Дерево з ароматом диму

Те, що мешканцям Ізраїлю припали до смаку цигарки «Прима» українського виробництва, з'ясували співробітники Управління СБУ в Чернігівській області. Мільйон цигарок популярної серед наших курців марки двоє громадян Ізраїлю намагались нелегально вивезти на «землю обітовану» з території України.

Хресна хода з перешкодами

У Чернігові це риторичне запитання слід сприймати буквально, бо дорога для вантажного транспорту проходить просто... по подвір'ю церкви Христова Воскресіння. Від постійної вібрації храм — пам'ятка архітектури національного значення — почав руйнуватися. Місцева влада вважає таку ситуацію ганебною для стародавнього міста, однак для перенесення дороги в інше місце немає грошей.

Тримайся, бюджете — гряде скорочення

Минулого тижня міністр оборони України Евген Марчук зустрівся в Чернігові зі своїм колегою з Білорусі генералом-полковником Леонідом Мальцевим. Міністри провели годинну бесіду віч-на-віч, після чого підписали план двостороннього співробітництва між міністерствами оборони обох країн на 2004 рік. До співпраці оборонних відомств України та Білорусі закликає не лише близькість кордонів, а й спільні процеси в арміях обох країн. Зокрема — скорочення збройних сил. Білорусь вже завершує цей процес, а в Україні він тільки починається.

Дід Мороз прийшов з... теплом

Одна з найзаповітнішіших мрій жителів селища Замглай Ріпкинського району Чернігівської області здійснилася новорічної ночі. Після втручання журналістів у столичної та місцевої влади неначе очі розплющилися. Терміново у Замглаї почали наводити порядок і прискорювати темпи будівництва. На наради з приводу будівництва почали їздити чиновники не тільки з райцентру чи Чернігова, а й із Києва. Зокрема, селище відвідали голова комітету Верховної Ради з питань житлово-комунального господарства, комісія з Міністерства палива та енергетики. Доповідь про замглайську котельню 25 грудня заслухав Кабінет Міністрів. Будівництво, яке планувалося вести півроку, закінчилось за півтора місяця! Тепло в оселі нова котельня дала якраз 1 січня.

Замглай: хроніка замерзання

Для обігріву боліт на Чернігівщині з державного бюджету України виділено 1 мільйон 800 тисяч гривень. Причому цей фантастичний проект підтримали на найвищому рівні — у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів. Щоправда, офіційна мета, на яку передбачили цю суму, начебто благородна — стільки коштує опалювальна котельня, яку зараз будують у селищі Замглай Городнянського району, що на Чернігівщині. Тим часом 2 тисячі мешканців селища вже два місяці живуть без опалення. Щоб не замерзнути, вони змушені будувати пічки на п'ятому поверсі висотних будинків та рубати на дрова навколишні ліси.

Фуражем — по яйцях

Фуражем — по яйцях

За даними Державного управління контролю за цінами в Чернігівській області, курячі яйця на ринках облцентру щотижня дорожчають на 10 копійок. «Зараз середня ціна десятка яєць підскочила до 3,48 гривні проти 1,98, як це було у травні. Нескладно порахувати, що ціни з травня зросли на 75 відсотків», — говорить Ольга Хоблова, начальник відділу контролю цін на ринках продовольства управління.