«Донецький» реєстр

Оригінальний і перший в Україні реєстр вирішили створити черкаські соратники Юлії Тимошенко з партії «Батьківщина». Вони обіцяють переписати вихідців iз Донбасу, але не всiх, а лише тих, кого було призначено на посаду за президентства Віктора Януковича. «В області — негативна тенденція, коли фактично на всі державні посади призначають людей не за професійними якостями, а за «пропискою», — обурюється лідер черкаської «Батьківщини» Анатолій Бондаренко.

Понівечили реставратори

Понівечили реставратори

Після багаторічної тяганини з ремонтом Шевченкового музею в Каневі з’явилася ще одна неприємна і не менш резонансна новина — під час реставрації могили Кобзаря київські будівельники так «старалися», що розтовкли своєю технікою недавно покладені мармурові плити.

Страйк із трубою

Учора під стінами міської ради Черкас грав духовий оркестр. Нагода була зовсім не святкова — муніципальний духовий оркестр, який недавно відзначив 15–річчя, проте­стував проти намірів влади ліквідувати колектив. Депутатам Черкаської міської ради музиканти здалися дармоїдами, тож на останній сесії вони проголосували за ліквідацію оркестру.

Йшла, впала, отямилася — гіпс

Йшла, впала, отямилася — гіпс

Безпрецедентний судовий позов до комунальників розглядають у Черкасах. Місцева жителька — 65–річна Тетяна Бойцова — виносила сміття і посунулася на щебені, яким було засипано місце ремонту тепломереж, та зламала ногу в двох місцях. Компенсацію за фізичну та моральну шкоду вона оцінила у 50 тисяч гривень.

Про Чорновола замовили слово

Через рік, 24 грудня 2012–го, Героєві України В’ячеславу Чорноволу виповнилося б 75 років. Об’єднана черкаська опозиція закликає не чекати річниці, а почати вшановувати лідера НРУ вже з Нового року. «Пропоную не чекати, доки влада спуститься до українського народу зі свого «неба», й проголосити 2012 рік — роком В’ячеслава Максимовича Чорновола, а не провладного проекту «Євро–2012», — запропонував минулої суботи на урочистих зборах, присвячених 74–й річниці з дня народження Чорновола, голова Ради опозиційних сил Черкащини Леонід Даценко.

Уночі краще спати

Після того як черкаська та львівська влада запровадили в обласних центрах заборону на нічний продаж алкоголю (мерія Черкас ще й виграла кілька судових позовів обурених підприємців, які дуже прибутково торгували спиртним уночі), ініціативу на «сухий закон» вирішили поширити всією Україною. Відтак міські голови Черкас і Львова Сергій Одарич і Андрій Садовий підписали меморандум, з яким звернулися до колег усіх українських міст iз проханням не стояти осторонь проблеми, «адже це крок до оздоровлення нації, покращення комфорту проживання і зниження злочинності у містах».

Ілліч воскрес

Ілліч воскрес

Минуло три роки з листопада 2008 року, коли міська влада прибрала з центру міста монумент Леніну, як Соснівський районний суд Черкас ухвалив постанову, в якій визнав рішення міськради про перенесення пам’ятника незаконним. Судова тяганина за позовом мiсцевого пенсіонера Миколи Гуріненка та обкому Комуністичної партії до мера Сергія Одарича та виконкому міста тривала три роки.

«Мої дівчатка досі жахаються, коли чують салют»

«Мої дівчатка досі жахаються, коли чують салют»

Ранок черкащанки Інни Левченко нині починається однаково. Вона встає вдосвіта, готує дітям сніданок. Потім будить своїх доньок і збирає їх до школи. Така буденність для 31–річної мами та її дітей — справжнє щастя. Бо ще два місяці тому їхнє життя було зовсім іншим — сповненим страху, смертельних небезпек і невідомості. Але Інні, яка свого часу вийшла заміж за громадянина Сирії й поїхала жити на його батьківщину, вдалося забрати шістьох дітей і втекти з охопленої війною країни.

Храми Софронія

Храми Софронія

Презентацію документального фільму «Храми його життя» у Черкаському обласному драматичному театрі імені Тараса Шевченка глядачі супроводжували оплесками. Адже двосерійна картина розповідає про зведення храмів на Черкащині і головного будівничого — митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

«Чигирин, як старий батько, потребує уваги»

«Чигирин, як старий батько, потребує уваги»

Зранку Чигирин закутаний у суцільний туман. Він густою пеленою накриває всю його центральну частину, дістаючи аж до висоти крутих схилів Замкової гори. Тож здалеку, коли в’їжджаєш у місто, здається, ніби пам’ятник гетьмана з булавою у руці стоїть не на горі, а просто на хмарах. Тільки ближче, вже на мосту через Тясмин, туман помітно розсіюється і праворуч, навпроти приватних осель, із сіруватої димки вимальовується резиденція Богдана Хмельницького. Її почали зводити у 2004 році, але так і не закінчили, деякі будівлі вже навіть руйнуються. Нині важлива історична будова заморожена — у держави немає коштів.