Копайте — і вам відкриється

Копайте — і вам відкриється

Інформація про те, що прикарпатські вчені з першої спроби натрапили при розкопках на залишки споруди, яка може вивести на сховані під землею руїни резиденції галицьких князів, що «давно перебувають у розшуку», сенсаційною звісткою облетіла українські ЗМІ. Однак слідом за нею зазвучали голоси скептиків, котрі стверджують, що ініціатори цьогорічного «крилоського відкриття» поспішили видати бажане за дійсне, а таких знахідок фахові археологи спроможні накопати — хоч греблю гати. У пошуках пояснень ми звернулися до викладача Прикарпатського національного університету Ігоря КОВАЛЯ — порушника спокою на Крилоській горі й у середовищі вітчизняної археологічної спільноти.

«Мис Доброї Надії» — це не тільки Африка

«Мис Доброї Надії» — це не тільки Африка

Якщо точніше, то на початку знаменитої Бердянської Коси, яка на 22 кілометри «забігла» в Азовське море, південніше міста-курорту. Позавчора тут відбулася низка урочистостей з нагоди Міжнародного дня захисту дітей і відкриття нового відпочивального сезону. Безпосередньо на Бердянській косі у вервечку численних баз відпочинку 1 червня протиснулася ще одна, наймолодша — «Камелот»: сучасне, скажу я вам, місце тринькати гроші! З іще більшою користю для власного здоров'я може схуднути ваш гаманець в лікувально-оздоровчому комплексі, який із 1 червня функціонує на базі морського курорту «Ореанда». Гучно відкрили того ж дня на набережній у центрі Бердянська і кафе «Козацька хата».

По скарби до Нептуна

По скарби до Нептуна

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Наприкінці травня завершилася українсько-американська підводна археологічна «Чорноморська експедиція—2006». Спільно з американським дослідником і вченим, доктором Робертом Баллардом, який свого часу очолив пошукову групу затонулого «Титаніка», протягом тижня фахівці Департаменту підводної спадщини України проводили пошукові роботи у глибинах Чорного моря. Вперше українські археологи дослідили дно Чорного моря на глибинах від 100 до 2000 метрів, а територія, яку вдалося дослідити, простягається від мису Херсонес до мису Меганом.

Всі статті рубрики