Встигнути у прочинені двері

Встигнути у прочинені двері

Стрімко наближаючись, тупцюємо на місці — таким парадоксальним у просторовому й часовому сенсi висловом можна охарактеризувати просування України до Світової організації торгівлі. Уже не вперше наша держава застигає буквально на порозі СОТ, і щоразу їй не вистачає півкроку для того, аби зайти у ці нібито прочинені двері. Здавалося б, уже й Президент допоміг — вніс на розгляд Верховної Ради ті законопроекти, яких не вистачає Україні для вступу в СОТ. Власне, більшість майже аналогічних проектів уже були в парламенті й раніше, однак саме позначка «для невідкладного розгляду», яку має право ставити на запропонованих ним законопроектах глава держави, дала можливість усім профільним комітетам негайно їх розглянути й винести на затвердження сесійної зали. Незважаючи на це, у можливість вступу України до СОТ уже цього року вірять хіба найзатятіші оптимісти. Адже до засідання генеральної ради цієї організації часу залишається всього нічого (воно відбудеться у грудні), а процедура, яку нам іще залишилося пройти, занадто тривала.

Верховна Рада не напала на флот

Верховна Рада не напала на флот

Учора проект постанови про створення спеціальної комісії для парламентського супроводу виконання базової угоди про тимчасове перебування Чорноморського флоту РФ у Криму не набрав достатньої кількості голосів у Верховній Раді. Власне, політичною метою цього законопроекту було підтвердити небажання України переглядати терміни перебування іноземних військових баз на її території. Як відомо, Прем'єр Янукович нещодавно, невдовзі після візиту до Києва його російського колеги Фрадкова, зробив заяву, в якій натякнув, що терміни перебування ЧФ у Криму можна буде і продовжити. Натомість Президент Ющенко позавчора рішуче заявив: флот іншої держави мусить вибратися з України в обумовлений базовим договором строк — у 2017 році. У цій заочній суперечці вельми доречним був би голос народних обранців. Проте парламентарії сором'язливо вирішили залишитися «над сутичкою», чим рішуче контрастують на тлі депутатів російської Державної Думи, котрі не проминають нагоди, аби заявити претензії своєї держави на наш Крим.

БЮТ і «НУ» єднаються

БЮТ і «НУ» єднаються

Розпорядження київського мера про підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги може так і не вступити в дію — якщо трьом фракціям Київради, які планують скасувати це рішення Леоніда Черновецького, вдасться залучитися підтримкою необхідної кількості депутатів.

Не рада, а звіринець!

Не рада, а звіринець!

Мер столиці Леонід Черновецький скликав спеціальну прес-конференцію, аби поділитися своїм баченням ситуації в Київраді. За його словами, головні перешкоди роботі київської міської влади виходять з кабінету Юлії Тимошенко. «Князем тьми» у Київраді є відтак Михайло Бродський, якого мер охарактеризував російським прислів'ям: «Чорного кобеля не відмиєш добіла».

«Піскун бреше в кубі!»

«Піскун бреше в кубі!»

Замість того, щоб розповісти про власну діяльність на посаді заступника Генпрокурора та можливі успіхи, Віктор Шокін зібрав учора брифінг на Різницькій з єдиною метою: подискутувати зі своїм колишнім шефом Святославом Піскуном. Шокіна вкрай обурило нещодавнє інтерв'ю екс-Генпрокурора, а нині нардепа-«регіонала» газеті «День», у якому він вкрай негативно згадав i про розслідування резонансних справ своїм підлеглим Шокіним.

Якого кольору значки на лацканах прибиральників?

Якого кольору значки на лацканах прибиральників?

Факт залишається фактом: для управлінської еліти Харківщини сьогодні немає важливішої проблеми, аніж доля «губернаторського» крісла Арсена Авакова. Картинка з натури ще та: на зустрічі з бізнес-колами регіону Президент обговорює насущні проблеми економічного життя країни, на устах підприємців суцільний дебет-кредит із податками на додану вартість, а тут слово бере голова облради, «регіонал» Василь Салигін — і знову про своє. Мовляв, допоможіть же хоч ви, Вікторе Андрійовичу, відставити цього нестерпного Авакова. Вже й до Кабміну звертався, і до парламенту — ніхто не чує. На вас остання надія, аби звільнили главу облдержадміністрації, якому облрада висловила недовіру більш ніж двома третинами голосів.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

ЦИТАТИ ТИЖНЯ

ЦИТАТИ ТИЖНЯ

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Кому допік Луценко?

Кому допік Луценко?

Хоча «помаранчевий» міністр внутрішніх справ Юрій Луценко ніби й не мав іти з уряду разом із висуванцями «некоаліційної» «Нашої України» (принаймні про його подальшу роботу на посаді домовлялися Президент, Прем'єр і спікер), але «польовий командир Майдану» таки став мішенню для «антикризової» більшості. Перший заряджений набій не вистрелив: позавчора парламент не розглядав відставку Луценка. Хоча з цього приводу в багатьох депутатів сильно свербіли руки, відповідні рекомендації навіть ухвалив регламентний комітет ВР. Юрія Віталійовича взялися вполювати іншим зарядом. І вчора Верховна Рада 235 голосами ухвалила постанову, рекомендувавши Кабінету Міністрів відсторонити главу МВС від посади на час роботи спеціальної слідчої комісії «по Луценку».

Хто заперечуватиме факт Голодомору — відповість перед судом

Хто заперечуватиме факт Голодомору — відповість перед судом

Президент Віктор Ющенко вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», визначивши його як невідкладний для позачергового розгляду. Представляти законопроект у парламенті буде в.о. голови Українського інституту національної пам'яті Ігор Юхновський.

Всі статті рубрики