Скорбота Веселого

Скорбота Веселого

Останки 143 воїнів поховали за всіма військовими і християнськими обрядами у селі Веселе на Харківщині. Стихійний цвинтар, де знайшли останній прихисток визволителі Слобожанщини, понад шість десятиліть мав статус неврахованого.

Знову на білім світі

Знову на білім світі

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Понад сто тисяч учасників війни мешкає сьогодні у Києві. Не всі вони змогли вийти на святковий парад з нагоди Дня перемоги, що відбувся на Хрещатику: когось підвело здоров’я, хтось поїхав на зустріч з бойовими друзями до інших міст.

Сушіть поламані весла

Сушіть поламані весла

Узимку черкаським рятувальникам не дають розслабитися вперті рибалки, яких ті постійно знімають з криги чи витягують з ополонки, а влітку — відпочиваючі, котрі валом валять на Дніпровські острови побіля Черкас. Ось і минулими вихідними під вечір до оперативної диспетчерської служби Головного управління МінНС у Черкаській області зателефонував переляканий чоловік і повідомив, що п'ятеро чоловік тонуть у човні на Дніпрі.

Вимкнений холодильник

Вимкнений холодильник

Природна допитливість двох дітей із селища Меджибіж Летичівського району обернулася страшною трагедією минулого понеділка. П'ятирічні Аліна та Люба гралися на подвір'ї в бабусі. По обіді жінка спохопилася, що дівчатка десь зникли. Оглянула все обійстя, гукала, проте діти не озивалися.

«ОПЕРАтивний» ремонт

«ОПЕРАтивний» ремонт

Загорнутий у непривабливе синє «павутиння» Одеський оперний театр днями проспівав свою заключну в цьому сезоні лебедину пiсню. Останнім спектаклем у невiдреставрованій оперi стало «Лебедине озеро». Після цього театр припинив своє функцiонування — до повного закiнчення реконструкцiї. А вона триває уже цілих сім років. Унiкальна будiвля вiденських майстрiв — архiтекторiв Фельмера та Гельмера — «хворiє» вiд початку створення. В 1883 році, у день закладення фундаменту, була злива. Як з'ясувалося згодом, ця прикмета не принесла будiвлi удачi. Понад сотню рокiв одеська опера жила зi «смертельним дiагнозом» — просiдання грунту під нею загрожувало архiтектурному шедевру цiлковитим зруйнуванням. На щастя, після укріплювальних робіт сьогоднi проблема не стоїть так гостро.

Усе, що погано стоїть

Усе, що погано стоїть

Крадіжок металу, які в останні роки набрали характеру справжньої пошесті, не стає менше. Тим часом, поки викрадення алюмінієвих плит з пам'ятників учасникам війни, цвинтарних огорож чи кілометрів дротів з діючих ліній електропередач поступово переходять у розряд «банальних» крадіжок, мисливці за металом починають зазіхати на об'єкти, про які раніше ніхто й подумати не міг. У Жмеринському районі злодії вночі демонтували тридцятиметрову геодезичну вишку, яка містилась за межами населеного пункту, в одному з сільськогосподарських товариств Могилів-Подільського району — металеву водонапірну башту, а в Шпикові Тульчинського району розібрали 80 метрів під'їзної залізничної колії.

Покликавши Кошице в союзники

Покликавши Кошице в союзники

Кошицький університет, можливо, готуватиме для Закарпаття фахівців машинобудування й електроніки. Принаймні так твердить Юрай Сінай, ректор цього університету, який відвідав нещодавно Закарпатську область. Студенти, які навчатимуться за вищезгаданими фахами, можуть починати студії в Ужгородському державному інституті інформатики, економіки і права, а продовжувати й закінчувати — в Кошицькому університеті. Причому в останньому вони вчитимуться дистанційно (тобто заочно), каже ректор.

Тренування для покупців

Тренування для покупців

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Минулого тижня стала свідком діалогу продавця із покупцем: «Беріть свіжу курятину!» — «Але ж вона морожена...» — «Вірно, морожена — тому й свіжа і мікробів у ній немає. Ви що, не чули про «курячий» грип?»
Ось я й замислилась — яку ще «заморожену свіжість» мав на увазі продавець і чи взагалі варто купувати морожений товар.

Всі статті рубрики