Сергій Васильєв: Часто деякі журналісти пишуть на своїй хвилі...

Сергій Васильєв до кінця 2004 року був головою управління інформаційної політики адміністрації Президента Кучми й Медведчука, і тоді його звинувачували в причетності до такої нехорошої форми цензури, як «темники». Свою посаду пан Васильєв вважає вельми важливою, адже фактично сам він відповідальний за формування інформаційних потоків навколо Євро–2012 — проекту, за його словами, «загальнонаціонального і навіть загальноєвропейського». Але й зараз із боку журналістської громадськості в бік Васильєва летять обвинувачення у не зовсім, скажемо так, демократичних формах роботи з мас–медіа. У відповідь на кілька таких зауважень, висловлених на сторінках «УМ», Васильєв надіслав низку листів, факсів із вимогами спростувань, вибачень, погроз судами тощо. І сам факт існування «темників» кучмівського зразка він теж заперечує.
Як газета об’єктивна і демократична — надаємо сьогодні пану Васильєву слово у формі інтерв’ю. Правдивість нашого співрозмовника оцінюйте самі.

Мало бути грандом

Фіналіст Ліги чемпіонів–2007, англійський «Ліверпуль», після трь­ох стартових турів набрав лише одне очко й посідає останнє місце у групі А. Позавчора команда Ра­фаеля Бенітеса програла в Стамбулі «Бешикташу». Український форвард гостей Андрій Воронін провів на полі весь матч, але голом так і не розродився, хоча «напівмоменти» й мав. А головним невдахою став фінський захисник «червоних» Самі Хююпя, який у першому таймі зрізав м’яч у власні ворота, а в другому — дозволив себе обійти молодому бразильцеві Бобо.

«Каноніри» не залишили жодного шансу чехам, забивши сім сухих м’ячів

Зрозуміло, що фаворитом зустрічі «Арсенал» — «Славія» вважався англійський клуб, але те, що «каноніри» так познущаються над чехами, навряд чи хтось очікував. Програвши у Лондоні 0:7, «Славія» повторила сумний антирекорд «Олімпіакоса», який свого часу поступився з таким самим рахунком «Ювентусу». До речі, головним тренером греків тоді був Олег Протасов. Два м’ячі у ворота нещасного Мартіна Ваняка забив білорус Олександр Глеб, щоправда, один із них записали як автогол Давида Губачека. Після матчу на «Емірейтс стедіум» усі гравці «Славії» підійшли до трибуни, де розташувалися празькі фани, присіли на коліна й поаплодували їм, попросивши таким чином вибачення.

Кім Ткаченко: До Олімпіади підготуємо «темних конячок»

Державний тренер збірної України з важкої атлетики залишився задоволений виступами національної команди на недавньому чемпіонаті світу в Таїланді і в розмові з кореспондентом «УМ» спрогнозував більш вдалі результати «синьо–жовтих» на Олімпіаді в Пекіні.

Вигідне пірнання ведмедя

Після розгромної поразки від родоначальників футболу в гостях (0:3) збірна Росії сенсаційно реваншувалася на штучному газоні переповненого столичного стадіону в Лужниках за присутності 80 тисяч глядачів. Перед початком матчу патріотичні почуття гравців підігрів величезний банер розміром на всю трибуну уздовж бічної лінії: розлючений ведмідь між слів «Вперед, Росіє!» на тлі трикольорового прапора. Подіяло. У першому таймі за ігрової переваги господарів влучно під поперечину пробив Уейн Руні — 0:1 на користь Англії. А от по перерві вже англійці виглядали краще, але м’ячі влітали у їхні ворота. Спочатку іспанський арбітр Канталехо призначив неіснуючий пенальті у ворота гостей (Руні, якщо й порушував правила проти артистичного «пірнальника» Зирянова, то за півтора метра до лінії штрафного майданчика). Московський спартаківець Павлюченко, котрий на 58–й хвилині замінив форварда «Севільї» Кержакова, чітко реалізував 11–метровий. А за три хвилини він же першим встиг на добивання. Відігратися гості так і не зуміли.

Зигзаги нашої шпаги

Тиждень тому українська збірна повернулася зі світового форуму у Санкт–Петербурзі, де здобула одну медаль — «срібло» в командних змаганнях вибороли шаблістки Галина Пундик, Олена Хомрова, Ольга Харлан і Ніна Козлова. Цей успіх фактично гарантував нашим дівчатам перепустку на Олімпійські ігри–2008 в Пекіні. Ще в кількох видах програми наші співвітчизники залишилися за крок від нагород. Лише один укол програли італійцям у сутичці за «бронзу» шаблісти. Також представникам Італії поступилися українські шпажисти у боротьбі за потрапляння до фінальної четвірки, причому — теж із різницею в одне очко, та ще й на додатковій хвилині. Трохи не дотягли до п’єдесталу Володимир Лукашенко, Дмитро Чумак і Максим Хворост.

Ярослав Попович: Тепер я виступаю лише на найважливіших змаганнях

Найкращий український гонщик Ярослав Попович уже тривалий час мешкає й виступає за кордонами України. Утім уродженець Львівщини ніколи не забуває про Батьківщину, при першій нагоді приїздить сюди, аби побачитися з рідними й близькими, зустрітися з журналістами й уболівальниками. Цього разу Попо пробув в Україні менше тижня, але знайшов час розповісти про те, яким вийшов для нього 2007 рік.