Ризик — справа прибуткова

Ризик — справа прибуткова

Позавчора міська влада Севастополя нагородила основних ліквідаторів німецької донної міни LMB. Як повідомляє УНІАН, почесну нагороду дали трьом військовослужбовцям, представникам Військово-морських сил України, котрі, ризикуючи своїм життям, довезли міну до спеціального полігону, де й знешкодили її. За свій подвиг грошову винагороду в розмірі 25 тисяч гривень отримали: командир оперативної групи розмінування капітан Віталій Чепляка, головний корабельний старшина і кранiвник, який піднімав «пекельну машинку», Юрій Шахов, а також старший сержант В'ячеслав Бабчук. Останній мав найбільш напружену місію: він керував вантажівкою, яка перевезла міну з центру міста на полігон. Рятівники Севастополя (адже вибухом могло знести весь Нахімовський район) за рішенням міськадміністрації також отримали вищу нагороду — знак «За заслуги перед містом», а капітан Віталій Чепляка ще й ордер на трикімнатну квартиру в Бахчисараї.

Мало не здається

Мало не здається

З помітним мінусом у кількості надзвичайних ситуацій пережили ми минулий рік. Загалом їх сталося в країні 313 (позаторік, наприклад, ця цифра сягнула 362). Втішає й те, що людських втрат у цих НП було менше — 388 чоловік (у 2002 році у надзвичайних пригодах загинуло 419 людей). Проте якщо приплюсувати сюди ще й пожежі, цифра залишається вражаючою: їх виникло понад 61 тисячу, i вони забрали життя майже 4 тисяч людей. Такі дані було наведено на розширеному засіданні колегії Міністерства з питань надзвичайних ситуацій за підсумками роботи у 2003 році. Як зазначив міністр з надзвичайних ситуацій Григорій Рева, поєднання функцій рятування і пожежогасіння підвищили результативність рятувальних робіт, і торік міністерству вдалося створити потужну рятувальну систему завдяки об'єднанню зусиль усіх служб. Про це свідчать ті факти, що під час НП торік було врятовано 9 тисяч чоловік та збережено матеріальних цінностей на суму більш як мільярд гривень. Загалом підрозділи пошуку і рятування, пожежні частини, аварійно-рятувальні загони провели 2 тисячі рятувальних операцій, обстежили майже 2 тисячі об'єктів підвищеної небезпеки, внаслідок чого вдалося уникнути багатьох надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

«Хрущовки» не тріснуть —

«Хрущовки» не тріснуть —

У Печерському районі Києва зруйнують цілу епоху столичного будівництва, втім за таке небережливе ставлення до архітектурної спадщини цього разу скаржитися кияни навряд чи будуть. Під гусениці екскаваторів потраплять старі аварійнонебезпечні «хрущовки». Про це заявив перший заступник начальника Головного управління містобудування, архітектури і дизайну міського середовища Андрій Миргородський, повідомляє УНІАН.

Наркомани — «мани-мани»!

Наркомани — «мани-мани»!

Не минуло й року, як обласний прокурор Григорій Середа «відважився» публічно заявити, що начальник облуправління боротьби з незаконним обігом наркотиків Руслан Пучков насправді є не грозою, а колегою наркобаронів, їхнім «дахом». Аж знову прес-групи обласних управлінь СБУ, міліції та облпрокуратури розповсюдили спільне повідомлення. «Задокументовано діяльність організованої злочинної групи, яка збувала наркотики в Мелітополі, — йдеться у ньому . — Вилучено велику кількість наркотичних засобів, вогнепальної зброї...

«Кришталь» для міліції

«Кришталь» для міліції

П'ятий рік хмельницька міліція опікується Корчунецькою школою-інтернатом для дітей-сиріт та з неблагополучних сімей. Люди в погонах обладнали в навчальному закладі комп'ютерний клас, започаткували уроки правової освіти та рукопашного бою. Жодне свято не обходиться без подарунків щедрих меценатів — одяг, учбове приладдя, солодощі та обов'язковий концерт міліцейського оркестру — завжди знаходять вдячних адресатів. Завдяки шефам школярі отримали в користування справжнісінький КаМАЗ, яким тепер завозять в інтернат паливо та продукти харчування.

Це вам, мавпочки, не Африка

Це вам, мавпочки, не Африка

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Півтора року тому «Україна молода» повідомляла про дикий випадок, який стався в аеропорту Херсона. Тоді, нагадаємо, під час огляду багажу в літаку, що прибув із Єгипту, представники ветслужби знайшли 14 великих білих папуг. Їх без необхідних супровідних документів прихопили додому «на сувеніри» пілоти лайнера. Тоді ветеринари, побоюючись, що птахи можуть бути носіями небезпечних інфекцій, над подальшою долею «нелегалів» довго голову не ламали: з благословіння керівництва ветслужби птахів облили бензином і... спалили живцем просто в клітці.

«Всевидяче око» — знахідка для влади

«Всевидяче око» — знахідка для влади

Минулого року в рамках одноденної акції «Запитання до міського голови» донеччани адресували Олександру Лук'янченку трохи більше 400 листів. А ось тепер у спеціальний поштовий ящик, встановлений на площі Леніна, за день вкинули 971 листа.

На що скаржитесь?

На що скаржитесь?

Проблеми соціального захисту залишаються болючим питанням для мешканців Рівного. Торік, наприклад, до міського виконавчого комітету надійшло майже 5 тисяч звернень громадян, понад чверть з яких — прохання про виплату грошових допомог на придбання медикаментів, продуктів харчування та скарг від багатодітних та малозабезпечених сімей на несвоєчасну виплату соціальних допомог, які надаються з державного бюджету.

Для початку «поховаємо маму»...

Для початку «поховаємо маму»...

Події в цій історії розгорталися майже за детективним сценарієм. Увечері біля Хмельницького залізничного вокзалу до 34-річного таксиста підійшли двоє і попросили завезти їх у село Гута Віньковецького району. Шлях загалом неблизький, та й пізня пора не налаштовували водія пристати на заманливу пропозицію. Втім трохи поторгувавшись, рушили в дорогу.

Не вкради лже-«казьонку»

Не вкради лже-«казьонку»

Пригоди 28-річного мешканця Косова та його на десять років молодшого колеги з розряду «навмисно не придумаєш». Уночі ласі до чужого добра хлопи залізли в оселю 84-річного мешканця гірського села Соколівка і витягли звідти не-багато-не мало 70 пляшок горілки, шоколад та інші солодощі. Запакувавши вкрадене добро в сумки, злодії пішки подалися в сусідній райцентр Верховину (понад 20 кілометрів важкими гірськими дорогами), аби там сплавити алкоголь власникам якоїсь «точки розливу».

Всі статті рубрики