Якщо були надто залежними — довше позбуватиметеся впливу

Якщо були надто залежними — довше позбуватиметеся  впливу

Після довгоочікуваного прийняття у квітні закону про суспільне мовлення продовжується не надто помітне для загалу поступове перетворення державної Національної телекомпанії України на канал, який би міг бути максимально об’єктивним і незалежним ні від влади, ні від грошовитих мішків.

Вони «джинсують», а нам своє робить

Вони «джинсують», а нам своє робить

Передвиборча кампанія традиційно стає лакмусовим папірцем для визначення, чи є об’єктивними і незамовними сюжети у теленовинах, які апріорі неупереджено і з різних позицій мають розповідати про суспільно важливі події. Ні події періоду Революції гідності, ні нинішні воєнні події на сході країни не змогли викорінити з телеефірів «джинсу».

«Вуличний» музикант

«Вуличний» музикант

Гра на хангу, Pantam SPB, 32-річного музиканта з Білої Церкви Анатолія Гернаденка торік сколихнула всю Україну в проекті СТБ «Україна має талант». Сьогодні, лише після трьох років гри, його манера вже впізнавана. З ним рахуються навіть світові зірки, запрошуючи грати спільно.

Сезон сподівань

Сезон сподівань

Життя в Україні останніх місяців не складається у цілісний пазл: у зоні АТО практично не припиняються обстріли, гинуть і безвісти зникають люди — зовсім чужі і ті, кого ти якщо не знав, то принаймні колись зустрічав; уже тисячі скалічених загоюють рани у шпиталях; плачуть матері, діти і дружини; а одночасно «крутелики» відпочивають у дорогущих ресторанах, окремі переселенці з Донбасу купують у Києві елітне житло, а вчорашні вірнопіддані «Яника» готуються до парламентських виборів і вже обіцяють більше, ніж нинішня влада...

«На великих каналах історики є «гарніром» до політиків»

«На великих каналах історики є «гарніром» до політиків»

Майже півтора року на каналі ZIK виходить програма «Історична правда з Вахтангом Кіпіані». З її автором, збирачем періодики, про необхідність створення різножанрових телепроектів про українську історію ми говоримо у ще не повністю облаштованому Музеї преси у столиці на Подолі.

Канікули у телеефірі

Канікули у телеефірі

Якщо київським школярам Вікторії Жебровській та Глібу Дзюбановському вчителі через кілька днів задаватимуть написати твір на тему «Мої літні канікули», обоє можуть розповідати, що частину вільних від навчання днів провели у... телеефірі.

Свої Котигорошко і тіні незабутих предків

Свої Котигорошко і тіні незабутих предків

«Учора — після перерви у п’ять місяців — знову подивився наше телебачення. Навіть перегляд «Часу. Підсумки дня» на «5-му каналі» — із ведучою у студії про майбутній парламент, люстрацію, події у зоні АТО говорив тепер радник Президента Юрій Луценко — вселив спокій і впевненість. Не то що це читання вічно параноїдального «Фейсбуку».

Перетворення Першого

Перетворення Першого

Незважаючи на те, що за закон про суспільне мовлення під натиском громадськості наші народні депутати проголосували ще у квітні, Перший Національний, на базі якого має функціонувати незалежний від влади та товстосумів телеканал, все ще лишається державним. І офіційний статус суспільного мовника може отримати не раніше ніж через iще кілька місяців.