Облога мігрантів

Облога мігрантів

Учора в Будапешті з дев’ятої ранку на кілька годин закрили один iз найбільших вокзалів угорської столиці — Келеті. Саме він є перевалочним пунктом через який мігранти, переважно з Сирії, прямують на захід Європи, зокрема до Австрії та Німеччини. Спочатку всіх пасажирів через гучномовці попросили залишити будівлю вокзалу.

Вирок суворому режиму

Вирок суворому режиму

Учора Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка, судовий процес над якими розпочався 21 липня. Як і передбачалося — всупереч здоровому глузду і відсутності доказів провини, — їх визнано винними.

Державі потрібна медійна зброя

Державі потрібна медійна зброя

Коли Валентина Руденко, радник Президента Віктора Ющенка, у 2006 році на великій нараді у Секретаріаті (тоді так називалася президентська адміністрація) казала, що Росія готується до війни з Україною, інші відповідали, що це її суб’єктивний погляд.

Як не перетворити «Укрпошту» в магазин

Як не перетворити «Укрпошту» в магазин

До поштових відділень, куди інколи забігаємо забрати посилку чи відправити листа, ми ставимося як до чогось звичного і буденного. Не замислюючись, що таких у країні близько 14 тисяч, які об’єднані в потужне державне підприємство «Укрпошта», що налічує понад 98 тисяч працівників (листонош серед них — понад 41 тисяча).

Який ти Козак?!

Який ти Козак?!

Коли державі вже понад 20 років — якось трохи дивно вкотре повторювати прописану в Конституції й інших законах аксіому про те, що державна мова України — українська. Навіть якщо вже трохи більше року діє горезвісний закон Ківалова — Колесніченка «Про засади державної мовної політики», який надає неабиякі привілеї російській. На щастя, так званий «закон Ка–Ка», за оцінками експертів, кардинально не змінив мовну політику країни. Економічних збитків — витрат на заміну вивісок у російськомовних регіонах, втрат на ринках реклами, музичної та кіноіндустрії та недоотриманий прибуток на ринках, які не виникли, — поки що не підрахував ніхто. Втім їх можна приблизно уявити за цифрами, які озвучували раніше. На одному із засідань парламентського Комітету з питань культури і духовності представник Мінфіну Валентина Брусило казала, що на реалізацію закону потрібно до 17 млрд. грн., щоправда, через деякий час чиновниця відмовилася від своїх слів. Суму витрат місцевої влади на реалізацію закону — 13—17 млрд. грн. називав екс–Президент Віктор Ющенко.

І виросте «Гіацинтове сонце»

І виросте «Гіацинтове сонце»

Сьогодні в історико–культурному комплексі «Замок Радомисль» на Житомирщині його фундатор — відома лікар Ольга Богомолець — та селекціонер–квітникар Ігор Хорош висадять 25 сортів ірисів, серед яких є «Ліна Костенко», «Сніг у Флоренції» та «Гіацинтове сонце».

Шампанське з Марлен Дітрих

Минулої суботи на набережній Балаклави було велелюдніше, ніж завжди. Через кожні 40—50 метрів біля яток вишиковувалися черги, від початку яких досить швидко відходили ощасливлені відпочивальники з келихами шампанського (тільки впритул можна було зрозуміти, що посудини з емблемами виробника вин — одноразові). Трохи хмільний від сонця, вина і морського повітря натовп прямував на площу, де численні люди–скульптури змінювали пози, коли їм у скарбнички кидали гроші та фотографувалися з охочими. Хтось учився танцювати танго...

Келих для Гуллівера

На Київському заводі художнього скла «Артглас» видувають майже 50–кілограмовий келих, який наповнять у Криму під час проведення Фестивалю шампанских вин 6 серпня. Цього дня на набережній бухти спробують установити новий рекорд Книги рекордів Гіннесса в категорії «Найбільший винний келих», вдвiчi перевершивши попереднє досягнення, яке нещодавно зафiксували у Канаді. Там келих–велетень містив 27,5 літра вина.

Незаяложені принади

Незаяложені принади

Улітку, коли у розпорядок дня дітей не вплітаються уроки та домашні завдання, і малим, і дорослим саме час не лише відправлятися за три моря, а й навідатися у музеї, до яких — рукою подати. Із вибором немає проблем у киян і гостей столиці: Лавра, Софія, Золоті ворота, меморіал «Батьківщина–мати», сучасний музей води... Ви вже там були?! Тоді пропонуємо місця менш відомі, але дуже цікаві.

Телеглядачі «страйкують»,

Телеглядачі «страйкують»,

Прихильники відпочинку біля телеекранів пам’ятають тріумф першого сезону «Танців із зірками». Чотири роки тому перегляд кожного епізоду талант–шоу, зробленого «Плюсами» за свіженьким форматом британського каналу ВВС, залишав теми для розмов на тиждень наперед: про те, як витягує Юрій Горбунов свою напарницю Тіну Кароль, чи справедлива оцінка Григорія Чапкіса, чи є роман у Наталки Могилевської та Влада Ями та які наряди були у Надії Мейхер і Руслани Писанки. Гала–концерт, що відбувся 26 листопада 2006 року і на якому оголошували переможців, мав один із рекордних для вітчизняного телебачення рейтингів — 26,83% з часткою аудиторії — 54,64 %. Це означає, що програму дивилися понад чверть населення України і більше половини тих, хто тоді був перед увімкненим телевізором.