Як вижити освіті в авгієвому суспільстві

Як вижити освіті в авгієвому суспільстві

При визначенні місця для проведення міжрегіонального форуму блоку «Наша Україна» «Освіта і наука — стратегічний резерв України» та схвалення однойменної програми за участю педагогів шести областей центру країни (Вінницької, Житомирської, Кіровоградської, Черкаської, Чернівецької та Хмельницької) вибір не випадково впав саме на Вінницю. Тут можна було провести захід без вкрай брутального тиску влади, з яким доводиться стикатися в інших регіонах (заборона на надання приміщень, відмикання електрики тощо).

«Єврооплата» при «укрзарплаті»

«Єврооплата» при «укрзарплаті»

Мешканці Донеччини продовжують протестувати проти істотного підвищення тарифів на житлово- комунальні послуги. Цього разу за ініціативи обласного відділення Всеукраїнського громадського об'єднання «Громадський контроль» обурені донеччани пікетували приміщення обласної держадміністрації.

У суді можна добитися правди

У суді можна добитися правди

Вітчизняна Феміда давно втратила довіру пересічних громадян, розчарованих трактуванням багатьма суддями чинного законодавства. І все ж бувають «диваки», котрі сподіваються добитися справедливості за сприяння місцевих судів. У курортному Бердянську такий прецедент створила... жертва приватного комунального підприємства «Квартал».

Засіб від методів

Засіб від методів

Він є одним із чотирьох, які підтримав Міжнародний фонд «Відродження» у рамках проекту «Розробка інструментарію документування тортур, пілотний моніторинг тортур та жорстокого поводження, правові дії та стратегічна судова тяжба в чотирьох регіонах України». Такі ж центри розгорнуть діяльність в Луганську, Львові та Севастополі. Крім того, передбачається проведення у згаданих регіонах семінарів-тренінгів для лікарів, адвокатів, журналістів, правозахисників з методики документування тортур і принципів протидії їм.

Каналізаційні люки довели до решітки — арештантської

Каналізаційні люки довели до решітки — арештантської

За кілька останніх місяців у коломиян виробилася стійка звичка ретельно дивитися собі під ноги і колеса власних авто, аби не вскочити в халепу — за цей час із тротуарів та проїжджої частини міських доріг зникло понад двісті чавунних каналізаційних люків і перекриттів водостічних оглядових колодязів. Траплялося, що лише упродовж однієї ночі на вулицях з'явилося до десятка «пробоїн», котрі комунальники зранку обкладали гіллям, сигналізуючи пішоходам і водіям про нову зяючу діру.

Два трупи від «Чебурашки»

Два трупи від «Чебурашки»

Цей притулок під зворушливою назвою «Чебурашка» розташований у селищі Ювілейне на околиці Дніпропетровська. Вихованців сюди звозили з різних місць. Певна річ, не усім їм тамтешні порядки подобалися. Але ніхто не міг передбачити, що дійде до найжахливішого — подвійного вбивства. За попередньою версією, головним ініціатором розправи став 15-річний мешканець Магдалинівського району. До Ювілейного він, начебто, приїхав на побачення зі своєю дівчиною, від якої отримав, що називається, повну і безповоротну відмову.

Афінська іскра в українських руках

Афінська іскра в українських руках

Доки дорогоцінний вогонь старанно перевозять у закритих контейнерах, аби він не згаснув, різними країнами світу, у Києві вже чекають на його урочисте внесення. Навіть факели вже заготували і команду підібрали. Олімпійський вогонь вулицями нашої столиці понесуть більше ста осіб. Із цієї кількості українських факелоносців «Кока-Кола», як один із організаторів, отримала право обрати 42 учасники. Два місяці тривав всеукраїнський конкурс «Хто тебе надихає?», який дав можливість усім бажаючим стати обраним, — і ось результати оголошені. «Із тисячі номінантів нам довелося обирати кращих із кращих, — розповідає голова Київської спілки журналістів, голова журі конкурсу Ігор Засєда. — Це й справді було важко, адже серед претендентів — люди з унікальними долями. Номінувався навіть перший в Україні чоловік з пересадженим серцем. Але ми вирішили не ризикувати його здоров'ям».

