Жах покинутого кар'єру

Трагедія сталася в селі Олешівка Чернігівського району. Двоє сусідських хлопчиків — 8-річний Сашко та 5-річний Богдан — гралися після обіду (близько 16-ї години) на вулиці й, залишившись без нагляду батьків, пішли до покинутого кар'єру цегельного заводу.

«Червона зона»

«Червона зона»

Держава завжди опікувалася своїми правоохоронцями. Навіть тоді, коли вони порушували закон. І так було від початку радянських часів: колишні слуги закону завжди «сиділи» в «спецзонах». Зрозуміло чому. В умовах загальної «зони» захистити від помсти інших ув'язнених їх міг би тільки Бог. Так що окремий виправний заклад для всіх тих, хто хоч трішки стояв на сторожі державних інтересів, — більше необхідність, ніж привілей.

Чернігівщина. Осінній театральний марафон

У трьох найбільших містах Чернігівщини не протовпитися від театрів та театралів. Відразу трьома театральними фестивалями в Чернігові, Ніжині та Прилуках позначився кінець жовтня.
Першим стартував 20 жовтня в обласному центрі XVI міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», приурочений до 80-річчя Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка.

Везучий Тербрюгген

Везучий Тербрюгген

Шедевр живопису XVII століття, полотно голландського живописця Хендрiка Тербрюггена «Концерт» злодії після пограбування Чернігівського художнього музею просто... викинули.
Директор Чернігівського художнього музею Ірина Ральченко вважає, що тоді, в 1997 році, коли зловмисники винесли з музею десять чи не найцінніших експонатів, якась вища сила зберегла для Чернігова цю картину, що, безсумнівно, може прикрасити будь-який музей світу.
— Ця робота — сучасниця Рембрандта і Брейгеля, Ван Дейка і Рубенса, — говорить Ірина Ральченко. — Рубенс називав автора цього полотна, Хендрiка Тербрюггена, — єдиним голландським живописцем. В Україні, окрім Чернігова, більше робіт Тербрюггена немає. На території колишнього Радянського Союзу є ще дві картини цього голландця — одна міститься в Ермітажі, друга — в Іркутську.

Зброя майстра боїться...

Зброя майстра боїться...

Кілька років тому в Чернігові грабіжники вдерлися в одну заможну квартиру. Господарів зв'язали, речі забрали і, йдучи з квартири, замкнули важкі металеві двері, забравши з собою ключі. Люди опинилися бранцями у власній квартирі, двері зсередини не відмикались. Якимось чином їм вдалося розв'язатися і викликати міліцію. Однак опергрупа не могла потрапити у помешкання. Ключів нема, двері не виб'єш, у вікно на восьмий поверх не залізеш. Довелося викликати на допомогу майора Володимира Портянка. Йому знадобилося півгодини, щоб відкрити замок. Звільнений господар потім спересердя сказав: «І навіщо півтори тисячі доларів за ті двері віддав?»

Тут руський дух,

Цьогорічна археологічна експедиція Національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» на території Іллінського монастиря в Чернігові принесла абсолютно несподівані знахідки, які свідчать про активне життя навколо одного з найдавніших українських православних монастирів у давньоруські часи.

Дорога до печерного храму

Рукотворна печера, знайдена чернігівськими спелеоархеологами, дає змогу дослідникам стверджувати, що на території Чернігівської області був один із найбільших в Україні печерних монастирів. Пустинне-Рихлівський Миколаївський монастир є унікальною пам'яткою не тільки історії та культури, а й природи. Розташований він у Коропському районі за три кілометри від селища Понорниця, неподалік річки Десна. Мальовничі краєвиди з височезними урвищами, порослими лісом, ярами, озерами, віковими дубами, в дуплах яких можуть розміститися кілька чоловік, руїнами старого монастиря... Тим більше що життя тут немов завмерло, як у казці про сплячу красуню. Експедиції археологів — ось і все, що порушує спокій монастиря.

Різдвяна різанина

Того дня перед працівниками ЖЕКу, котрі зазирнули в колодязь теплотраси в дворі одного з будинків по проспекті Миру в Чернігові, постала жахлива картина. На дні колодязя лежали розчленовані частини людського тіла. Негайно на місце знахідки виїхала оперативно-слідча група на чолі з керівництвом міліції і прокуратури області. За словами начальника міськвідділу внутрішніх справ Чернігова підполковника міліції Дмитра Шевчука, після опитування усіх мешканців прилеглих будинків вдалося отримати інформацію про те, що в одній з квартир напередодні Різдва було чути бійки і людські крики. Це дало змогу слідчій групи досить швидко встановити особу вбитого — ним виявився безробітний житель Чернігова 1967 року народження Н. — і коло його знайомих, що дозволило протягом одного дня затримати підозрюваних у вбивстві.

«Чарівні дівчата допоможуть відпочити...»,

«Чарівні дівчата допоможуть відпочити...»,

«Високооплачувана робота для симпатичних дівчат...». Ще зовсім недавно подібні оголошення чернігівці часто зустрічали в рекламних газетах і просто на стовпах. Потім вони раптово зникли, а ще пізніше стало відомо, що вперше в Чернігові відбулися два судових процеси за кримінальними справами, порушеними проти організованих груп сутенерів, які під виглядом комерційних фірм облаштували доставку клієнтам «дівчаток за викликом».

Замглай: хроніка замерзання

Для обігріву боліт на Чернігівщині з державного бюджету України виділено 1 мільйон 800 тисяч гривень. Причому цей фантастичний проект підтримали на найвищому рівні — у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів. Щоправда, офіційна мета, на яку передбачили цю суму, начебто благородна — стільки коштує опалювальна котельня, яку зараз будують у селищі Замглай Городнянського району, що на Чернігівщині. Тим часом 2 тисячі мешканців селища вже два місяці живуть без опалення. Щоб не замерзнути, вони змушені будувати пічки на п'ятому поверсі висотних будинків та рубати на дрова навколишні ліси.