«Фінгали» «регіоналів»

«Фінгали» «регіоналів»

Дивні речі кояться у райцентрі Бердянськ Запорізької області. Курортне місто на березі Азовського моря для багатьох є ласим шматком з огляду на можливості в «дерибані» землі. Відтак тутешню владу лихоманить і тіпає: раз по раз відбуваються дострокові вибори мера; кому бути міським головою — вирішує суд; виборці більше довіряють колишньому керівникові штабу «Нашої України»; два крила Партії регіонів протистоять одне одному, а останнім часом ще й почастішали хуліганські напади на дійових осіб бердянських конфліктів. Варто розібратися.

Фініта ля трагедія

Фініта ля трагедія

Дивні пожежі на складах військової частини А–2985 і, як наслідок, канонади над мирними навколишніми селами тривали три роки поспіль. Після першого лиха, що сталося 6 травня 2004 року, жодне відомство, вважають експерти, не зробило належних висновків. Завадило оперативній мінімізації проблеми і «перекидання» відповідальності за ліквідацію наслідків НП між міністерствами з питань надзвичайних ситуацій та оборони. Доки генерали і цивільні урядовці надто прискіпливо і, на жаль, не вельми оперативно «звіряли годинники», над Новобогданівкою, Спаським, Терпінням та іншими селами Мелітопольщини свистіли «сліпі» снаряди. І не лише «над»: сотні будинків були якщо не зруйновані, то пошкоджені частково...

Із Туманного Альбіону видніше?

До 36 символів пам’яті жертвам Голодомору, встановлених у населених пунктах області упродовж листо­пада, вчора додався цікавий пам’ятник у Запоріжжі. «Батьком» його є «український англієць» Пилип Тараненко. Як розповів «УМ» письменник Пилип Юрик, «Тараненки родом із нашого краю. Під час злочинної колективізації їхню родину «розкуркулили» і запроторили на північ Росії. До Запоріжжя сім’я повернулася напередодні Голодомору, у 1932–му. Пилип Миколайович розповідає, що від голоду тоді потерпали всі, а батько, віддаючи сім’ї усе до крихти, помер».

Смертельне «па» гімназистки

«УМ» писала, що в середині жовтня на уроці фізкультури безглузда смерть забрала життя 13–річного хлопця. Чергова трагедія сталася 25 листопада у Запоріжжі: о 14.22 зупинилося серце 12–річної учениці загальноосвітнього комплексу–гімназії № 93, що на вулиці Полякова. Сталося все в актовій залі, де самодіяльні актори, танцюристи і спортсмени готували святкову програму до ліцейного свята. Юнка мала відшліфувати танцювальний номер, тому залишилася з ровесниками після уроків. Сама ж уключила музику, а за хвилину–другу несподівано знепритомніла й упала... Присутні надали дівчинці першу допомогу і викликали «швидку». Керівники навчального закладу стверджують, ніби гімназистка регулярно проходила медичні обстеження і на обліку в медичних закладах не перебувала...

Запоріжці за Кавказом

Очолювана головою Запорізької ОДА Олександром Старухом делегація відвідала Грузію на запрошення губернатора Кахетинського регіону Георгія Гвініашвілі. Гостинні закавказці влаштували запоріжцям прийом, кожна мить якого підтверджувала ментальну близькість і взаємоповагу народів–побратимів. Гостям показали палац царя Іраклія II, будинок–музей князів Чавчавадзе, кафедральний собор Алаверді...

Останній бій із правдою

Досі, акцентують організатори акції «Незгасима свічка», спротив вони зустрічали тільки в Криму, хоча символічний смолоскип і свічка вже побували у 32 країнах світу і 17 областях України (до Запоріжжя акція прибула з Херсона). До пам’ятника жертвам Голодомору перший секретар запорізького обкому КПУ, нардеп Олексій Бабурін, привів свою юрбу десь за годину до початку мітингу–реквієму.

Метал і кіловат–ситуація...

Метал і кіловат–ситуація...

Металургійні комбінати першими в Україні відчули на собі нищівно–гальмівний удар світової фінансової кризи. У жовтні повністю зупинено виробництво сталі і чавуну в Макіївці, з липня у шість–сім разів зменшили добове продукування металу в Алчевську, вдвічі — в Кривому Розі і Дніпродзержинську. Потерпає і «Запоріжсталь»: у липні щодоби тут виплавляли 13,1 тисячі тонн сталі і 10,7 тисячі — чавуну, жовтнева ж продуктивність мартенів і печей — відповідно лише 3,9 і 4,9 тисячі тонн... Віднедавна до їх числа додався ще й єдиний в Україні виробник алюмінію.

Президент наступає з Хортиці

Учора Президент Віктор Ющенко здійснив робочу поїздку до Запоріжжя. Глава держави ознайомився з ходом будівництва нового мостового автопереходу через Дніпро, вислухав інформацію щодо проблем із фінансуванням об’єкту загальнодержавного значення. Очільники місцевої влади переконували, що ситуація критична: діючі два мости не справляються з транспортними потоками, які пролягають через Запоріжжя з усіх регіонів України, і вкрай необхідно завершити нову 9–кілометрову розв’язку. Новий міст матиме шість смуг руху, що мінімізує транспортну проблему як Запоріжжя, так і зв’язку між Кримом та іншими регіонами України.

Кінець «епохи Баранова»

З–поміж сорока двох населених пунктів, у яких позавчора відбувалися позачергові вибори, «війна» за посаду міського голови у Бердянську виявилася чи не найзапеклішою. «Спасибі» Валерію Баранову. Попри те, що минулої осені він пересів із мерського крісла на парламентську лаву, очевидно, що законотворчість для цього члена Блоку Литвина — питання другорядне. Головне — зберегти свій вплив на місто.

Олександра Горбунова: Можливо, переїду з Угорщини до Росії. Тільки не на Урал!

Олександра Горбунова: Можливо, переїду з Угорщини до Росії. Тільки не на Урал!

Позавчора в підмосковному містечку Відноє відбувся баскетбольний жіночий «матч зірок» Євроліги. Після поразок у двох попередніх зустрічах–шоу цього разу збірна Європи переграла «зірок решти світу» (111:86), за яку виступали представниці США й Австралії. Серед переможниць засвітилася й українка Олександра Горбунова — форвард угорського «Шопрона» набрала три очки, зробила чотири підбирання й дві передачі. На шляху з Угорщини до Росії 21–річна Саша заскочила до рідного Бердянська в гості до батьків, де її й виловив кореспондент «УМ».