І буде світло...

І буде світло...

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Зворушливе дійство — Свято свічки у Києві, на Подолі, відзначають уже близько 500 років (точніше, 494 роки). Щоправда, під час радянських переворотів ця традиція, як і багато інших українських свят, значилася під грифом «заборонено». А сягає це свято сивої давнини. За часів правління в Києві литовського воєводи було заборонено запалювати свічки після настання сутінок, за непослух воєводського указу карали штрафом. Робітники та ремісники не могли обійтися без світла, і тоді вибухнуло найтихіше і найпоетичніше повстання в історії міста. За право запалювати світло на бунт киян повів київський городничий Михайло Халецький. Люди виходили на вулиці з променями свічок у руках, місто ніби палало у вогні. Литовський воєвода від страху перед пожежею втік із міста, а селянам більше ніхто не забороняв запалювати свічки після настання сутінок. Ця подія стала святом перемоги світла над темрявою, Днем світла — Святом свічки.

Вогнеборці, на старт!

Вогнеборці, на старт!

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Уже 16 років триває традиція вшановувати пам'ять загиблих пожежників, героїв Чорнобиля, щорічними відкритими змаганнями прикладного спорту. Та жахлива квітнева трагедія 86-го залишила в серцях українців не лише рану, яка рубцюватиметься століттями, а й щиру подяку тим людям, які віддали своє життя за спасіння земляків. Тридиційні змагання відбулися і цьогоріч у Вишневому, що на Київщині, куди з'їхалися команди вогнеборців з усієї України. На спортивному комплексі Головного Управління МінНС України в Київській області (саме вони є господарями дійства) було відкрито змагання з пожежно-прикладного спорту за Відкритий кубок України, присвячений пам'яті героїв Чорнобиля.

Місту роки не завада

Місту роки не завада

Рівно чотири роки тому біля міського парку на березі Південного Бугу було встановлено масивний гранітний камінь. Табличка на ньому сповіщає, що саме від цього місця з 1493 року бере початок колишній Проскурів, тобто нинішній Хмельницький. Ця дата за останнє століття утвердилася в історіографії як перша згадка про місто.

Сто свiчок на ювiлейному тортi

Сто свiчок на ювiлейному тортi

Днями представники міської влади Тернополя грошовою премією та грамотою вітали з сотим днем народження тернополянку Наталю Василівну Граєвську. Зовсім молодою, «ще за Польщі», як кажуть старші люди в західних областях України, приїхала вона з батьківської Хмельниччини до Тернополя, та так і прожила тут три чверті століття.

Риболовля по-ліберійськи

Риболовля по-ліберійськи

Принаймні двоє ліберійських рибалок тепер вважатимуть своїми рятівниками українських миротворців. Незважаючи на застереження про збільшення рівня води в річках, чоловіки вийшли на човні порибалити на річці Фармінгтон. Але несподівано вода почала прибувати, і чергова хвиля зненацька перекинула човен та розбила його вщент. Пропливши близько кілометра, горе-рибалки так і не змогли дістатися берега. На щастя, їм вдалося зачепитися за невеличкі деревця. «Зафіксувавшись» на гіллі, рибалки почали кликати на допомогу.

Додому з екстрімом

Додому з екстрімом

Сталося це на залізничній станції Горохівка, що на Миколаївщині, близько другої години ночі. Швидкий поїзд № 286 сполученням «Євпаторія—Київ» саме відправлявся, пасажири спали. В цей час пролунало декілька пострілів, за якими у вікна двох вагонів полетіло каміння.

Цеглинами не кидаються — їх колекціонують

Цеглинами не кидаються — їх колекціонують

Олег Наконечний, педагог за освітою, має таки дивне хобі: мешканець Тернополя зібрав колекцію, в якій налічується вже понад півтори сотні здебільшого старовинних цеглин, зовсім не схожих одна на одну формою, розміром, кольором , написами. А почалося його захоплення, можна сказати, з двох «джерел» — із випадкової зустрічі з цікавими людьми, фанатами будівельно-архітектурної справи, і такої ж випадкової знахідки на будові — цеглини з незрозумілим написом.

Iндики не виннi

Iндики не виннi

Хмельницькі працівники податкової міліції спільно з правоохоронцями днями виявили близько 20 тонн недоброякісних імпортних м'ясних продуктів, які зловмисники мали намір збути на українських ринках. За документами, відправником вантажу значився один зi львівських проектних інститутів, а місцем призначення — Одеса, повідомили «УМ» у Головному управлінні податкової міліції Державної податкової адмiнiстрацiї України.

Бандитам вiд влади припiкає

Бандитам вiд влади припiкає

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Протест сумських студентів проти «бєспрєдєлу» Сумської обласної адміністрації та обласним Управлінням МВС, які є ставлениками донецького клану, завершився перемогою — відміною Указу Президента та постанови Кабінету Міністрів щодо створення так званого Сумського національного університету на чолі з головою Сумської обласної організації СДПУ(о), довіреною особою кандидата в президенти Віктора Януковича Олександром Царенком. Та учасники акції на досягнутому не зупиняються: студенти хочуть добитися справедливостi та захистити свої права, які були брутально порушені правоохоронцями під час проведення акції. Зокрема, працівники міліції незаконно затримували учасників протесту, створювали штучні прешкоди щодо проведення вуличних походів і демонстрацій, проводили несанкціоновані арешти.

Без роботи є гризота

Без роботи є гризота

Як би не хвалився нинішній уряд зростанням добробуту українців, на практиці, на жаль, вимальовується інша картина. Наприклад, на ринку праці Рівненщини існує реальна напруга, яка, до того ж, має тенденцію до зростання. На середину літа в Державній службі зайнятості на обліку перебували понад 40 тисяч осіб, з яких більше 97 відсотків отримали статус безробітного. Цікаво, що попит на робочу силу був у 14 разів менший, ніж її пропозиція, а на одне робоче місце, що потребує спеціальної підготовки робітника, претендували одночасно аж 48 чоловік. Це навіть більше, ніж було в минулому році. До речі, саме такі статистичні дані дозволяють дійти висновку, що з виробництвом на Рівненщині, як у сільському господарстві, так і в промисловості, далеко не все так райдужно, як намагаються показати керівники краю, оприлюднюючи відсоткові цифри виробничого зростання.

Чорнобиль — на металобрухт!

Чорнобиль — на металобрухт!

Уперше на пострадянському просторі на металобрухт розбиратимуть такий потужний об'єкт, як атомна електростанція. Це питання не тільки технічне і фінансове, а й політичне, впевнений директор ЧАЕС Олександр Смишляєв: «Ми повинні допомогти нашій металургії, тому спробуємо зробити пробний демонтаж, намагатимемося зробити наше обладнання радіологічно безпечним і потім направимо його на металургійні заводи України».

Всі статті рубрики