Торти і яйця

Торти і яйця

Рішення БЮТ та «Нашої України» про об'єднання в єдиний опозиційний «фронт» до Кіровограда не дісталося: тут ці дві політичні сили знаходяться по різні боки барикад. Фракція БЮТ у міськраді відмовилася підписувати протокол угоди, і боротьба в місті, мета якої — крісло мера, ввійшла в нову фазу.

З дужим не борись, а з державою не судись!

З дужим не борись, а з державою не судись!

Про протистояння відомого донецького адвоката Сергія Салова з вітчизняною правоохоронною системою можна знімати захоплюючий документальний телесеріал. Тим більше що «далі буде» гарантовано. Тепер адвокат подав позов до Ворошиловського районного суду Донецька проти обласної прокуратури та управління держказначейства з вимогою відшкодувати матеріальні та моральні збитки, заподіяні йому правоохоронцями. Сума збитків — 12 мільйонів гривень.

Смерть на чужині

Смерть на чужині

У Росії знову загинули українські заробітчани. Цього разу в пожежі живцем згоріли четверо наших співвітчизників та господар помешкання, де вони квартирували. Це була стара дерев'яна «ізба» в селі Абрамцево у Підмосков'ї. Попередньою причиною пожежі вважають закорочення електродротів, повідомляє телеканал «1+1».

Машинка або життя

Машинка або життя

Батькам двох братиків із села Іванова Калинівського району Вінниччини і в поганому сні не могло приснитись, якою трагедією закінчаться звичайні дитячі забавки в їхній хаті. У минулі вихідні хлопчики грались дитячими машинками, і десятирічний Сашко відібрав цяцьку в меншого на кілька років Дмитрика. Той став домагатися, щоб йому повернули забавку, аж поки мати не звернула увагу на конфлікт і не насварила на старшого: мовляв, не ображай малого, віддай йому іграшку. Сашко ображено насупився й пішов із кімнати. Образа не минула і через годину, тому під час спільного сімейного обіду хлопець сидів за столом і ні з ким не розмовляв, а потім пішов з хати.

Захист від мерії

Захист від мерії

У четвер о 10.00. перед будівлею Київської міської держадміністрації зберуться представники Історичного руху України у відповідних костюмах і лицарських обладунках. Вони протестуватимуть проти розпродажу і нищення історичних пам'яток найдавнішого міста України. Пікет «За історичний Київ» — перша громадська акція цього руху, завданням якого є «оживлення» історії різних століть, різних держав. Чашу терпіння «скіфів», «русичів», «тевтонців», які давно з сумом спостерігають за руйнуванням особливої аури тисячолітнього рідного міста, переповнив нещодавній факт нищення в новорічну ніч будівлі телеграфу Київської фортеці.

Одним — святкувати. Інших — у «Книгу пам'яті» вписати

Одним — святкувати. Інших — у «Книгу пам'яті» вписати

Урочисті збори, присвячені 20-річчю створення Організації ветеранів України, які відбудуться в столиці 28 березня, вкотре продемонструють небажання чинного уряду в особі віце-прем'єра Дмитра Табачника сприяти об'єднанню суспільства, про що так багато волають представники правлячої коаліції, і примиренню ветеранів Великої Вітчизняної війни і Української Повстанської армії. Принаймні такого висновку можна дійти з відповіді віце-прем'єра на запитання, чи планує Кабінет Міністрів запросити на святкування ювілею Організації ветеранів учасників ОУН-УПА.

Ракетний батько

Ракетний батько

У Дніпропетровську в понеділок поховали Василя Будника — людину, яка ще при житті увійшла до українських та світових енциклопедій з космонавтики. Адже саме він був розробником перших балістичних ракет у колишньому СРСР, працював разом із легендарним Сергієм Корольовим. А ще Василя Будника запам'ятають як одного з засновників конструкторського бюро «Південне». У 1954 році щойно створене Особливе конструкторське бюро — 586 (так тоді називалося «Південне») очолив Михайло Янгель, його першим заступником став Василь Будник. Створили його як альтернативу НДІ-88 — головному ракетному інституту країни, очолюваному Корольовим.

План відступу

План відступу

Якщо збільшення американського військового контингенту в Іраку на 21 тисячу 500 військовослужбовців не принесе бажаного результату, тоді в дію вступить «План Б», за яким американські війська будуть поступово виведені, а в охопленій війною країні залишаться тисячі американських військових радників, повідомляє газета «Лос-Анджелес Таймс». Останній варіант називають ще «планом сальвадоризації» Іраку. Це натяк на присутність у 80-х роках у Сальвадорі 55 тисяч американських радників, завдяки допомозі яких місцева армія перемогла марксистських повстанців. Газета наголошує, що «План Б» перебуває в Пентагоні лише на стадії розробки, але його головні обриси вже відомі. Військові радники повинні будуть навчати іракських військових та спецслужби і впливати на прийняття урядом Іраку корисних для Сполучених Штатів рішень.

Темно без Козлодуя

Темно без Козлодуя

П'ять балканських країн позавчора після наради в столиці Болгарії — Софії звернулися до ЄС зі спільним закликом — дозволити відновити експлуатацію двох реакторів АЕС у болгарському місті Козлодуй, повідомляє агенція ПАП. Припинення роботи цих реакторів було однією з умов вступу Болгарії до Євросоюзу. Під зверненням до офіційного Брюсселя підписалися глави делегацій Албанії, Болгарії, Хорватії, Македонії, Сербії та представник місії ООН з управління провінцією Косово. Очікують, що звернення також підтримають Румунія та Чорногорія. Натомість його не підтримали Греція і Туреччина, які навіть відмовилися надіслати свої делегації на конференцію в Софію, організовану болгарською владою.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

День українського бабака

День українського бабака

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

В українському традиційному календарі називається цей день «Явдохи» або «Овдюшки» і вважається першим днем весни (1 березня за старим стилем). Вважалося, що саме з цього дня починається новий аграрний рік, а тому й намагалися за ним передбачити погоду. Мовляв, «яка Явдоха, таке й літо», «Явдоха хвостом крутить (тобто заметіль) — буде пізня весна», «Якщо на Явдохи нап'ється півень води, то на Юрія (6 травня) напасеться віл трави». Саме в цей час нібито «щука-риба хвостом лід розбиває». Саме на Явдохи наш український бабак, на відміну від свого американського побратима, вперше вилазить зі своєї нори і, передчуваючи довгоочікуване тепло, має тричі свиснути. Якщо ж він тільки «на бік перевернувся» — весна буде пізньою та холодною.

Всі статті рубрики