Гривня на противагу рублю виявилася найсильнішою серед валют колишнього СРСР

16:48, 02.07.2018
Гривня на противагу рублю виявилася найсильнішою серед валют колишнього СРСР

лідерами рейтингу стали національні валюти України, Грузії та Молдови. Укрфото

Вперше за п'ять років рубль показав в першому півріччі найгіршу динаміку серед 11 валют колишнього СРСР.
 
Про це пише Bloomberg.
 
Після удару, отриманого від санкцій і посилення монетарної політики в США, рубль подешевшав більш ніж на 8 відсотків до долара в 2018 році, що більше ніж удвічі перевищує втрати будь-якої іншої валюти в цій групі.
 
Без санкцій США, введених в квітні, він міг би бути на 4 відсотки міцнішим, кажуть в Банку Росії.
 
При цьому лідерами рейтингу стали національні валюти України (плюс 7,14%), Грузії (плюс 6,1%) та Молдови (плюс 1,69%).
 
Росія все частіше приймає на себе весь тягар зміни настроїв інвесторів, в той час як чотири пострадянські валюти показали зростання, потрапивши в топ-10 по динаміці в світі в цьому році.
 
Все ще тісно пов'язані з Росією через потоки капіталу і міграцію, колишні сателіти мають перевагу, тому що не беруть участі в дорогих геополітичних іграх свого більшого сусіда, пише видання.
 
Наразі аура ризику навколо Росії перетворила її колишніх супутників у відносно більш безпечні країни, хоча за розміром їх ринки тьмяніють у порівнянні з російським.
 
Що стосується Казахстану і Білорусі, членів Митного союзу, для яких Росія є головним торговим партнером, то їх валюти відчули на собі наслідки квітневих санкцій США.
 
У міру того як все більше центробанків регіону наслідують приклад Росії і дозволяють ринку самому визначати обмінний курс, кореляція з рублем стає слабшою.
 
Висока вартість запозичень також допомагає захистити локальні валюти: реальні процентні ставки в Україні і в Білорусі вищі, ніж в Росії.
 
Нагадаємо, із 1 липня Національний банк дозволяє магазинам заокруглювати в чеку решту при готівкових розрахунках до 0 або 10 копійок.