«Must have сезона» Наталії Горбаль: сучасний посібник з сімейного життя

Стародавні часи, коли парубки ходили на вечорниці, а дівчата знайомилися зі своїми нареченими в церкві, давно вже перейшли до рубрики цікавих бувальщин в етнографічних рубриках не дуже популярних видань.

Остап Дроздов презентує роман-вибух на Форумі видавців у Львові

Остап Дроздов презентує роман-вибух на Форумі видавців у Львові

…На перший погляд здається, що дебютний роман-вибух під назвою "№1" відомого журналіста — це чергова сповідь на тему «проклятого» минулого, що починається з радянського дитинства.

У мурашнику філософа: Володимир Єшкілєв і його "Місто термітів"

У мурашнику філософа: Володимир Єшкілєв і його "Місто термітів"

...У житті автор цієї книжки — «пан філософ», як кличуть його у рідному Івано-Франківську, і маленький Тамерлан, що грає в піддавки у провінції, як сказав би про нього Василь Розанов.

Теги: Україна

Ігри відображень у нашому Задзеркаллі

Еволюція міжнародного іміджу України завжди нагадувала повернення Наполеона із заслання на острові Святої Єлени в Париж. Спочатку це було «наближення чудовиська», а наприкінці газети вітали «в’їзд імператора» в столицю Франції.

Троянський кінь українства

Троянський кінь українства

Донедавна автор цього роману вважався батьком кримінального жанру в сучасній українській літературі, в чийому творчому доробку значилися перші в Україні бойовики з «національною» підкладкою. В який спосіб вже нині вшанувати Леоніда Кононовича, який щойно видав свого «Чигиринського сотника» (Х.: Фабула)? Український Толкін?

Фашизм пройшов

Фашизм пройшов

...Пригадується, колись давно в одіозного російського письмака Михайла Єлізарова була книжка про те, що фашизм усе-таки пройшов, але мовилося це в суто публіцистичному форматі, натомість у даному випадку йдеться про художню констатацію факту.

Куди стукає попіл Клааса

Куди стукає попіл Клааса

У Києві від сьогодні ажіотаж серед книгоманів. Багато хто хоче потрапити на зустрічі з письменницею Світланою Алексієвич, яка отримала літературного «Нобеля-2015». Заплановано на кілька днів не один виступ перед читацькою аудиторією — в університеті імені Тараса Шевченка, Києво-Могилянській академії, Домі освіти та культури «Майстер Клас».

Ані дня без дна

Ані дня без дна

Кажуть, усе в житті буває вперше, а якщо йдеться про літературу, то й поготів. Тут просто необхідно свого часу — тобто вчасно, що вкрай важливо — впасти на самісіньке дно жанрово-стилістичного провалля, щоб звідти поглянути на своє подальше майбуття.

Чарівний голос Цибуліно

Чарівний голос Цибуліно

Політична сатира в нас завжди була, наче в анекдоті про американця і совка. Коли перший хвалив свою демократію, за якої в Америці можна вийти на площу і на весь голос гукнути, що американський президент — дурень, другий відповідав, мовляв, у СРСР так само можна скільки завгодно горлати, що американський президент — дурень, і нічого за це не буде. У збірці памфлетів «Ноука від Горького Лука» (Х. Віват) ідеться вже не тільки про «іншого» — ворога, друга чи президента — а й про свого рідного — ближнього, рідного, незнайомого.