Рятівна соломинка

Звичну для післяжнив’я картину — палаючі стерня і солома — цьогоріч навряд чи можна буде побачити на полях Гуляйпільського району. Бо, пардон, навіщо ж знищувати те, що здатне дати чималий зиск? Першими це зрозуміли мешканці села Полтавка і задіяли на місцевому навчально–виховному комплексі унікальну для регіону котельню.

«Копав яму» Степаненко...

Депутати Бердянська поста­вили крапку у тривалому конфлікті між міським головою Євгеном Шаповаловим, який під час виборів до Верховної Ради очолював місцевий штаб «НУНС», і секретарем міськради Анатолієм Степаненком, висуванцем Партії регіонів. «Степаненко як секретар міськради втратив зв’язок із найчисельнішою фракцією, і ми виключили його з партії, — повідомив «УМ» за кілька хвилин до сесії Сергій Кальцев, один із керівників Запорізької обласної організації ПР. — Не працював Степаненко і на консолідацію з командою мера, що в період кризи вкрай необхідно. Мотиви для відставки Шаповалова, якою він активно займався, не обґрунтовані, а видумані й емоційні».

Правоохоронець із народу

З–поміж провінційних міст Бердянськ одним із перших в Україні задіяв муніципальну міліцію як альтернативу правоохоронцям міськвідділу внутрішніх справ. Попервах фінансування «муніципалів» не було вельми обтяжливим для місцевої казни — доки під «дудку» світової кризи фінанси не заспівали романси і в Бердянську. Як зауважив перший заступник міського голови Петро Гончарук, на 2009 рік загін муніципальної міліції попросив майже півтора мільйона гривень — більш як у міському бюджеті передбачать коштів на розвиток фізичної культури і спорту та проведення загальноміських культмасових заходів. «А нам же необхідно заощаджувати на всьому, позаяк казна «схудне» на п’ять–шість відсотків», — акцентував пан Гончарук. Відтак «муніципалам» виділять лише половину заявлених на рік коштів, і в кожному мікрорайоні відтепер чергуватиме по одному міліціонеру «місцевого розливу».

Куля для кума

У серпні 2008 року упродовж двох тижнів на роботі не було начальника служби озброєння аварійно–рятувального загону Міністерства з питань надзвичайних ситуацій Андрія Мельника (того самого загону, персонал якого займався ліквідацією наслідків НП на артбазі під Новобогданівкою. — Авт.). Зник майор?

Чужий дядько у спортзалі

Того трагічного вівторка у спортзалі Михайлівської ДЮСШ усе було як завше: тренер Анатолій Момот «шліфував» борців вільного стилю. Відмінність — хіба що в посиленій увазі до пацанів, заявлених на міжнародний турнір, який ближчої суботи мав відбутися у Мелітополі.

Кому міну з–під Новобогданівки?

Кому міну з–під Новобогданівки?

«Постліквідаційний синдром» у зоні вибухів на 275–й артбазі боєприпасів, судячи з усього, ще довго псуватиме місцеву статистику якщо не злочинів, то бодай пригод. На кшталт зареєстрованих днями — по тому, як 2 грудня міністр із надзвичайних ситуацій Володимир Шандра офіційно поставив «жирний хрест» на існуванні артскладів у Новобогданівці.

Біс поплутав?

Інцидент стався у чоловічому монастирі святого Сави Освяченого (УПЦ Московського патріархату), що функціонує в центрі Мелітополя, на вулиці Воровського. Декілька місяців тому настоятель закладу отець Макарій благословив прийняти під дах монастиря ще одну «заблукалу вівцю» — прибульця з Донецької області.

«001» просить захисту

«001» просить захисту

Унікальний для електротранспорту України трамвай задіяно в Запоріжжі. «Дитя» українсько–чеського СП «Татра–Південь» своїм дизайном, комфортом і рівнем безпеки руху відповідає євростандартам: наразі це єдиний у країні трамвай, обладнаний, окрім усього, кондиціонером для водія.

Історія по–сучасному

Всеукраїнська громадська організація «Інститут відтворення історії» реалізовує свій проект у Запоріжжі з огляду на одвічний дух вольності, котрий, на думку співорганізаторів фестивалю Тимофія і Діани Макарових, досі є візиткою козацького краю.