Подвійний удар

За три місяці 40–річний одинак Володимир Мельниченко зґвалтував чотирьох дівчат–підлітків. Ще двом потенційним жертвам удалося втекти. У центрі Чернігова він вистежував маленьких і худеньких дівчаток, завжди парами. Заморочував голову, годинами водив по темних провулках і прохідних дворах. Зрештою приводив до шкільного двору чи до подвір’я дитсадка й змушував займатися з ним оральним сексом. Дві останні жертви були зґвалтовані на сходинках шкільного підвалу.

Я тебе породила...

Я тебе породила...

Чернігів шокований — 14–річна дев’ятикласниця народила дитину, а потім викинула немовля у вікно з третього поверху. Травми, отримані новонародженим, виявилися смертельними. Нічого подібного в місті не було вже кілька десятків років. Про те, що дівчинка–підліток, учениця однієї з престижних шкіл, вагітна, не здогадувалися ні батьки, ні вчителі, ні однокласники. Дівчинка навіть жодного разу не пропустила уроків фізкультури. За словами її класного керівника Світлани Заруби, цей випадок став для всіх повною несподіванкою, адже ні поведінка, ні зовнішність її учениці майже не змінилися.

Піар для педофіла

Випадок у селі Перепис Городянсько­го району шокує: 68–річний пенсіонер жорстоко зґвалтував 8–річну доньку своїх сусідів. Під час попереднього слідства встановлено, що пенсіонер неодноразово ґвалтував дівчинку, повідомляє Центр громадських зв’язків обласної міліції.

«Прописка» для клишоногого

«Прописка» для клишоногого

Про клишоногого заручника людської черствості — ведмедя, який гинув від голоду, покинутий своїм господарем у наглухо завареній клітці на території занедбаного господарства в селі Киселівка Чернігівського району, «УМ» та інші ЗМІ повідомляли на початку лютого. Зусилля журналістів та громадських організацій, яким стала небайдужою доля тварини, не залишилися марними. Забрати ведмедя вирішив Харківський зоопарк.

Рятуйте клишоногого!

Загратований ящик із твариною стоїть на території розореного сільськогосподарського підприємства в селі Киселівка. Фермер і власник Микола Гудименко завів ведмедя для власної втіхи кілька років тому. Але приблизно рік тому покинув усе й подався до Києва. Ошукані працівники господарства з часом перестали годувати клишоногого. А місцеві жителі хижого велетня бояться — свого часу він уже покалічив чоловіка та жінку, які з п’яних очей полізли до клітки. Жінці він обгриз руку, чоловіку — ногу. Незважаючи на це, у двір, де стоїть клітка зі звіром, може зайти будь–хто: ворота зламані і лежать просто на землі.

Спиляєш дерево — загине церква

Спиляєш дерево — загине церква

Над унікальним симбіозом двох пам’яток — природи та історії — нависла загроза. В Чернігові негайного порятунку потребує трьохсотлітній дуб, який своїм корінням тримає купол найвищої у Європі підземної церкви святого Феодосія. Зрубати дерево не можна — Чернігівські печери Святого Антонія без нього можуть обвалитися. А це — чотири мурованих підземних храми.

Розблокована святиня

Розблокована святиня

Розірвані труби опалення, запліснявілі, побиті міллю та поїдені шашелем музейні експонати — таку безрадісну картину побачили праців­ники Національного історико–архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» та Чернігівського історичного музею ім. Тарновського, котрі в четвер за допомого міліції нарешті зайшли до приміщення Катерининської церкви. Точну суму збитків, завдану Національному музейному фонду, назве спецкомісія. Для неї працівники музею вже описали своє майно у присутності міліції та експертів Торгово–промислової палати. Більше до церкви нікого не пустили.

Самогубці на «скажених табуретках»

Самогубці на «скажених табуретках»

Відносно недорогі мопеди, які не вимагають реєстрації та посвідчення водія, стають улюбленим транспортом, особливо молодих чернігівців. Інколи за кермом скутера на вулицях міста опиняються навіть учні молодших класів. Формальне покарання за порушення правил — штраф у розмірі 34 гривні — і юнача безпечність призводять до того, що скутеристи безкарно гасають, порушуючи правила руху.

Порохова бочка на околиці

Порохова бочка на околиці

У лісі під Ічнею на Чернігівщині за двометровим бетонним парканом військові ховають 360 тонн легкозаймистого пороху. Він лежить на складі військової частини, у паперових мішках, а навколо, навіть просто неба (!), зберігаються стратегічні запаси боєприпасів Міністерства оборони. Арсенал біля селища Ічня — це 400 гектарів технічної території, начиненої бомбами, ракетами та снарядами.