ВиРІВНЕння тарифів

ВиРІВНЕння тарифів

Квитки на проїзд у міському транспорті Рівного, ціни на які ще й нині є чи не найнижчими в Україні — 35 копійок за проїзд в автобусі та 60 — у маршрутному таксі — незабаром подорожчають і становитимуть, відповідно, 50 та 90 копійок.

Чим далі в ліс, тим зліші вогнеборці

Чим далі в ліс, тим зліші вогнеборці

Сезон лісових пожеж в Україні цьогоріч відкрила Луганщина: у Трехизбенському лісництві вигоріло 33 гектари лісу. У прес-центрі Управління з питань надзвичайних ситуацій у Луганській області «УМ» повідомили, що для гасіння цієї пожежі 65 вогнеборцям знадобився цілий день. Ускладнював ситуацію сильний вітер, через що полум'я поширилося на 1700 гектарів масиву. Ліс молодий — 28 років. Робочої «деревини» тут не було, тому версію з підпалом задля вирубки навіть не розглядають. Найiмовірніше, що до займання призвело необережне поводження з вогнем — на колишньому полігоні військової частини загорілася суха трава, а звідти полум'я перекинулося на лісовий масив. Лісники наразі підраховують збитки, хоча вже й зараз фахівці кажуть: їх десятки тисяч гривень.

400 літрів чайових

400 літрів чайових

Минулого тижня Спілка незалежних перевізників Рівного «Рівнетаксопроф» передала станції швидкої допомоги, яка обслуговує потреби мешканців обласного центру, 400 літрів пального та 2 тисячі шприців, придбаних на отримані таксистами чайові.

Басейн за колючим дротом

Басейн за колючим дротом

Щастя пірнути у воду, не покидаючи стін загратної установи, сьогодні доступне лише малолітнім підсудним. Збудували басейн на кошти, зароблені у місцевих майстернях самими ж в'язнями. Фахівці запевняють, що подібні нововведення — важливий елемент виховної системи, оскільки здатний пробудити у підлітку тягу до кращого життя. А заодно відволікти від бажання влаштовувати з нудьги якісь традиційні розборки. За час, коли у слідчому ізоляторі з'явилася можливість поплавати, зразкова дисципліна тут служить чимось на зразок багатообіцяючого стимулу.

Снайперські розваги

Снайперські розваги

Коли в Замостянський райвідділ міліції Вінниці надійшов сигнал із приватної квартири про те, що близько п'ятої вечора у вікно хтось вистрелив, оперативна група виїхала на місце негайно. І хоч кулю не знайшли, характер дірки в шибці сумнівів не залишав: постріл із вогнепальної зброї. Міліція ще не встигла закінчити огляд місця події, як по радіо з нею зв'язався черговий по райвідділу і повідомив про новий сигнал, причому значно тривожніший — невідомий обстріляв розташовану поряд школу № 6. Перша куля розбила вікно в кімнаті, де, на щастя, нікого не було, друга влетіла в клас просто під час уроку. Через подвійні вікна вона втратила швидкість, зрикошетила і впала на портфель одного зі школярів, не завдавши дітям шкоди.

Не рубай тополю біля хати?

Не рубай тополю біля хати?

Вирубку у самому центрі Донецька дерев, на місці яких нерідко швиденько «виростають» сучасні забігайлівки, міська влада найчастіше пояснює солідним віком в'язів та тополь. Однак далі від центру старезні дерева знищують із дещо меншим ентузіазмом, перекладаючи ці обов'язки на негоду. Утім, трапляється, сухі дерева падають навіть за нормальної погоди, серйозно загрожуючи життю перехожих. Саме так днями сталося у Куйбишевському районі, де опівдні внаслідок падіння дерева загинула 18-річна студентка.

Всі статті рубрики