США відправлять зброю Україні одразу ж після рішення Конгресу

01:30, 20.04.2024
США відправлять зброю Україні одразу ж після рішення Конгресу

Ці артснаряди калібру 155 мм відправлять на склад Пентагону в Пенсільванії, а потім - до України. (Фото AP)

Білий дім та Пентагон офіційно заявляють, що постачання американської військової допомоги Україні почнуться одразу ж після того, як відповідне додаткове фінансування схвалить Конгрес США.

 

Як інформує Україна молода, про це окремо заявили речниця Білого дому Карін Жан-П’єр та речник Пентагону Пат Райдер, передає видання Politico в ніч на суботу.

 

Зокрема, пані Жан-П’єр, відповідаючи на питання, як швидко США почнуть постачати нову військову допомогу Україні після рішення Конгресу, лаконічно сказала: "Одразу ж!".

 

І наадала, що адміністрація Джо Байдена не раз наголошувала на необхідності швидкого рішення з боку законодавців.

 

"Як ми неодноразово казали, українці поступались територіями через бездіяльність Конгресу. Але ми дуже вдячні, що Конгрес рухається вперед і на двопартійній основі. Ми хочемо, щоб цей пакет був схвалений Конгресом, Сенатом і потрапив на стіл президента. І він одразу підпише цю допомогу", – додала вона.

 

Жан-П’єр нагадала, що ціль путіна в Україні – "загарбати її суверенну територію".

 

"І ми не можемо цього допустити. Ми знаємо, що відбувається, коли не зупиняють тирана й диктатора. І ми не можемо дозволити, щоб історія повторилась знову", – підсумувала вона.

 

Тоді як Пат Райдер також каже, що Пентагон не збирається зволікати і налаштований оперативно відправити Україні пакет військової допомоги, відразу після відповідного голосування в Конгресі США.

 

За його даними, цей пакет, зокрема, включатиме засоби протиповітряної оборони.

 

"Так само, як ми робили в минулому, ми можемо діяти протягом декількох днів... Пакет допомоги, ймовірно, включатиме такі речі, як протиповітряна оборона та артилерійські засоби", – зазначив Райдер.

 

Видання Politico також повідомило, що Пентагон готує пакет, який включатиме засоби артилерії та ППО. Неназвані американські посадовці заявили, що остаточного рішення щодо пакета, який може стати першим після голосування в Конгресі, ще немає.

 

Представники Міністерства оборони працюють над вмістом пакета, який може швидко пройти бюрократичну процедуру після ухвалення закону і підписання його президентом, сказав один з посадовців.

 

"Вони дуже швидко передадуть цю рекомендацію держсекретареві, і незабаром після цього вона потрапить до президента", – сказав співрозмовник видання.

 

Джерело розповіло, що багато американської зброї вже перебуває на складах по всій Європі, і вона може бути негайно відправлена в Україну. Деякі види озброєнь можуть бути доставлені в Україну за кілька днів, на інші можуть піти тижні.

 

Як відомо, Палата представників США 19 квітня провела процедурне голосування за чотири законопроєкти про іноземну допомогу, зокрема й Україні, що дозволяє пізніше винести їх на розгляд Палати.

 

Голосування за пакет законопроєктів в Палаті представників очікується в суботу, 20 квітня. У цей день члени палати розглянуть усі поправки, які напередодні пройшли процедурний комітет, і після цього виноситимуть по черзі кожен законопроєкт на голосування.

 

Як повідомляла «УМ», директор ЦРУ Вільям Бернс попередив конгресеменів США, що якщо вони не схвалять допомогу Україні зараз, то Україна може програти війну з рф  вже до кінця року.