Бій із димом

Бій із димом

Цей закон Верховна Рада прийняла півроку тому, а набуває він чинності лише днями, 16 грудня. Закон жорстко звужує «простір свободи» курців і передбачає несмішні штрафи, наприклад, для закладів–порушників — від тисячі до десяти тисяч гривень. За задумом авторів документа (а в єдиному пориві на захист здоров’я нації об’єдналися представники всіх політсил «старої» Ради — і «головний медик» Партії регіонів Тетяна Бахтєєва, і депутат від НУНС Леся Оробець, і комуніст Євген Царьков та інші), шести місяців цілком достатньо, аби суспільство підготувалося до війни з курінням. Але, як з’ясувала «УМ», відповідальні «бійці» — а це насамперед заклади громадського харчування — не зовсім розуміють «букву закону». Невідомо, хто контролюватиме його дотримання. Чи вдасться розігнати дим над країною невиправних курців?

Святий Миколай у «квітнику»

Святий Миколай у «квітнику»

У «Софії Київській» відкрилася виставка «Народна ікона Полісся», де представлено цінні експонати XVІІІ—ХІХ ст. iз фондів Національного архітектурно–історичного заповідника «Чернігів стародавній» — це 30 ікон та 50 рушників. За словами директора заповідника «Софія Київська» Олени Сердюк, колекція унікальна тим, що на іконах Богородиця зображена не страдницею, а усміхненою, радісною: «Її образ трансформований по–різному у п’яти–шести типах, та у всіх них живе народний дух».

Поміряй, перевір та передай

Упродовж ось уже багатьох років, за будь–якої влади і погоди, працівники Гідрологічної станції «Київ» виконують свою звичну роботу — поміряй, перевір та передай інформацію! І так двічі на день — о 8–й ранку та о 20–й вечора. Що цікаво, станція не припиняла своєї роботи навіть у роки Першої світової, Громадянської, Другої світової воєн, завдяки чому гідрометеорологічні спостереження не були перервані.

Шануй і знай, що ти Мамай

Шануй і знай, що ти Мамай

...Стукіт кінських підков, тихе відлуння дівочого співу, журлива гра кобзи та булькання у казані якогось варива — так зустрічає відвідувачів козацьке селище «Мамаєва Слобода». Минулого четверга там зібралися люди, які носять прізвище славетного козака Мамая, на честь якого свого часу й назвали це етнографічне селище. На перший з’їзд організаторам вдалося зібрати 21 нащадка цього славного роду.

Коли мама і тато в біді

Навіть якщо в дитини батьки безпробудні пияки, вона все одно з теплотою про них згадує, сумує за ними, а часто — й мріє до них повернутися. Про це вам скажуть у будь–якому сиротинці. Потрапити до останнього не хоче жодна дитина, навіть якщо там створені найкращі умови для комфортного життя і повноцінного розвитку. Тож не можна не погодитися, що найліпший спосіб захистити дитину, яка ризикує опинитися в інтернаті, — це підтримати її сім’ю. З цією метою Міністерство соціальної політики наприкінці 2011 року почало розвивати альтернативні форми догляду за дитиною, котра не може проживати з певних причин у своїй родині.

Склероз, про який хотілося б забути

Склероз, про який хотілося б забути

Мабуть, у більшості українців слово «склероз» асоціюється зі старістю та забудькуватістю. Та потрібно пам’ятати, що в медицині є ще й термін «розсіяний склероз». Його також називають хворобою Крувельє, яка належить до числа досить поширених захворювань центральної нервової системи. Захворювання є дуже підступним. Адже цілком здорову людину працездатного віку може прикувати до інвалідного візка. Як правило, на все життя.

Шанс на життя

В усьому світі вчора відзначали День донора крові — 14 червня для цього «професійного» свята було обрано тому, що саме цього дня 1868 року австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини. В Україні донорської крові не вистачає — на кожну людину з 12 потрібних мілілітрів є тільки 8. Вирішити цю проблему покликаний новий соціальний проект, який учора презентували в Києві.

Не проґавте свого щастя

Чи не найбільше свіжоспечених випускників сьогодні цікавить вступна кампанія. Про її особливості на «прямій лінії» в «Ізвєстіях в Україні» розповів міністр освіти і науки Дмитро Табачник.
Він повідомив, що правила прийому у вищі навчальні заклади не змінилися: як і минулого року, на бакалавра враховуватиметься бал атестата і результати трьох тестів.

«Рік утрачених можливостей»

«Рік утрачених можливостей»

Роком утрачених можливостей назвали минулий навчальний рік експерти на підсумковій прес–конференції в агенції «Главком». «Цьогорічні випускники найбільше постраждали, адже за рік вони вивчали дворічну програму дванадцятирічки, до того ж за скорочений термін», — каже екс–міністр освіти Станіслав Ніколаєнко.