Зачаровані, заМУРовані...

Зачаровані, заМУРовані...

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Нещодавно «Україна молода» повідомляла, що українці зняли перший музичний фільм-казку для дітей «Біжи, принцесо, біжи». Цей приємний факт сам по собі надзвичайно порадував — не все так погано в нашому кіно, коли режисери ще прагнуть тішити своїми роботами вибагливу дитячу аудиторію. Але водночас здивувало те, що зйомки довелося проводити аж у Прибалтиці — саме там знайшли справжній середньовічний замок та відповідні пейзажі для «Принцеси». Чому знімальну групу закинуло так далеко від батьківщини? Відповідь може бути лише одна — вітчизняна «натура» часто має занадто убогий вигляд, щоб бути яскравою «картинкою» для дитячої казки.
Десятиліттями охорона культурної спадщини в Україні хоч і була в полі зору держави, проте здійснювалася лише теоретично. На практиці сотні архітектурних шедеврів минулого руйнувалися. Тернопілля не було винятком. Для краю, на теренах якого зосереджено чи не найбільше архітектурних пам'яток, виділялося чи не найменше коштів. Уже в часи незалежності справа зрушила з мертвої точки. Доказом цього є робота Національного заповідника «Замки Тернопілля». До його складу входять три шедеври українського зодчества — оборонні замки у Збаражі і Скалаті та Вишневецький архітектурно-ландшафтний комплекс...

Горілка на гірському кришталі холодніша за звичайну

Горілка на гірському кришталі холодніша за звичайну

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Як показали дослідження, горілка, очищена гірським кришталем, за цілою низкою характеристик відрізняється від звичайної «біленької». За оцінками експертів алкогольної галузі, гірський кришталь сьогодні є найефективнішим фільтром для очищення і пом’якшення міцного алкоголю. Унікальний природний мінерал гармонізує кристалічну структуру води і практично повністю очищує горілку від домішок. Завдяки своїй дійсно кришталевій чистоті, горілка, очищена напівдорогоцінним мінералом, має рекордно малу теплопровідність, вона нагрівається значно повільніше, ніж її пересічні подруги. Проте головним сенсаційним висновком, якого дійшли німецькі вчені, стало те, що «кришталева» горілка за інших рівних умов на 2—4 градуси холодніша за звичайну. Зараз кессельські біохіміки вивчають природу цього дивовижного феномену. Передбачається, що більш низька температура горілки може бути викликана структуруючою дією гірського кришталю на молекулярну решітку води. При взаємодії з дорогоцінним мінералом кристал H2O набуває своєї найдовершенішої форми, такої як у гренландської криги чи гімалайського снігу.

Всі статті рубрики