Федірко і Дереш — брати во «Хресті»

Федірко і Дереш — брати во «Хресті»

Про цю безпрецедентну знахідку «УМ» писала на початку цього року, подаючи розмову з паном Анатолем. Художник детально розповідав про свою знахідку — невиразний пейзаж на металевому квадраті 62 на 62 сантиметри, який любовно і дбайливо приховував незнану роботу славетного супрематиста київського походження. Три щонайсерйозніші експертизи, проведені фахівцями з Німеччини, Голландії та Америки, підтвердили, що маємо справу з оригіналом. Після чого Федірко, попри вмовляння друзів-експертів, продати картину за кордон, супроводжуваний здивованими поглядами прагматичної іноземної громадськості, повернув її в Україну і загорівся бажанням представляти на наступному венеціанському бієнале. До речі, експерти «Сотбіс» початково оцінюють роботу в десять мільйонів євро. Тож Федірко як істинний колекціонер «багатіє думкою» від усвідомлення, що він нині єдиний легітимний власник Малевичевого твору.

Рецепт «зірковості» від Кароліни Куєк, яка стала Ані Лорак

Рецепт «зірковості» від Кароліни Куєк, яка стала Ані Лорак

Видавництво «Країна мрій» презентувало книгу для дівчаток (від 6 до 12 років) «Як стати зіркою». В англомовному світі книга Леслі Ріс є бестселером, а для виходу на український ринок її дещо адаптували. Обличчям книги стала відома співачка Ані Лорак, її фото є на обкладинці і на форзаці, а дівчинку, яка освоїть нелегку зіркову науку, в кінці книжки чекає рожева кишенька з «сертифікатом» від Ані Лорак.

«Сюди, на Рось, не ближче і не далі...»

«Сюди, на Рось, не ближче і не далі...»

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Другий травень минає, як відійшов за вічну межу Микола Вінграновський. Несміливо, наче оглядаючись, ніби кроки по тонкому льоду, проступають оцінки: «блискучий», «великий», «геніальний»... Ще визначаються літературознавці, де доробок митця вагоміший — в поезії чи в прозі. Ще немає в Україні вулиць і пароплавів його імені, меморіалів і музеїв-садиб. Але є дзвінко-срібне слово поета. І є пам'ять, котрою поволі, але неухильно наснажується українське буття. Прикметно, що навіть для матеріальних її виявів не потрібно ані президентських указів, ані ухвал Спілки письменників, ані столичних ініціатив.

Червоний Кен-переможець

Червоний Кен-переможець

Позавчора журі 59-го Каннського фестивалю після перегляду 20 конкурсних фільмів узяло фінальний акорд цього найбільшого та найгамірнішого кінодійства світу. Голова журі, кінорежисер із Гонконгу Вонг Кар-Вай повідомив, що всі вісім членів цієї суддівської кіноколегії одноголосно визнали кращою роботою стрічку британського кінорежисера Кена Лоуча «Вітер, який розколихує ячмінь» (у Росії та в Україні стрiчка вийде в прокат під назвою «Здіймається вітер»). 69-річний Лоуч — визнаний метр англійського кіно, але оскільки він є лівим радикалом і постійно знімає фільми гноблення робiтничого класу в умовах капіталізму, то навіть ліберальні критики ставляться до його творчості дещо насторожено. «Золота пальма» є найвищою з його нагород та гідним вінцем творчості цього пристрасного, відданого своїм ідеалам митця.

Всі статті рубрики