ХОКЕЙНА МОЗАЇКА

04.01.2006
НХЛ

Результати матчів за 29 грудня: «Фінікс» — «Лос-Анджелес» — 6:5 ОТ, «Калгарі» — «Міннесота» — 4:2, «Даллас» — «Сент-Луїс» — 3:0, «Піттсбург» — «Нью-Джерсі» — 6:2, «Кароліна» — «Філадельфія» — 3:4 ОТ, «Торонто» — «Баффало» — 4:3 (по бул.; Олексій Понікаровський («Т») відіграв майже 17 хвилин і, зробивши в першому періоді три кидки, записав до свого активу десятий гол у сезоні, що є його власним рекордом за океаном).

30 грудня: «Сан-Хосе» — «Колорадо» — 5:2, «Едмонтон» — «Нешвілл» — 4:2, «Чикаго» — «Піттсбург» — 2:3, «Баффало» — «Атланта» — 4:1, «Флорида» — «Монреаль» — 2:1, «Тампа-Бей» — «Бостон» — 1:2 (Федотенко («Т») — 11:49, 0+0, корисн. «0», 1 кидок), «Оттава» — «Айлендерз» — 4:3 (Житник («А») — 8:10, корисн. «0», 1 кидок).

31 грудня: «Піттсбург» — «Рейнджерс» — 4:3 ОТ, «Вашингтон» — «Філадельфія» — 4:3 (по бул.), «Сент-Луїс» — «Анахайм» — 4:5 (по бул.), «Міннесота» — «Ванкувер» — 4:3, «Нью-Джерсі» — «Торонто» — 3:6 (Понікаровський («Т») — 17:07, 0+0, корисн. «0», 1 кидок), «Детройт» — «Коламбус» — 5:2, «Кароліна» — «Монреаль» — 5:3, «Даллас» — «Лос-Анджелес» — 2:3, «Фінікс» — «Колорадо» — 2:5, «Калгарі» — «Едмонтон» — 6:5.

1 січня: «Нешвілл» — «Анахайм» — 2:4, «Баффало» — «Флорида» — 1:2, «Вашингтон» — «Атланта» — 2:5 (за господарів відзначилися екс-харків'янин Дайнюс Зубрус і молодий росіянин Овечкін).

2 січня: «Лос-Анджелес» — «Даллас» — 3:2 ОТ, «Сент-Луїс» — «Ванкувер» — 4:1, «Торонто» — «Піттсбург» — 3:2 ОТ (Понікаровський («Т») — 11:42, 0+0, корисн. «0», 1 кидок, 2 хв. штрафу), «Атланта» — «Оттава» — 8:3 (хет-трик за господарів зробив росіянин В'ячеслав Козлов; ще одну шайбу, 25-ту в сезоні, закинув Ілля Ковальчук), «Калгарі» — «Чикаго» — 3:2, «Бостон» — «Філадельфія» — 0:1, «Айлендерз» — «Тампа-Бей» — 1:2 (знову в чемпіонаті зустрілися команди українців. Крайній нападаючий Руслан Федотенко із «Тампи» провів на майданчику 13 з половиною хвилин, а захисник «Нью-Йорка» Олексій Житник — майже 22; кожен із них завдав по два кидки по воротах суперника й заробив по дві хвилини штрафу).

Турнірне становище: Східна конференція — «Оттава» — 57 (37), «Філадельфія» — 56 (39), «Баффало» — 54 (40), «Кароліна» — 52 (38), «Рейнджерс» — 49 (39), «Торонто» — 49 (40), «Тампа-Бей» — 43 (40), «Монреаль» — 42 (37)... «Айлендерз» — 36 (38)... Західна конференція — «Детройт» — 55 (38), «Лос-Анджелес» — 54 (42), «Калгарі» — 52 (40), «Нешвілл» — 51 (37), «Даллас» — 49 (38), «Едмонтон» — 48 (40), «Ванкувер» — 47 (39), «Колорадо» — 43 (40), «Анахайм» — 42 (39)...

Відкритий чемпіонат Білорусі

Перенесений матч: «Рига-2000» — «Металургс» — 5:4.

Київський «Сокіл» ділить наразі друге місце з «Юністю», з якою сьогодні й зіграє в Мінську.

Перед Новим роком лави української команди за рішенням тренерів залишив форвард Дмитро Марковський, котрий тепер виступатиме в чемпіонаті України за «Беркут».

Міжнародні турніри

У Давосі завершився престижний турнір «Кубок Шпенглера», перемогу в якому здобув магнітогорський «Металург». У фіналі лідер російської суперліги переграв збірну Канади з рахунком 8:3.

Український голкіпер «Магнітки» Костянтин Симчук відіграв на цьому турнірі повний матч проти берлінської команди «Айсбарен» і своєю чудовою грою забезпечив «Металургу» перемогу (4:3 — по булітах). А ось у поєдинку з чеською «Спартою», пропустивши дві шайби в дебютні 20 хвилин, Симчук був замінений на канадця Скотта. Згодом російський клуб таки виграв — знову 4:3.

* * *

Молодіжний чемпіонат світу (U-20; Канада). Чвертьфінали: США — Чехія — 2:1, Фінляндія — Швеція — 1:0 ОТ.

У півфіналах американці й фіни зустрінуться з переможцями двох груп попереднього раунду, відповідно, командами Росії та Канади.

Знай наших!

Український захисник Валерій Ширяєв, який починав виступи в «Соколі» ще в чемпіонаті СРСР, провів свій 1100-й матч на професійному рівні. За цей час він закинув 330 шайб і зробив 574 гольові передачі. 42-річний хокеїст, який з минулого року виконує також функції асистента головного тренера збірної України, напередодні Нового року перейшов із клубу «Серветт» до друголігового «Біля». Перший вихід на лід у формі нової команди й став позавчора для Ширяєва ювілейним, повідомляє сайт Eurohockey.net.