Приступайте, панове!

Тернопільський міськрайонний суд став одним iз перших у державі серед готових практично почати діяльність інституту присяжних. Уже з листопада — коли набуде чинності новий Кримінальний кодекс — справи обвинувачених в особливо важких злочинах разом iз професійними суддями тут зможуть розглядати і громадські присяжні.

«Білосніжка» у «Віваті»

Як стало відомо з неофіційних джерел, у невеликому готелі «Віват» на об’їзній дорозі Тернополя затримано мешканця сусідньої Львівської області з 35 кілограмами кокаїну, загальна вартість якого на наркотичному «чорному» ринку становить близько десяти мільйонів доларів.

Півострів Заліщики, або Курорт за городами

Півострів Заліщики, або Курорт за городами

Уже начебто й запізно писати про вітчизняні курорти — не сезон. Однак цей випадок особливий. І на курорт цей сьогодні все одно не запросиш, хіба що трансфером буде машина часу. Водночас саме незвичайне місце з майже середземноморським(!) кліматом нікуди з географічної карти Тернопільщини не поділося, не стало лише інфраструктури відомого колись європейського курорту. Не відродити її в сучасному варіанті — просто гріх. Недарма ідеї про це давно витають у головах багатьох, хто знає і любить Заліщики — райцентр на півдні Тернопільської області. До речі, це — справжнісінький півострів, що його омивають iз ­трьох сторін потужні річкові води, це добре видно на фото з висоти пташиного польоту. А поетично його ще називають «короваєм на рушнику Дністра». І я все–таки запрошую читачів у віртуальну подорож, яку любителям активного туризму «без комфорту», впевнена, обов’язково захочеться здійснити у найближчому майбут­ньому реально.

Покрова в столиці Повстанської республіки

Покрова в столиці Повстанської республіки

На свято Покрови лідер партії «Наша Україна» Віктор Ющенко поїхав у ліси Тернопільщини, де воювали повстанці, щоб поклонитись їхньому подвигу. Прибувши на урочистості з нагоди 70–річчя Української повстанської армії в урочище Дігтярня біля села Антонівці Шумського району, Ющенко передусім відвідав музейний комплекс «Штаб УПА–Південь», взяв участь у богослужінні та спільній молитві в лісовій каплиці, після чого виступив перед людьми.

Чи бояться партійці привидів?

Масовими порушеннями у формуванні та діяльності окружних і дільничних виборчих комісій нині в Україні не здивуєш нікого. Спостерігачі від громадських організацій «пачками» фіксують таке щодня. Схоже, що в нас перестали діяти не лише норми законодавства, а й споконвічні моральні норми. До виявлення «мертвих душ» у списках виборців ми, в принципі, теж звикли. Але тепер імена небіжчиків почали знаходити вже й у складі працівників дільничних виборчих комісій!

Балотується «пророк Божий»

Серед тринадцяти кандидатів у депутати до Верховної Ради, що балотуються по 163–му ­виборчому округу в місті Тернопіль, найоригінальнішим у «подачі» себе електорату виявився 52–річний самовисуванець Мирослав Копак. В офіційних відомостях про цього пана — нічого особливого. Народився в селі Товстолуг Тернопільського району, освіта вища, підприємець, самовисуванець, безпартійний... Але вже його офіційна передвиборча програма, розміщена на сайті ЦВК, ну дуже відрізняється від програм конкурентів і від того, якими ми звикли бачити подібні документи. Це, власне, і не програма, а своєрідний екскурс у недалеку українську історію з висновком, що Всевишній покарав українців за те, що не оцінили як слід здобуття незалежності і ось аж на 21–му році послав нарешті свого пророка для порятунку.

І для душі, і для шлунка

І для душі, і для шлунка

Цими вихiдними в райцентрі Борщів на півдні Тернопільської області відбувся вже шостий фольклорний фестиваль «В Борщівському краї цвітуть вишиванки», присвячений унікальній місцевій техніці вишивки, якої немає більше ніде у світі й у якій переважає чорний колір.

«Не нові обличчя, а новий курс»

«Не нові обличчя, а новий курс»

Позавчора Віктор Ющенко вирушив у свою першу агітаційну поїздку в рамках парламентської виборчої кампанії–2012. Для презентації «Союзу патріотичних сил «Наша Україна» його лідер обрав базовий регіон — Західний. У понеділок Президент 2005—2010 років проводив зустрічі з громадськістю в Івано–Франківську, вчора — в Тернополі. В.Ю. лишився задоволений таким початком та позитивним сприйняттям його позиції галичанами.

Мар’янине горе

Мар’янине горе

Комусь ця історія може видатися лише однією з дуже багатьох трагедій, що розгортаються на зрізі нашої беззахисності перед фатальністю хвороб i недосконалості медицини. Адже в нашій багатостраждальній країні так багато важко хворих і дітей, і дорослих. Однак випадок Мар’яни Сухар iз Тернопільщини все–таки непересічний і вартий того, щоб про нього дізналося якомога більше людей. Як варті суспільної уваги запитання її мами, адресовані галузі охорони здоров’я України.

Де Хмельницький із Яном бились

Де Хмельницький із Яном бились

Місцевість під назвою Білий берег у Зборівському районі Тернопільщини не є широковідомою для всієї України, хоча її історичне значення не менше, ніж, приміром, легендарного Куликового поля для сусід­ньої Росії. Саме на Білому березі відбулася у серпні 1649–го переможна битва української армії, очолюваної Богданом Хмельницьким, з польським військом під командуванням короля Яна II Казимира. За визначенням авторитетних істориків, вона стала важливою складовою українського державотворення. Однак до початку 90–х років уже минулого століття на місці історичної битви (чи не символічно щодо захаращення радянської історії різним непотребом?) було сміттєзвалище. Уже аж iз настанням української незалежності патріоти–ентузіасти відродили славний Білий берег. Його було розчищено, впорядковано козаць­ку могилу–курган, створено музей, споруджено храм. А минулого року в історичного місця нарешті з’явилася справді гідна його значення перспектива — стати державним історико–культурним заповідником.