Пересопницьке Євангеліє — знову в Полтаві

Пересопницьке Євангеліє — знову в Полтаві

Полтавському крає­знавчому музею передали на зберігання факсимільну копію одного з символів української нації та державності — Пересопницького Євангелія. Зініціював і виконав згадану місію митрополит Полтавський і Миргородський Української православної церкви Филип.

Перший відкритий усім вітрам урок

Перший відкритий усім вітрам урок

Першовересневої ідилії з нагоди початку нового навчального року в Полтаві не вийшло. Бо ж саме першого вересня в ті хвилини, коли посадовцям і чиновникам належало вітати дітей на святкових шкільних лінійках, до них «у гості» під стіни міської ради прийшли учні початкової школи з околиці Полтави — селища Червоний Шлях — та їхні батьки.

КрАЗ повертає на село

КрАЗ повертає на село

Уперше його показали потенційним покупцям і громадськості на Сорочинському ярмарку, який щойно завершився. Саме для цього автопоїзда в Кременчуці створили нове шасі КрАЗ–6511 під установку обладнання для перевезення зерна.

Сміттєвоз? Ні, пам’ятник!

Під час огляду техніки місцевого комунального автотранспортного підприємства міському голові Кременчука Олегу Бабаєву показали тамтешній раритет — автомобіль–сміттєвоз ГАЗ–93, виготовлений у 1962 році.

Гопака вчитимуть безкоштовно

Гопака вчитимуть безкоштовно

Саме сьогодні, у вівторок, об 11–й годині знамените торжище відкриють офіційно. Триватиме воно до обідньої пори у неділю. І хоч більшість потенційних відвідувачів традиційно відкладають свій візит ближче до вихідних, цього разу організатори радять не баритися.

Із пісні викинули слово

На Полтавщині чоловіків проживає на 15 відсотків менше, ніж жінок. Причому, за інформацією Головного управління статистики в області, у статевій структурі населення загальна перевага саме жіночої «половини» залишається стабільною. Адже на кожну тисячу представниць прекрасної статі в середньому припадає лише 849 чоловіків. Статистика засвідчує й більш ніж суттєві відмінності у згаданих пропорціях у залежності від віку.

Корюківський «АнтиХюндай»

Корюківський «АнтиХюндай»

Позавчора здійснив тестову поїздку з Полтави до Харкова новий швидкісний двосистемний пасажирський потяг виробництва Крюківського вагонобудівного заводу, який уже встигли охрестити «АнтиХюндаєм». Фахівці відзначили чи не найбільшу перевагу вітчизняного потяга — його цілковиту адаптованість до наших залізниць і кліматичних умов. Адже під час випробовувань у різні пори року він об’їздив фактично всю Україну й одержав позитивні висновки міжвідомчої комісії.

«Гаряче» місце у вогні

У неділю в Полтаві загорівся торговий ряд крамниць промислових товарів на Центральному ринку. Така масштабна пожежа сталася тут удруге за останні два з половиною місяця. Полум’я і густий чорний дим знову виднілися за кілька кварталів. За інформацією прес–служби Управління ДСНС в області, жертв і постраждалих унаслідок цієї пожежі немає. Вогнеборці гасили її майже годину, задіявши 72 чоловік особового складу та 12 одиниць спецтехніки.

Начальника звiльнили. Шукайте жiнку

Оскільки тепер уже колишній начальник комунальної організації «Рятувально–водолазна служба Полтавської міської ради» не повідомив про роботу в його безпосередньому підпорядкуванні дружини, згаданого керівника спочатку оштрафували на 850 гривень, а потім звільнили з посади. Як повідомили «УМ» у прокуратурі області, правоохоронці встановили, що дружина керівника майже два роки працювала в очолюваній ним організації інспектором з кадрів. Оскільки він не повідомив про це, власне, про наявність конфлікту інтересів своєму керівництву, то прокуратура Октябрського району Полтави склала щодо нього адміністративний протокол.