Фонтани і пляжі — не для купання!

Фонтани і пляжі — не для купання!

Усі пляжі Києва на сьогодні непридатні для купання. Як наголосив на прес–конференції з цього приводу старший науковий співробітник відділу екології водойм Інституту гідробіології НАНУ Юрій Плігін, це не означає, що на кожному пляжі стоятиме міліціонер, який не пускатиме людей у воду. Просто санепідемслужба столиці попереджає: купатися не варто через небезпеку заразитися інфекціями, які знайшли в дніпровській воді.

Летите в «Бориспіль»? Залиште цінні речі вдома!

Летите в «Бориспіль»? Залиште цінні речі вдома!

Пасажири, які користувалися послугами Київського міжнародного аеропорту «Бориспіль», часто обурювалися, що їхній багаж затримували на кілька годин, а потім валізи приходили розпакованими — зі зламаними кодовими замками й без цінних речей. Учора прес–служба прокуратури Київської області повідомила про затримання кількох «багажних крадіїв». Ними виявилися три вантажники та працівник департаменту внутрішньої безпеки. «Незважаючи на те, що до обов’язків працівника внутрішньої безпеки входило саме упередження доступу до майна пасажирів, він безпосередньо супроводжував крадіїв iз метою прикриття їхніх злочинів. А також забезпечував переміщення викраденого через контрольні пункти і подальшу реалізацію», — йдеться в повідомленні.

«Обробили» колег до лікарні

У селі Оксамитне Одеської області практично на кордоні з Молдовою 45 працівників місцевого дослідно–виробничого господарства імені Суворова вчора отруїлися пестицидами. Як повідомили «УМ» у прес–службі МНС, восьмеро працівників цього господарства проводили обробку винограду пестицидним препаратом Бі–58. У той же час на відстані 200 метрів інша бригада у складі 45 людей підв’язувала лозу й «надихалася» отруйною речовиною. Усіх 45 осіб доправили до Болградської центральної районної лікарні з ознаками отруєння. 36 людей госпіталізували, більшість iз них у задовільному стані, але троє досі перебувають у реанімації.

20 років митрополитом

Учора зранку на Соборній площі у Києво–Печерській лаврі митрополит Володимир відслужив літургію з нагоди 20–річчя своєї предстоятельської служби. З нагоди свята до Києва привезли чудотворну Касперівську ікону Богоматері, перед якою напередодні свого вступу до Одеської духовної семінарії молився юний Віктор Сабодан. Як повідомили в Синоїдальному інформаційно–просвітницькому відділі УПЦ МП, ікона пробуде у столиці лише один день.

«Золотий» зв’язок

Антимонопольний комітет України надіслав двом найбільшим операторам мобільного зв’язку — «Київстару» і МТС — офіційні листи з рекомендаціями знизити тарифи. Про це, як iнформує «Коммєрсант–Україна», повідомив перший заступник голови комітету Рафаель Кузьмін. Самі оператори говорять, що листів від АМКУ поки не отримували. Наприкінці минулого місяця ці оператори попередили своїх абонентів про те, що вартість розмов та СМС зросте. Інформація стурбувала Прем’єр–міністра Миколу Азарова, який написав у себе на сторінці у «Фейсбуці»: «Я обов’язково дам доручення антимонопольному комітету зробити перевірку операторів сотового зв’язку та повідомити уряд».

Вихідні — це вихід?

Вихідні на день проведення матчів Євро, які Кабінет Міністрів зробив рекомендованими у містах, що приймають той чи інший матч, внесли плутанину в життя багатьох городян. «Я працюю у приватній газеті, яка не дослухалася порад Кабміну, зрештою, і сам наш офіс знаходиться не на «битих шляхах» футбольних фанів, а подалі від центру Києва. Працювало і наше видавництво — до речі, державне. А от дитячі садки цього понеділка були зачинені — у них законний «футбольний» вихідний, — скаржиться медійник Лариса. — Мусила я прийти на роботу разом зі своїм чотирирічним сином, бо дитину не було на кого залишити — чоловік мій також мав робочий понеділок, а не вихідний. Так само притягнули дітей на роботу і не знали, куди їх прилаштувати, ще троє моїх колежанок». Несподіванкою для багатьох стали заздалегідь заплановані візити до лікаря, які не можна було здійснити, бо майже всі лікарні після розпорядження Кабінету Міністрів «пішли на вихідні».

Музеї подорожчали

До Євро–2012 ціни на вхідні квитки підняли Музей національної архітектури і побуту «Пирігов», Києво–Печерський заповідник та Софія Київська. Про це повідомило громадське об’єднання «Столичні ініціативи». У Лаврі «УМ» підтвердили, що вартість вхідного квитка зросла, проте підкреслили, що це не пов’язано з футбольним чемпіонатом та напливом іноземних гостей. «Ціни підняли з 1 травня через об’єктивні причини, тож знижувати їх ми не будемо», — розповіли у прес–службі заповідника. Отже, відтепер вхід у Києво–Печерську лавру коштує 50 грн. iз дорослого та 25 — з дитини. За цю суму відвідувачі зможуть зайти в церкви та прогулятися старовинною лаврською бруківкою на дійсно красивих дніпровських схилах. Вхід до верхньої та нижньої печер, а також у музеї — за додаткову плату.

Щось не те з’їли?

22 випускники Одеської юридичної академії, президентом якої є Сергій Ківалов, потрапили до міської інфекційної лікарні з попереднім діагнозом гастроентероколіт — після того, як відсвяткували випускний у ресторані «Золотий берег».

Початок кiнця сирної епопеї

Міністр економіки Петро Порошенко повідомив радісну новину: вантажівки з українським сиром таки перетнули російський кордон. «Завдяки цим поставкам тисячі людей змогли повернутися на робочі місця, а десятки тисяч фермерів — отримати справедливу ціну на молочну продукцію», — розповів пресі пан Порошенко.

Найбільший київський секонд–хенд таки знищили?

У вихiднi у Києві горіли склади найбільшого столичного секонд–хенду. Вигоріло 400 метрів квадратних складських приміщень, котрі орендував приватний підприємець, ім’я якого громадськості не розголошують. Пошкоджено конструкції покрівлі складу та повністю знищено запаси поношеного одягу. Пожежу гасили 24 машини спеціалізованої техніки протягом 11 годин. У МНС підкреслили, що гасити вогонь було складно через те, що одяг зберігався у великих тюках. За словами очевидців, полум’я та дим було видно за 2 км від місця пожежі.