Сергій Лебідь: Чемпіонати світу небезпечні для здоров’я

Як уже повідомляла «УМ», минулої неділі чемпіонат Європи з кросу вже всьоме виграв досвідчений український бігун Сергій Лебідь. Досягнення справді гідне поваги, тож керівництво Федерації легкої атлетики України планує висунути пропозицію на представлення чемпіона–рекордсмена до державної нагороди. Хоча сам 32–річний спортсмен не надто задоволений своїми останніми виступами, про що повідомив журналістам на прес–конференції.

Галина Кухар: Медалі у фігурному катанні зазвичай розподілені заздалегідь

Колись юна Галина Гржибовська виграла першість Радянського Союзу в жіночому одиночному катанні. Після неї нікому з українських фігуристок ця висота не підкорювалася. Рано залишивши великий спорт, Галина присвятила понад 20 років життя київському балету на льоду, який тоді мав надзвичайну популярність.

Австрійське непорозуміння в Києві

Коли виявилося, що серед суперниць нашої команди на «Кубку Турчина» буде збірна Австрії, подумалося: у підопічних Леоніда Ратнера можуть виникнути проблеми. Але нічого подібного — австрійські гандболістки програли «без питань» не тільки нашим дівчатам, а й японкам, яких ще декілька років тому на міжнародній арені ніхто не сприймав усерйоз.

Кличко допомагатиме і боксерам, і футболістам?

Однією із відмінностей професіонального боксу від аматорського є те, що на профіринзі зі спорту вміють робити шоу. Навіть якщо події відбуваються не в престижних ЛасВегасі чи ЛосАнджелесі, а в Києві, де з помітних поєдинків можна пригадати хіба що бій у грудні 1998го, коли тоді ще «молодий і зелений» Володимир Кличко програв Росу П’юріті.

Як давно Саленко став Леоненком?

Головною метою свого заходу олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики1980 оголосила бажання поєднати спорт і мистецтво, другий рік поспіль зібравши в одному місці представників цих сфер людської діяльності.

Без Вергелюк — як без рук

Цього року доволі пізні строки проведення традиційного турніру невипадкові. Адже незабаром після завершення «Кубка «Спартака» збірна України вирушить на чемпіонат світу до Франції, де, крім власне медалей, побореться за путівку на Олімпіаду-2008

Маленький подвиг «портовиків»

Хоч як хотілося вірити в диво, але його не сталося. Все–таки рівень російського чоловічого гандболу поки що набагато вищий від українського. Що й показали гравці «Чеховських ведмедів» у груповому турнірі Ліги чемпіонів. Обидва рази — спочатку у гостях, а потім і вдома — підмосковні гандболісти без питань переграли наш найсильніший клуб — «ЗТР».

Малайзійські устриці гарантували лише «срібло»

Для українців гольф — відверто екзотичний вид спорту. Тому мало кому відомо, що на недавньому чемпіонаті світу серед аматорів наш співвітчизник Ігор Мовчан ледь не виграв золоту медаль! У змаганнях серед гравців із гандикапом від 10 до 15 він набрав однакову кількість очок із представником Індонезії (294) й поступився лише за результатами останнього дня змагань.

У Пекін — за повторенням успіху Афін

Досить несподівано для багатьох, але навряд чи для самого себе, спортсмен із Миколаєва Юрій Нікітін виграв «золото» Афін–2004. Після олімпійського тріумфу хлопця почали переслідувати серйозні травми. Тому до чемпіонату світу, який нещодавно відбувся у Канаді, Юрій готувався лише близько року.

В’ячеслав Глазков: Чекаю, коли жіночий бокс потрапить до олімпійської програми

Визначаючи перед від’їздом «аматорської» збірної України на світовий форум у Чикаго претендентів на медалі, навряд чи хтось із прихильників боксу називав серед фаворитів представника надважкої категорії — В’ячеслава Глазкова. І не тому, що не вірили в нього — просто не знали, чого чекати. Адже великих успіхів у луганчанина донедавна не було. Та й не привчили його обіцяти щось надзвичайне. Але Слава впевнений: якщо не націлюватися на перемогу, немає сенсу виступати на міжнародних змаганнях.
Ті, хто бачив півфінальний поєдинок Глазкова з китайським велетнем, однозначної думки: це був супербій. Гіганта з Азії лякалися всі. Крім 23–річного українця, який просто вийшов на ринг і зробив свою справу «на відмінно». Не підстрибував у надії влучити в підборіддя опонентові, а методично «обстрілював», чим і дезорієнтував.
Суперник українця у вирішальній зустрічі бачив багато чого на своєму довгому спортивному шляху. Роберто Камарелле з Італії значно старший і, звісно, досвідченіший. Вигравав у наших надважковаговиків ще на початку десятиліття. Але, думається, італійцеві допоміг зайвий день відпочинку. Посприяв цьому... росіянин Іслам Тімурзієв, якого «прихопив» апендицит, через що він не вийшов на півфінальний бій. До речі, уже в Києві Глазков сказав, що дуже хоче позмагатися з чемпіоном Росії, із яким раніше жереб його не зводив. Можливо, це станеться вже в олімпійському Пекіні, де наш боксер ставить для себе нову ціль — не друге, а перше місце.