«Башковита» нація, але непрактична

«Башковита» нація, але непрактична

Виявляється, ще не всі українські науковці, доведені до вітчаю злидарським життям, виїхали за кордон. За даними доктора технічних наук, заступника завідувача відділом технологічного прогнозування та інноваційної політики Інституту економічного прогнозування НАН України Валентини Александрової, в Україні на 10 тисяч населення припадає 55 учених, з них 41 дослідник. За цими показниками, пише УНІАН, Україна поступається США (76 наукових працівників на 10 тисяч населення), Німеччині (126) та Японії (90). Водночас кількість дослідників на 10 тисяч населення у цих країнах приблизно така ж, як в Україні.

Чуйко чує, де погода ночує

Чуйко чує, де погода ночує

«На зв'язку черговий синоптик Рівненської авіаметеостанції», — цю фразу рівняни чують щодня на хвилях обласного радіо. А от мешканці північних районів Рівненщини, а це майже третина мільйонного населення області, позбавлені прогнозів погоди від українського радіо. Через незадовільний стан проводового мовлення навіть про важливі події в Україні дізнаються з програм білоруського та польського радіо. Щоправда, синоптики авіаметеостанції «Рівне» про погодні умови в поліських районах самі знають мало. Як зазначає провідний синоптик авіаметеостанції Ніна Мороз, північ області для них — це білі плями. «В області є три метеостанції в Рівному, Дубно та Сарнах, — каже вона, — цього не достатньо для того, щоб робити ефективні прогнози погоди».

Не ходіть, дівчата, в Африку гуляти

Не ходіть, дівчата, в Африку гуляти

Можливо, дискусії навколо миротворчих місій наших вояків і мають якийсь теоретичний (політичний чи військовий) сенс. А от практичну користь від їхньої присутності за кордоном уже мали можливість відчути на собі деякі українські громадяни. Точніше, громадянки. Причому в тій частині світу, де українська дипломатія навряд чи змогла б їм будь-яким чином допомогти. А з іншого боку, цінний досвід проведення спецоперацій на чужій території отримали наші спецслужби. Причому їхня мета була абсолютно благородною: визволення з рабства. Сексуального.

Польська «шпора»

Польська «шпора»

Кременчуцька громадська організація — Асоціація сприяння міжнародному бізнесу та розвитку і Центр післядипломної освіти Вищої школи управління та маркетингу Варшави підписали меморандум про співпрацю, який передбачає обмін делегаціями підприємців і студентів економічного профілю вузів України та Польщі. За словами президента Асоціації Андрія Мельника, такий обмін студентами здійснюватиметься в рамках спільного українсько-польського проекту «Економічні реформи очима молоді».

Задорнова «розвели»

Задорнова «розвели»

Про свій концерт у Сімферополі сам Михайло Задорнов навіть і не підозрював. Та треба ж такому статися — псевдогастролі російського сатирика збіглися у часі із рейдами кримських працівників податкової служби. Так, оперативники вийшли на організаторів концерту, який нібито мав відбутися у Сімферопольському цирку 27 березня. У цей час ціни на квитки були достатньо високими (від 60 до 150 гривень), але продавалися непогано.

Чотири курки вивели на зниклу безвісти

Чотири курки вивели на зниклу безвісти

Про те, що насправді сталося в селі Велика Вовнянка Таращанського району, вдалося дізнатися після затримання 20-річного Рауля С. (ім'я змінене), раніше судимого за хуліганство. Напередодні в селі Мала Березянка невідомі потрошителі сільських хлівів украли в пенсіонерки чотирьох курей. Тінь упала на Рауля. Крім того, його підозрювали в крадіжці вантажівки МАЗ із місцевого сільськогосподарського підприємства, яку злодій розбив і залишив на дорозі. Тож у село терміново виїхала мобільна група міліції.

Крим на «профілактиці»

Крим на «профілактиці»

Через погром у сімферопольському барі «Котон», який влаштували з півсотні кримських татар, місцева міліція працює у посиленому режимі, цілодобово патрулюються вулиці міста. Так, Головне управління Міністерства внутрішніх справ Криму ухвалило рішення про проведення «профілактичних заходів» на півострові — правоохоронці перевірятимуть усі кримські молодіжні організації, аби отримати повну «картинку» того, хто чим займається. Міліція уже визначила 8 кримських районів, у яких буде активно працювати до 3 квітня. До речі, до цих профілактичних заходів залучено додаткові сили з Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей, повідомили «УМ» у Центрі громадських зв’язків міської міліції.

Не на те голова гроші тратив

Не на те голова гроші тратив

У результаті перевірки Контрольно-ревізійного управління правоохоронці інкримінують йому незаконне використання бюджетних коштів на суму приблизно у 75 тисяч гривень. За ці гроші було відремонтовано автомобілі, придбано мобільні телефони та оплачено інші послуги, непередбачені законодавством стосовно коштів, виручених від продажу земельних ділянок, як це було в даному випадку.

З легкою парою!

З легкою парою!

Усім відомо, що сауна — це рідкісне поєднання приємного з корисним. Це своєрідна панацея, яка лікує без медикаметів величезну кількість хвороб. Дарує приємне відчуття легкості всьому тілу та навіть поліпшує настрій. Оздоровлює серцево-судинну, дихальну, нервову та ендокринну системи. Допомагає при хворобі нирок, опорно-рухового апарату. Благотворно діє на шкіру, м'язи та обмін речовин в організмі, знімає стрес!

Проте сауна — це не лише оздоровчі процедури і приємний відпочинок. Виявляється, це ще й екстремальний вид спорту — екстрім-атлон! Виник він у Фінляндії (на батьківщині всесвітньо відомих фінських саун) у мальовничому містечку Хейнола, до того ж порівняно недавно — у 1999 році.

В гостях у ляльки

В гостях у ляльки

У парку Хрещатий на замовлення Головного управління культури та мистецтв столиці зводиться Київський державний театр ляльок — у п’ятницю забили першу палю на місці майбутнього дитячого «палацу». У Київського театру ляльок немає свого постійного приміщення вже 7 років. І тепер митарства лялькарів скінчилися.

Пугачова-Коровяк — зірка «Телетріумфу»

Пугачова-Коровяк — зірка «Телетріумфу»

Минулої п'ятниці якщо не вся телевізійна рать, то найамбітнiша її частина точно зібралася у Міжнародному центрі культури і мистецтв на церемонію нагородження IV Національної премії у галузі телебачення «Телетріумф». 83 телекомпанії подали 360 заявок на участь у цьому рейтинзі, хоча на фінішну пряму вийшли канали, які є загальнонаціональними — рівень, технічна база та специфіка номінацій сприяли саме такому розкладу «Телетріумфу». Вони й розділили між собою нагороди, яких у кожного з них, за підсумками попередніх «Тріумфів», і без цих набереться з добрий десяток.

За дитинство щасливе наше спасибі, дідусю Льоню!

За дитинство щасливе наше спасибі, дідусю Льоню!

Нову школу в селі Балашівка Березнівського району почали будувати ще у 1995 році. Як тепер стверджують, за дорученням Президента. А потім через відсутність грошей об'єкт заморозили. Про недобудовану школу влада згадала напередодні останніх виборів у Верховну Раду. Стара дерев'яна одноповерхова школа на той час набула статусу «найаварійнішої школи Рівненщини»: стелю підпирали дерев'яні балки, через перекриття у деяких місцях було видно небо.

Всі статті рубрики