Німеччина проаналізувала можливий напад рф на країни НАТО з 2026 року

12:51, 16.03.2024
Німеччина проаналізувала можливий напад рф на країни НАТО з 2026 року

росія готується до масштабного конфлікту із Заходом. (businessinsider.de)

Спецслужби Німеччини підготували для уряду аналіз військової загрози з боку росії для країн-членів НАТО.

 

Згідно з прогнозом, з 2026 року рф може напасти на територію країн-членів Північноатлантичного Альянсу.

 

Як інформує Україна молода, про це пише портал Business Insider з посиланням на власні джерела в суботу.

 

Отже спецслужби Німеччини прогнозують, що росія готується до масштабного конфлікту із Заходом, на що вказує реорганізація російської армії, пересування військ і розміщення ракет на заході країни, а також нарощування російського виробництва озброєнь.

 

Останнє може призвести до того, що росія подвоїть свою військову міць протягом наступних п'яти років порівняно із сьогоднішнім днем, особливо в галузі звичайних озброєнь, йдеться у секретному звіті.

 

"Уже не можна виключати", що росія нападе принаймні на частину території НАТО "з 2026 року", наприклад у країнах Балтії або Фінляндії, цитує звіт Business Insider.

 

Портал наголошує, що німецькі служби досі не робили таких конкретних заяв публічно.

 

За інформацією Business Insider, у штаб-квартирі НАТО також поділяють занепокоєння щодо зростання військової потужності росії та подальшої конфронтації, але вважають, що це не обов'язково має призвести до війни.

 

Зокрема видання цитує оцінку американських спецслужб, які "в середньостроковій перспективі" не бачать небезпеки нападу росії на НАТО і вважають, що російським збройним силам знадобиться ще від п'яти до восьми років, щоб відновити військову міць, яку вони мали до вторгнення в Україну.

 

Нагадаємо, протягом останніх тижнів низка європейських країн НАТО попереджали  про ризик агресії рф у найближчому майбутньому.

 

Як повідомляла «УМ», нещодавно президент Польщі Анджей Дуда, під час візиту до  США, заявив, що російський диктатор путін захоче напасти на інші європейські країни. На його думку, станеться це у тому випадку, якщо росія переможе в Україні.