло, застерігаючи: дізнатися про те, що цього вівторка насправді відбуватиметься у сесійній залі, можна буде не раніше самого вівторка. Мовляв, насправді все вирішується не в стінах парламенту або не лише в них, тож чи стане сьогодні Юлія Тимошенко Прем’єр–міністром, відомо лише Йому нагорі. В сенсі, Богові на небесах.

Ще один день у владі та поза нею

Ще один день у владі та поза нею

Законодавче приміщення під куполом на київській вулиці Грушевського, 5, учора перетворилося із сесійної зали на читальну. А також залу розгадування кросвордів, нудьгування, колупання в носі тощо. Усім цим займалися депутати від фракції Партії регіонів, які вже зранку заблокували президію, трибуну та ще й підперли зсередини двері, крізь які на своє робоче місце міг увійти Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк. Не дивно, що за таких умов призначене на 10–ту ранку засідання парламенту так і не розпочалося. Поки обурені такою поведінкою опозиційних колег депутати від коаліції, час від часу заходячи до зали, блукали кулуарами, лідери фракцій та спікер проводили погоджувальну раду. Шукали вихід із ситуації. Хоча напередодні пізно ввечері, по завершенні такої самої ради, його, здавалося, вже було знайдено...

Гадання на Юлі

Обравши Голову Верховної Ради, коаліція демократичних сил довела свою дієздатність. Тепер перед нею стоїть наступне, водночас і важче й легше завдання: віддати щонайменше 226 голосів за прем’єрство Юлії Тимошенко.

Кіндер-сюрприз української політики

Кіндер-сюрприз української політики

«...Я не крутив носом. Така вже доля державного службовця: якщо хочеш працювати у владі, не маєш права перебирати. Бо коли перший раз тебе покличуть, а ти не підеш, то вдруге вже ніхто не зватиме». Так свого часу Арсеній Яценюк пояснював свою згоду працювати міністром економіки в уряді Єханурова.

...Підманули разів сорок

...Підманули разів сорок

Гіркий досвід творення «помаранчевої» коаліції зразка 2006 року мало кого навчив. Ситуація повторюється, і якщо тоді, спостерігаючи за ігрищами політиків «під куполом» й за його межами, ми ще сміялися, то зараз уже й не смішно.

Хоч хтось, нам єдність подай!

Хоч хтось, нам єдність подай!

Поки в парламенті тривають спроби учасників майбутньої більшості й меншості хоч до чогось домовитися, у блоку «Наша Україна — Народна самооборона» є ще один головний біль — створення обіцяної єдиної партії. У понеділок увечері відбулося засідання політради «НУНС», на якій лідери партій — учасниць блоку обговорювали саме це питання.