Креатив у закапелку

Креатив у закапелку

У Тернополі з’явилася незвичайна місцина, де відтепер із задоволенням фотографуватимуться і самі тернополяни, і гості міста. До того ж такої поки що немає в жодному обласному центрі. Ще навесні за ініціативи працівників Тернопільського прес–клубу Анжели Кардинал та Тетяни Тарасенко у занедбаному доти закапелку в центрі Тернополя з’явилася журналістська клумба — її висадили працівники місцевих та центральних засобів інформації. Відтак майданчик в її центрі виклали бруківкою, встановили лавки, урни для сміття, тож місцина під розлогими кронами дерев перетворилася у такий собі милий скверик, який неофіційно вже назвали «журналістським», або «медіа–закапелком».

Богородиця і піар

Богородиця і піар

Цими вихiдними у відомому Марійському духовному центрі в селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області відбулася традиційна Всеукраїнська проща, в якій, за приблизними підрахунками, взяли участь понад 120 тисяч прочан фактично з усіх областей України та з–за кордону. Цьогоріч духовне дійство було приурочене 120–й річниці від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого і тематиці Святих Тайн. А його почесними гостями стали глава Української греко–католицької церкви Святослав Шевчук, апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Ґалліксон, архiєпископ Мелхітської греко–католицької церкви зі Святої Землі високопреосвященний Еліас Шкур та єпископ–ординарій Кишиневської єпархії Республіки Молдова преосвященний Антон Коша.

Що сказав би Бандера Шевченку,

Що сказав би Бандера Шевченку,

Задум написати цей матеріал виник після прочитання на місцевих інтернет–сайтах мало не сотні коментарів щодо спорудження у Тернополі монумента Незалежності. Відтак походила ще біля наших гарних (і не дуже) пам’ятників, порозмовляла з людьми, пригадала деякі події недалекого минулого і дійшла висновку, що у сучасних тернопільських пам’ятників усе–таки якась особлива «карма», міцно пов’язана з політикою. Йдеться не про монументи політичним діячам, а про зовсім інше. Наприклад, про те, чому більшість головних пам’ятників мого рідного міста розташовані зовсім не там, де вони мали б стояти відповідно до здорового глузду. Але про все по черзі.

Фура до TIR–нополя

У Тернополі має відкритися перший у Західній Україні великий центр обслуговування ТІR–ів. Повна розшифровка цієї відомої абревіатури (Transport International Rout) у перекладі означає «міжнародні дорожні перевезення». І якщо на «фурі», як називають у народі великогабаритні вантажівки, є табличка з таким написом, то це значно спрощує і прискорює для неї перетин кордону.

Зекономила на житті

Районний суд виніс вирок щодо 77–річної мешканки міста Чортків, звинуваченої в убивстві другокурсниці місцевого медичного коледжу. Дівчина разом iз подругами винаймала кімнату в приватному будинку літньої жінки. Одного разу вона надто довго затрималась у ванній кімнаті, а коли ж господиня та інші дівчата стривожились iз цього приводу, було вже запізно.

Святий для безробітних

До Тернополя вперше прибули мощі святого Хосемарії Ескріви — відомого іспанського священика минулого століття, котрий був засновником католицької організації Opus Dei і якого Папа Іван Павло II канонізував десять років тому.

Ягідна революція?

Ягідна революція?

У селі Лосятин, що в Кременецькому районі, відбулося офіційне відкриття проекту «Розвиток полуничних кооперативів», який впроваджується Міжнародною благодійною організацією «Добробут Громад» (Heifer–Ukraine), партнером проекту «Екосистем Фонд Данон», компаніями «Дансорс» та «Данон Україна». Перший етап проекту триватиме до 2014 року і передбачає фінансування на загальну суму майже два мільйони євро. Кінцева ж мета — допомогти принаймні 500 власникам особистих селянських господарств підвищити власні прибутки на 11–20 відсотків шляхом об’єднання їх у сільськогосподарський обслуговуючий кооператив для виробництва полуниці на основі сучасних технологій та гуртового продажу.

Очі б вас не бачили!

Сесія Чортківської районної ради Тернопільщини ухвалила небувале досі рішення — заборонити розміщення портретів сучасних політиків та державних діячів у школах, лікарнях і закладах культури. Зробити це вирішили, як записано у документі, «з метою недопущення залучення дітей шкільного та дошкільного віку до політичних процесів, керуючись пунктами 16, 20 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». А ініціаторами виступили районні депутати ВО «Батьківщина» і комісія районної ради з питань духовності, освіти, свободи слова та інформації.

Невже посадять?

Прокуратура Підволочиського району прийняла чергове рішення щодо справи про розслідування жорстокого вбивства подружжя пенсіонерів у селі Іванівка. Як «УМ» повідомляла, один iз молодих чоловіків, у якого правоохоронці брали свідчення, вистрибнув iз третього поверху райвідділу міліції, а на одному з місцевих сайтів з’явилася анонімна скарга про знущання над іншими затриманими у цій справі.

Украдене Євро–2012

Схоже, що на проведенні в Україні європейського футбольного чемпіонату вирішили нажитися всі кому не ліньки. Днями проти двох тернопільських підприємців порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 229 Кримінального кодексу України (незаконне використання товарного знака). Чи то подружжя було не в курсі, що таке інтелектуальна власність і ексклюзивне право на використання символіки, чи то вирішили тихенько обійти закон, щоб заробити на «гарячій» сувенірній продукції, але факт залишається фактом.