Хто бреше Президенту про мову вояків АТО?

12:05, 16.09.2016

Президент Порошенко, виступаючи на відкритті 13-ої щорічної зустрічі «Ялтинської европейської стратегії»(YES) й говорячи про українських вояків АТО, заявив і навіть підкреслив:

 

«Дехто з них розмовляє російською. Я дам вам цифри – БІЛЬШІСТЬ з них розмовляє російською».

 

Навіщо Президент повторює цю цілковиту нісенітницю, яку спростовують усі соціологічні дослідження? Наприклад, процитую дослідження Центру Разумкова (між иншим, найповажнішого аналітичного центру України):

 

«Українська мова є рідною для 73% учасників АТО, їх рідних і близьких. Російська – для 6%, обидві мови – для 19%. Серед непричетних до АТО українську мову вважають рідною 55%, російську – 19%, обидві мови – 23%. Українською та переважно українською вдома розмовляють 60% учасників АТО та 46% не причетних до АТО, російською – відповідно, 14% та 27%, обома мовами – по 25%».

 

Твердження про буцімто більшість російськомовних в АТО є абсурдним з погляду елементарної логіки. Адже всі соціологічні дослідження підтверджують, що більшість (близько 46%) громадян України у побуті говорять українською, а російською говорить хоч і значна частина, але меншість (близько 32%).

 

Ще значна частина українських громадян (близько 21%) рівною мірою говорять і українською, і російською. Не є секретом також і те, що рівень патріотизму серед україномовних за всіма показниками є значно вищим, ніж у російськомовних (хоча й серед останніх, звісно, теж є чимало патріотів). Отже, у країні, де більшість громадян – україномовні, ну ніяк у війську не може бути російськомовної більшості.

 

Хтось пише Президенту добрі промови, але навіщось систематично вставляє туди одверту брехню про більшість російськомовних в АТО. Ця брехня принижує україномовних громадян України, носіїв української ідентичності, зокрема україномовних українських вояків, які проливають кров і гинуть, боронячи Україну від російської навали.

 

То хто ж і навіщо дезінформує Президента й виставляє його брехуном?

 

Чи це позиція самого Президента?

  • Українські митці — не російські

    Пам’ятаємо, як у післявоєнні роки сталінська камарилья вела боротьбу з т. зв. «космополітами», тобто тими людьми, які, побувавши в Європі, цікавились європейським способом життя, культурою, мистецтвом тих народів, яких московія «асвабаждала от гньота буржуазіі». >>

  • Добровольці не знали, що їх «вижиматимуть» без ротаційних хвиль мобілізації

    Якби не "знали, куди йшли" - то путінський бліц-кріг би вдався, і держава не мала б часу для отримання допомоги, організації спротиву та мобілізації суспільства. Не знали тільки, що цей час буде бездарно просраний. >>

  • Закон про мобілізацію поганий і запізнілий

    Нині ми отримали не просто поганий, а ще й запізнілий закон, який не посилить мобілізацію нових захисників, але цілком може послабити мотивацію тих, хто захищає країну вже не перший рік. >>

  • Мобілізація: чотири болючих питання

    Відповідати за мобілізацію мають вмотивовані та компетентні люди. Міноборони та ТЦК нічого не роблять, чекають на добровольців та тих, кого інколи хапають у бусік. >>