Європарламент проголосував за вільну торгівлю з Україною з обмеженнями

16:53, 23.04.2024
Європарламент проголосував за вільну торгівлю з Україною з обмеженнями

Євродепутати під час голосування. (europarl.europa.eu)

Європейський парламент проголосував за вільну торгівлю з Україною, але ввів обмеження, які вимагали фермери низки країн ЄС.

 

Йдеться про остаточну редакцію закону, що створює умови для продовження торгівельного безвізу з Україною.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Європарламент на офіційному сайті у вівторок.

 

Підтримало закон 428 євродепутатів. 131 – проти і 44 утримались.

 

Відтепер преференція, яка з'явилася в України під час широкомасштабного вторгнення росії, буде обмежена певними запобіжниками, що мають, на думку депутатів ЄП, захистити аграрний ринок.

 

Основні вимоги Європарламенту у новому “торгівельному безвізі” є наступними:

 

Мита та квоти на український імпорт в цілому залишаються призупиненими до 5 червня 2025 року. Однак Єврокомісія може застосувати обмежувальні заходи у разі дисбалансу на ринку ЄС. Може застосовуватись екстрена зупинка “безвізу” для особливого переліку “чутливих продуктів”.

 

“Єврокомісія може вжити швидких заходів і застосувати будь-які обмеження, які вважає за потрібне, якщо внаслідок імпорту з України (наприклад, пшениці) виникнуть значні порушення на всьому ринку ЄС або ринках однієї чи кількох держав-членів ЄС”, – пояснюється у коментарі Європарламенту до ухваленого закону.

 

До переліку “чутливих продуктів”, стосовно яких може застосовуватись правило екстреної призупинення торгівельного необмеженого обміну входять м'ясо птиці, яйця, цукор, овес, крупи, кукурудза та мед.

 

Якщо імпорт цих товарів перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021 року та за весь 2022 та 2023 роки, можуть бути введені звичайні митні тарифи.

 

Серед новацій закону – зобов'язання Єврокомісії розпочати перемовини з Україною щодо запровадження постійної лібералізації торгівлі, яка є між країнами-членами ЄС. В цьому процесі мають взяти участь не лише члени урядів – ЄК – але і представники Європарламенту.

 

Як повідомляла «УМ», раніше було схвалено консолідоване рішення послів країн-членів Євросоюзу, Єврокомісії та Європарламенту щодо безмитної торгівлі з Україною.

 

Нові правила передбачають квоти для сільськогосподарської продукції з України. Попередні домовленості зривалися перед затвердженням. Ці зміни в ЄП вважають такими, що зможуть краще захистити фермерські господарства.